Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sajnos szornyu dologgal...

Sajnos szornyu dologgal kellett szembesulnunk, anyósom zugivó! Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Apósom 20 éves korától iszik, anyósom már így ment hozzá, férjemék így nevelkedtek. nem issza magát minden nap részegre, de 2-3 felest bevesz. Anyosom most 49 eves eleteben 4 evet dolgozott, ki sem mozdul a házból, még a boltba is aposom jár. Kb. egy éve kezdtunk észlelni jeleket, hogy nincs minden rendben, de nem tudtuk bizonyítani. Eloszor férjem látta meg,hogy a szobában meghuzza a pálinkás uveget, akkor kimagyarázta hogy a foga fáj, és arra vette be. Utána a férjem talált pár ures uveget a házban, de ez nem volt konkret bizonyíték. De tegnap váratlanul mentunk hozzájuk, anyósom totál be volt tépve azt se tudta mi van, délbe még pizsamába fentrengett a tévé elott...szornyu látvány volt. Férjem azóta maga alatt van, anyja volt egyetlen támasza egész életében az alkoholista apja mellett és most o is lecsuszott. Nem tudom mit lehet tenni ilyen helyzetben. azt hiszem az eszhez terites itt már kevés.
2013. dec. 3. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel felnőtt emberről van szó, ha ő nem akar leszokni akkor senki nem tud tenni semmit. Megértem hogy megrázó ezzel szembesülni, meg kell próbálni orvoshoz vinni, leszokásról beszélni vele, de ha ő nem partner ebben, akkor csak beletörődni lehet hogy ez van. Sajnálom.
2013. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tudnotok, hogy mi az ami kiváltotta belõle, hogy egy éve iszik.
2013. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez, hogy nincs mivel elfoglalnia magát, egész életét a négy fal kozott éli le, komolyan még az udvarra sem megy ki a kutyát megetetni azt is apósom. O csak bent megfoz delig aztán tevezik estig, 8kor alvas reggel 8ig. Ez minden nap, gyerekei kirepultek párommal egy fél éve koltoztunk ossze, azota nem lakik otthon. Lehet akkor kezdodtek a bajok.
2013. dec. 3. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
A gödörből csak ő tudná magát kirángatni. Ha akarná. A legtöbben magukat is becsapják azzal, hogy bármikor képesek letenni a poharat. Önmagától kellene besokallnia, hogy igénytelen lett önmagával, a környezetével.Beszélgethettek vele, hogy ilyen állapotban nem kívánkoztok hozzájuk.Talán elmondaná, hogy miért jutott ide. Megértenétek, hogy egy alkoholista ember mellett neki sem volt könnyű, de nem ez a mód vigasztalódni.Beszélhettek a háziorvossal, de nem szeretnek beavatkozni.
2013. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyanyám alkoholista. Szó szerint kimondom. Az. sajnos kereszt szüleim látták ittas állapotban. :((
2013. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ő maga nem akar magáért tenni semmit, akkor semmit. Kb. elkezdhettek a koporsóra gyűjteni. Tudom, hogy durva, nem annak szánom, ez az igazság. Már temettem el alkoholistát, nem is egyet, és zugivót is. Menthetetlen, sajnos.
2013. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én anyósom ugyanilyen, csak ő nem iszim. Jól mondta itt valaki: le kellene foglalni! Kellene egy hobbi! Anyósom kerámiababákat készít és imádja! Meg lehet ám kattanni egész nap egyedül....
2013. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!