Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elmenjek így a családi ebédre...

Elmenjek így a családi ebédre vagy ne?

Figyelt kérdés

Párom családja meghívott a karácsonyi összejövetelükre. A helyzet az, hogy nem szeretnék elmenni. Párom családja nem kedvel engem, jópofozni szoktak velem, de tudom, hogy a hátam mögött engem is kibeszélnek, mint párom testvéreinek a párjait. Legutóbbi meghívásomkor burkoltan bunkóztak velem, hihetetlenül negatív, rosszindulatú emberek. Kellemetlen, indiszkrét kérdéseket tettek fel a családommal kapcsolatban, a származásommal is, apukám félig roma, de egyetemet végzett, dolgos ember.

Nem szeretném, hogy elrontsák a karácsonyomat, ugyanakkor a páromat sem szeretném megbántani azzal, hogy nem megyek el vagy ezt hozom fel indokként, hogy számomra antipatikus a családja. Az ő karácsonyukat sem szeretném elrontani azzal, hogy esetleg nem tudom visszafogni magam és visszaszólok egy-egy beszólásra.



2020. dec. 7. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, menjek
Ne, ne menjek
97 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Miért kellemetlen neked az, hogy apukád félig roma?
2020. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Számomra nem az a kellemetlen, hogy apukám félig roma, hanem az, ahogy ők ezt "tálalták". Úgy mondták, mintha egyenlő lenne a leprával, kuplerájjal és lopással. Emellett a fintor az arcukon elárulta, hogy az én "kevert" vérem nem ér fel az ő tiszta, fehér vérükhöz kb.
2020. dec. 7. 13:37
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
pároddal beszéltél már erről? lehet, hogy neki kéne melléd állni és leállítani őket..
2020. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Hú de gáz, biztosan nem mennék ilyen körülmények között.
2020. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Mondd meg a párodnak, hogy neked semmi keresnivalód ezek közt, mert a napnál is világosabb, hogy rosszindulatúak és nem szeretnek.

Párod mit szólt ezekhez a megjegyzésekhez?

2020. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Balázs98765432100123 válasza:
77%
Legjobb ha beszélsz barátnőddel erről ő meg felvázolja ezt a családnak. Mondjuk ha már egy családnál a származás merül fel mint kétség, már régen rossz.
2020. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Én tuti nem mennék. Ha megsértődik valaki emiatt akkor az kellemetlen, de akkor is jobban megéri nem menni.
2020. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Párom azt mondja, hogy kedvelnek engem, ettől függetlenül. Utólag ő bocsánatot kért a családja viselkedése miatt, de nyíltan akkor és ott nem konfrontálódott velük.
2020. dec. 7. 14:06
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Az utólagos bocsánatkérés max a családtól lenne korrekt.

Ha pedig a párod ott a helyszínen nem állítja le a megalázó, rosszindulatú megjegyzéseket, akkor elgondolkodnék azon, máskor képes-e kiállni melletted.

2020. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben belemennék a játékukba, ha ők kellemetlen helyzetbe hoznak akkor te is tedd ugyan ezt. Mond meg,hogy édesapád roma, elég sokat dolgozott, jó nehezen szakadt ki a környezetéből,de magának melyik egyetemen sikerült végezni?

Nyomjad nekik a bántó keresztkérdéseket és úgyis megunják.

2020. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!