Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit reagáltál volna ebben a...

Mit reagáltál volna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyósék meg voltak hívva mára születésnapozni, szombaton dolgoztam 6-18, utána még ki mentem 20 km rel arrébb lévő bevásárló központba tortáért (távolsági busszal), épp Oda értem amikor írt anyós a páromnak, hogy még sem jönnek ma. Ma (vasárnap) is dolgozok, 6 ra jöttem ma is, így feleslegesen mentem egy ilyen kört, és 3 órával később tudtam haza érni, mire haza értem már rég ágyban kellett volna lennem mert reggel 4 előtt kelnem kellett. Párom meg már készült tegnap sütött palacsintát, kivett a fagyasztobol 1 kiló húst is. Legutóbb is készültünk rá, hogy jönnek és akkor is vissza mondták előző nap, de akkor szerencsére napközben. Évente 2* megyünk hozzájuk mi és ők is kb 2* jönnek. Nekem heti 1 szabad napom van, de van amikor akkor is dolgozok, anyósom nem dolgozik pár éve, otthon van (lusta)

2020. szept. 20. 06:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%

Tehát ha anyós nem megy, akkor nincs szülinap, nincs torta? Vagy akkor nem esztek? Én nem gondolom, hogy bármi pluszt tettél volna, csak mert őt vártátok.


Amúgy meg ne nyafogj, ha ráérsz gyakorolni munka közben, legalább el nem fáradsz.

2020. szept. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem hívnám őket jó ideig. Ha felmerulne, hogy találkozzunk, javasolnám, hogy náluk legyen az osszejovetel, nálunk ugysem szokott osszejonni. Ezt kétszer, háromszor is, amikor megint felmerul a téma. Esetleg le is mondanám előző nap, ha úgy alakulna, hogy elmegy tőle a kedvem menet közben. Amikor majd megint azon filoznek, hogy meghívjuk-e őket mi, abszolút belekalkulalnam, hogy előző nap megint le fogják majd mondani, ezért nem vernem magam költségekbe, nem csinálnék plusz három órás keruloutat, stb., hanem egy nagy adag leszaromtablettaval indítanam az egészet. Ha bármi kritika elhangzana (pl. azt hittük lesz torta, stb), az orruk alá is dorgolnem, hogy amikor volt, nem jöttek, ezért nincs most.
2020. szept. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

A mostani helyzethez:

A tortát meg tudjátok enni anyósék nélkül is, ez nem veszteség.

A húst, stb elkészítve le lehet fagyasztani, nem kell kidobni.


A jövöre nézve:

Ne készüljetek elöre anyósékra, ha jönnek, akkor kávé-aprósütemény böven elég.


Ma meg ünnepeljetek nyugodtan és felejtsétek el öket.

2020. szept. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen akkor nincs torta mert a párom (kis) testvérének van születésnapja, aki velük lakik mert gyerek,ezert miatta vettünk volna tortát meg neki készültünk volna.
2020. szept. 20. 07:48
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

Akkor a párod szépen elmegy és megköszönti a kistesót, ahogy illik. Elviszi a tortát, ennyi.

Vihar a biliben.

2020. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Mi volt a lemondás indoka? Én elmondanám nekik amiket leírtál, hogy vettetek tortát, mennyit utaztál érte, csináltatok palacsintát stb., legalább lelkiismeretfurdalást csinálnék. Legközelebb meg ezekre hivatkozva nem hívnám meg őket, hanem én mennék, készüljenek ők. A tesót semmiképpen nem szívatnám meg, ezek szerint elegek neki a szülők is.
2020. szept. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem tud elmenni mert nekünk is van 2 gyerekünk az egyik fél éves, ők meg messze laknak,kocsival szoktunk menni vagy ők is kocsival jönnek. (Tömegközlekedéssel 3 óra busz+vonat+busz)
2020. szept. 20. 08:42
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem volt szép tőlük, főleg, hogy ismerik a "beosztásotokat".

Bár valamiféle "közbejövés", vészhelyzet mindig adódhat, de így többszörösen kellemetlen helyzetbe hoztak az ünneprontók.


Nekem halálom a pontatlan ember, olyannyira, hogy aki abból rendszert csinál, az nálam örökre elkaszálja magát. Nem egy évre, nem kettőre, örökre.

Aki időben szólhatna, hogy "sorry, hülyére vettelek, nem megyek!", de nem teszi, az nálam a továbbiakban "előre egyeztetett, megbeszélt időpontra" nem vehető komoly embernek.

