Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom kellemetlen helyzetben...

Anyósom kellemetlen helyzetben hozott, más is így reagálta volna le?

Figyelt kérdés

Anyósom unokájának kb 5-6 hét múlva fog megszületni a gyereke.

Múltkor beszéltem a leányzóval (19 éves), hogy mik vannak már meg a babakellékek közül, mondja hogy semmi.

Furcsának is tartottam de annyira nem mentem bele.

Ma ám kiderült, hogy miért nincs semmijük.

Drága anyósom azt mondta nekik, hogy mi mindent odaadunk nekik és semmit ne vegyenek és ezt ők ketten ilyen kis ügyesen kitalálták.

Gőzölt a fejem az idegességtől mikor ezt tök nyugodtan benyögte.

Megmondtam, hogy álljon meg a menet. Majd ha én/mi úgy döntünk, hogy valamit akarunk akkor odaadjuk. Mégis, hogy képzeli, hogy amiért mi megdolgoztunk vagy a szüleimtől ajándékba kaptuk csak úgy puszira odaadom annak aki felcsináltatta magát. És mivan ha mi is akarunk még egy gyereket.

Most megy a puffogda, hogy milyen önző dög vagyok mert szegény kislány nem tud semmit megvenni és milesz most velük.



2015. nov. 22. 18:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%

Tökéletesen jogos, hoyg nem akarsz mindent odaadni a babaholmik közül.


A lánnyal beszélj minél elöbb, hogy te erröl nem tudtál, ez az anyós ötlete volt, de neked nem szólt róla. Te nem akarod (még) elajándékozni a cuccokat, és sajnálod, hogy kellemetlen helyzetbe került az anyós miatt. (Esetleg néhany valamit azért odaadhatsz, amihez nem ragaszkodsz annyira, így látja, hoyg meglenne benned a jószándék, csak még szükséged lesz ezekre.)


Anyósnak meg megmondhatod, hogy ha annyira sajnálja a lányt, akkor vegyen neki, ami szerinte kell.

2015. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Valóban kellemetlen helyzetbe hozott. Beszéld meg vele, hogy mielőtt elajándékozná a dolgaitokat, legalább szóljon. Esetleg ígérd oda anyós lakását annak a kislánynak.
2015. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

huh... Én bevallom, egy két apróságot adnék, és ennyi. Főleg ha még nem eldöntött vállalok e újabb gyereket.


amúgy engem is elővett annó anyósom meg sógórnőm, hogy miért nem tettük nekik félre a ruhákat és ajándékoztuk el másnak. Én meg pislogtam, hogy mi van??? mondtam felénk nem szokás ajándékot követelni. adtunk ezt azt, ennyi telt. (bőven többszörösét adtuk vissza annak amit mi kaptunk onnan. de ők mindent akartak)


szóval hasonló helyzetben elküldtem őket a sunyiba. És éltem tovább békében. A cuccoknak meg jó helye volt ott, ahova kerültek, mert minden kisruha használatban lett.

2015. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam, hogy egy pár cuccot összeszedek neki, de megharagudott ő is rám.
2015. nov. 22. 19:32
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
Igazad van. Add el facebookon vagy vaterán, aztán sajnálattal közöld, hogy már nincsenek meg. Anyós meg nyúljon a zsebébe.
2015. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%

> Add el facebookon vagy vaterán, aztán sajnálattal közöld, hogy már nincsenek meg. Anyós meg nyúljon a zsebébe.


És jegyezd meg sajnálkozva, hogy szegény anyósod nem tudta, hogy eladtad a babaholmit.

2015. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon kellemetlen, de jogos. Kemény pénzbe kerül egy babának mindent megvenni, nem értem, hogy várhatja el bárki, hogy mindent csak úgy odaadjatok, és még csak nem is arról van szó, hogy kölcsön.


Egyszer én is jártam hasonlóan, igaz csak babaruhák kapcsán. Az egyik rokonunk odaígérte a barátjának a babaruháinkat (igaz csak kölcsön), mert nálunk még nem jött a kistesó. Nem arról van szó, hogy sajnálok bárkitől bármit, de azért az nagyon bosszantott, hogy meg sem kérdezte elötte. Anyósom is kölcsönadta őket, mert náluk tároltuk, egy valakinek mi is, aztán mire jött a kistesó, némelyik olyan fakó és elhasznált volt, hogy vehettem újat.

2015. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Iegn, és teljesen jogos a haragod. Anyóspajti rendezkedjen a saját dolgai között, nem a te tulajdontárgyaid között. Ami nem az övé, az nem az övé.


Ha ez a felelőtlen kis liba, azaz az anyósod által "szegény kislány"-nak titulált menyecske nem tud megvenni semmit, akkor nem kellett volna 19 évesen felcsináltatnia magát a semmire.


Nem a te dolgod, anyóst tedd csak helyre, és eszedbe se jusson holmi bűntudattal kínlódni! Puffog, majd abbahagyja. Legközelebb talán a házat találja odaadni "szegény kislánynak" a fejetek fölül?

2015. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
Bocs hetes, ez eredetileg zöld gomb lett volna. Sajnálom, véletlenül félrenyomtam. Igazad van.
2015. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

szerintem is idióta anyosod.ez kb alap hogy más holmijait nem ajandekozom oda, mindenféle kérdés nélkül.

a lánynak mondd ezt el, hogy tőled meg se kérdezte senki. igazából nem is várhatja el, hogy bármit is adjatok.

és nem véletlenül nem vállalnak manapság a 19 évesek gyereket. azért mert az anyagi háttér nem adott egy babához

de ha már így alakult, adnék neki pár holmit, de nyilván nem a babakocsit meg az olyanokat ami még nektek is fog kelleni ha lesz tesó. ruhát adnék, nem használt cumit vagy ilyesmi nagysagrendu dolgot

2015. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!