Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek helyünkben?

Ti mit tennétek helyünkben?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem "nincs kivel beszélni". Anyukámról van szó. Egész életükben láncdohányosok voltak apukámmal (aki sajnos már meghalt)...ahogy emlékszem gyerekkoromban, rengeteg füstöt lenyeltünk, kocsiban, konyhában, bárhol...kamaszkorban lett jobb a helyzet, amikor már kiálltunk magunkért a nővéremmel, hogy legalább előttünk ne...

A nővéremnek azóta van gyereke már. A múltkor mikor jöttek haza, az volt a kérésük, hogy ne szivarazzon a lakásban anyukám, kicsi még a baba, mindent átitat a dohány szag...telefonban megvolt az ígéretezés...esküdözés, hogy már egy hete nem cigizett odabent. Véletlenül egy órával hamarabb érkeztek haza a nővéremék, anyum meg a szoba! közepén álló füstben szívja egyiket a másik után... :( innen is látszik nincs kivel. Ez után megsértődött, hogy nagyszülőknél aludtak éjjel...


Most én vagyok várandós, nehezen viselem a szagokat (mondjuk igazából nem zavar, még élvezem is, ahogy változok)...de a cigifüstöt nem vagyok hajlandó nyelni...anyósomék is abban a városban laknak, ahol anyukám, tehát van hova mennünk. Ha ezt a döntést meghozzuk, akkor ki van akadva, hogy őt nem szeretjük, nem törődünk vele...NEM érti?!


Még mit tegyünk ezen túl?


2016. márc. 26. 16:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom azzal, mit csinál a saját lakásában!- mielőtt ezzel támadna bárki. Viszont akkor ne legyen megsértődve, ha nem nála táborozunk...
2016. márc. 26. 16:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így mondjátok el neki is, és ha csak esküdözik, hogy nem gyújt rá, de ti érzitek, hogy előttetek x órával cigizett bent és büdös a helyiség, akkor mentek, és anyósodéknál alszotok, és pont, lehet hőbörögni.
2016. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te meg akadj ki, hogy nem képest azt a szar,t, csak a lakás kellős közepén szívni. Rombolja a saját maga egészségét, ne a tiéteket.
2016. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, mindegy hol szívja, ha a konyhában, azt is érezzük a hálóban. Cigiszagú az ágynemű is...


Sokszor nem is hiszem el, hogy az én anyám :(

2016. márc. 26. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen volt, addig a pontig, amíg nem közöltem vele, hogy addig nem viszem a lányomat, míg érzem a füstöt. Mert igaz, akárhol is gyújt rá, hiába szellőztet akár kereszthuzattal is, mindenben benne marad a szag. Mondom ezt úgy, hogy dohányzom, de lakásban SOHA.
2016. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős helyzet. Mi ha meglátogatjuk apámékat, akkor utána minden ruha rögtön megy a mosásba, mert még a bugyi is cigifüstös. Én nem is eszek, iszok náluk, mert még a víznek is cigiszaga van..

Egyébként én megoldottam ezt a gondot. Mielőtt mennék látogatóba, felhívom telefonon, közölöm, hogy holnap mondjuk délben meglátogatom őket. Megkérem, hogy ne cigizzenek, mert asztmás vagyok, és fulladozom a cigifüsttől.

Elmegyek, és bár azzal nem tudok mit kezdeni, hogy már a falak is árasztják a bűzt, de ez van. Amint rágyújt valamelyik, felállok, elköszönök, és megyek is. Persze morognak, de ilyenkor közlöm apámmal, hogy voltaképpen az asztmámat nekik köszönhetem, mert gyerekkorom is cigifüstben telt el. Felnőttként már nem vagyok hajlandó krákogni mert nem bírnak ki 20 percet cigi nélkül. Morognak? Nem érdekel. Én is morgok..

2016. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:( köszi, hogy megosztottad.

Akkor marad a határozott fellépés.

2016. márc. 26. 17:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Furcsa olvasni, hogy hányan nőttek fel így. Engem nagyon bánt a dolog, hogy anyukám a közvetlen közelemben dohányzott gyerekkoromban. Sok cigis szülőt létok, akinek ha a közelébe megy a gyereke, már oltja is el, vagy inkább feljebb tartja a cigit, csak hogy a gyerek ne kapjon belőle. Én nem is értem, hogy hogy lehet egy gyerekkal azt megtenni, amit velünk tettek.

Sajnos én magam is cigiztem pár évig, hiányzott az életemből az állandó bagószag. Ma van fél éve annak, hogy teljesen leszoktam. :) És életemben először irritál a szag. Mivel itthon élek még szülőkkel, anyut nemes egyszerűséggel kiküldöm az erkélyre, amikor otthon vagyok, és rágyújt. Szerencsére tiszteletben tartja. Idővel azt vettem észre, hogy akkor is kimegy, ha nem vagyok itthon (épp érkeztem valahonnan, és láttam, hogy kinn áll.) Most már azt mondja, hogy a szabadban jobb cigizni, zárt térben nem is tud.

2016. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!