A másik emberfajta, aki 2-3 naponta "csak úgy" beugrana negyedórát csivitelni és akkor is illene fogpasztavigyorral fogadni, ha épp akkor ébreszt, vagy ha egyéb teendőm lenne...na ezek azok, akik hamar megtanulják, hol a küszöb, amiről vissza lehet fordulni, még az előtt, hogy becsöngetne.

Egy súlyos beteg, vagy pl. egy felelős teendőkkel elhalmozott ember nem engedheti meg magának ezt a tipikus "szőkenő" életvitelt.

Amellett, hogy így előadni magunkat egyébként is tapintatlanság.

A felelőtlen taplóknak ott a facebook, "élőben" nem érdemelnek emberi és rokoni kapcsolatot, szíves invitálást.


Te ismered a szitut, mi a "kimaradás" oka.

Neked kell eldöntened, hogy bocsánatos-e, amit tettek: lehet, tőlük függetlenül kerültek ilyen helyzetbe. Lehet, hogy anyósnak tényleg csak nehezére esett volna kiemelni a fenekét az ágyból, lehet, alapos okuk volt mulasztani.

Anyós biztosan teljesen elszokott a rendszerességtől, a kényszerű időbeosztás miatti felelős élethelyzetektől.


Gondolom, nagyobb távolságra laktok egymástól, vagy nem vagytok egymás szíve csücskei, vagy mi az oka az évi 4 találkának. Mindegy.


Telefonon, neten beszéljétek meg, simítsd el a dolgokat, de ha megoldható lett volna, hogy 1-2 nappal előbb lemondják a bulit és mégsem tették, abból azért vonj le vmi életképes következtetést, tanulságot a továbbiakra!


Aki családi ünnepre szóló invitálást oda sorol, mint egy fodrászhoz, vagy egy sarki pletyihez való időpontot, az nálam többé nem lenne "meghívott" semmiképpen.

Az ilyen embertől egy SMS is bőven sok, a jelenlétére nem készülnék sem időráfordítással, sem anyagi ráfordítással. És a nagyon drága szabadidőmmel meg végképpen nem.


Ami mulaszthatatlanul fontos: pároddal egyeztess, hogy a továbbiakban ne legyen harag és ellentét közöttetek. Párod mit gondol édesanyja viselkedéséről? Főleg annak tükrében, hogy ezt nem először játssza el veletek.

Értesd meg, indolkold a magad álláspontját, ha úgy döntesz, hogy ezentúl nem az anyósod szabja majd a jeles napokat nálatok, ezentúl saját lehetőségeitekhez, beosztásotokhoz, pénztárcájához fogtok alkalmazkodni, nem egy megbízhatatlan emberről szól majd egy családi összejövetel. Érd el, hogy egyetértsetek, évi 2, vagy 4 félresikerült találka okán ne alakulhasson a tipikus anyós-meny féle veszekedés, bujtogatás, ellenségeskedés.

Simítsd el a viszályt, ha az alakul ebből a helyzetből, de ilyen alakoknak nem kell aláfeküdni, mert idővel játékszerként kezelnek, akit bármikor, bármivel úgy hlyíthetnek, ahogy és amikor nekik úgy tartja úri kedvük.


A kajából, ami lefagyasztható, adagold a mélyhűtőbe: mentsd a menthetőt.


Családi békétlenség se maradjon, azt a szemetesbe mindet, ne maradjon bennetek szálka a félresikerült ünnep miatt, mert az csak a ti lelkivilágotokat mérgezné.

Ott kezeld a történteket, ahol az helyet kell kapjon az "emlékezetes események" között, egy polccal sem feljebb!

Ergo: bármelyikőtök is az érintett, boldog szülinapot és jó egészséget mindannyiótoknak ! ╭(✿◠‿◠)

2020. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%

Semmit nem reagálnék. Van oylan, hogy közbe jön valami.

Nálunk mondjuk nem tescós torta szokott lenni, hanem én sütök, és ez azt jelenti, hogy már előző nap neki állok a lapoknak. Enni se palacsintát eszünk, hanem valami különlegeset, ami pár óra munkát igényel. Képzeld, volt olyan, hogy lemondtak a látogatást. Hát nem szidtam senkit és nagyon nem is zaklatott fel. Bármikor bármi -közbe jöhet. Ettünk tortát, megvacsoraztunk,a maradékból meg vittem a szomszédaimnak.

2020. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%
6-tól 18-ig dolgozol egy fél éves kicsi mellett? tudom, hogy ez off, de ki vigyáz addig a babára?
2020. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!