Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyünkben?

Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal egy házban élünk. Van egy 11 hónapos kisfiunk. (Erre nem kérek véleményeket, meg hogy mamahotel meg hasonlókat. Sajnos nem tehettük meg, hogy külön menjünk, de lassan hálisten össze fog jönni.) Na és a lényeg. Apósom egyre kiakasztóbb. Sokszor van nála a gyerek, mert amint meglátja a baba, egyből menne hozzá, sírni is szokott érte. Eddig ezzel nincs is akkora probléma, csak már kisfiam ügyesen lépked, a bútorok mellett szalad kb. Mindig mondjuk apósomnak, hogy tegye már le, de nem teszi, mert már attól is rosszul van ha seggre ül. Sokszor ki is sajátítja magának kisfiam. Van, hogy anyósom apósommal meg kisfiammal elmegy dédiékhez, és ott is állandóan a kezében van, vagy fogja és beviszi a hálóba. Anyósomnak is elege van már belőle. Sokszor apósom tőle is elveszi. Ma pl. anyósnál volt kisfiam, aztán kisfiam megütötte anyósom, és sírt apósom után, aki el is vette.

Anyós sokszor mondta már apósnak, hogy fejezze ezt be, de egyik fülén be, másikon ki. Sajnos még 1 évig minimum itt leszünk. Addig mit tehetnénk? Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni? Ártanék kisfiamnak, ha elvenném apóstól?

Tudom, hogy anonim oldal, de attól még légyszíves válaszoljatok normálisan, és ne lekezelően, bunkón.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2020. okt. 19. 16:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Én részben egyetértek veled, mert egy járni tanuló gyereket ne kapkodjunk ölbe állandóan. Hagyni kell elesni, megtanulni felkelni és az egyensúlyát megtalálni. A nagypapának ezt mondd el mindig, amikor emelgeti. Ha jót akar a gyereknek, ezt is tegye és ne korlátozza karon ülésre a szeretgetést.

A nagypapa szereti, rajong érte és minél közelebb akarja tudni magához, ezért veszi fel. Neki nehéz lesz megérteni a kérésed, hisz "úgyis megtanul járni, haggyad már". Amikor mástól veszi el és te jelezted már, hogy ne tegye, akkor szépen vedd át és add vissza annak, akitől elvette vagy tedd vissza totyogni. Minden alkalommal kérd, hogy segítse a gyereket, de játékbabaként kezelje.

Közben biztosíthatod arról, hogy örülsz annak, hogy szereti, de vegye észre, másoknak is vannak igényei rajta kívül. Főleg a gyereknek.

Ui. Az én gyerekem is azonnal a papának csicsereg, amint meglátja. A mama féltékeny is rá rendesen, de ez tipikus a kis gyerekeknél.

2020. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm Istenem, hogy nekem normális menyt adtál!
2020. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
68%

Apósom hozzánk költözött, mert egyedül nem tudta fenn tartani az albérletet, miután anyós meghalt. Szóval ő lakott nálunk. Akkor volt a gyerekünk 9 hónapos. Amíg nem velünk lakott, nem volt ilyen probléma. El mentünk hozzá, picit játszott a gyerekkel, aztán mentünk haza. Na de mikor odaköltözött. Fürdetés 9 hónapon keresztül mindig fél 8-kor volt. Ő sokszor még 10 órakor is fújta, hogy a gyerek az ölébe akar lenni, majd később megfürdetem. Ha kivettem a kezéből én voltam a rossz. Mindig csokival akarta tömni, már amit észrevettem, mert azt megtudta enni az ölében, és nem kellett asztalhoz ültetni a gyereket. Mikor szóltam, hogy most ebédelünk, az volt a válasz, hogy a gyerek már nem éhes, had fogja még egy kicsit. Miatta a délutáni alvások is szinte elmaradtak. Hogy miért? Mert mikor leraktam a gyereket, teljes hangerővel hallgatta a tv-t, hogy ne aludjon el. Persze megelégeltük, aztán odaköltöztettük a testvéréhez.

Nagyon lepontoztatok, de nektek nem volt ilyen apósotok. Ezeket csak azért írtam le, mert sajnos van ilyen is. És ne csak azt higyjétek, hogy ezzel segít nekünk. Bárcsak úgy lett volna, hogy ez a szeretet őszinte lett volna, de sajnos nem az volt. Mert aki szereti az unokáját, az nem tulajdonítja ki magának, és jót akar a gyereknek.

2020. okt. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
72%

Elhiszem, hogy féltékeny vagy, azt is elhiszem, hogy zavar.


De én a helyedben inkább örülnék neki, hogy a gyereknek ennyire jó a viszonya a nagypapával és ennyire imádják egymást. Én örülnék, ha nem egy alkoholista barom lenne a gyerekem (egyik) nagyapja, hanem olyan, mint a tiéd.


Nem mellesleg majd ha a gyereknek elege lesz a nagypapiból vagy nem akar ölben lenni, akkor úgyis szólni fog.

2020. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
63%
Kapj a fejedhez Asszony! Ne feltekenykedj az öregre. Ahogy nol a gyerek, tudni fogja te vagy az anyja. Nyugodtan legyél, mint hal a parton!
2020. okt. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!