Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elmenjek így szülinapozni a...

Elmenjek így szülinapozni a családhoz?

Figyelt kérdés
Vasárnap lesz a húgom 8 éves. Iskolába jár, anyukánk ovódába óvőnő, apukánk egy cégnél dolgozik asztalosként. Mi egy munkahelyen dolgozunk az élettársammal, de nem nagyon vagyunk kontaktba max 3-4 emberrel. Van okunk félni? Apukánk szívbeteg, és anyu is elég beteges. Nem szeretnénk lefertőzni, ha esetleg hordoznánk. Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet éppen most szülinapozni.

2020. nov. 11. 14:23
1 2
 1/15 Rodi91 válasza:
88%
Ha ők is járnak dolgozni, és a húgod iskolába, akkor ha mentek, ha nem megvan az esély rá,hogy megfertőződjenek.
2020. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is kisebb veszélyt jelentetek, mint egy óvónő és egy iskolás fejenként 500 kontaktja...
2020. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Te sem vagy benne biztos, hogy jó ötlet és egy szülinap amúgy sem a világ legfontosabb eseménye. A helyedben inkább kihagynám, sosem lehet tudni.
2020. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nagyobb az esélye, hogy ők fertőznek titeket :)
2020. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
A húgod épp abban a korban van, amikor várja a szülinapot, és nem hiszem, hogy megérti a járvány jelentőségét. Én is azt hittem, magatokat féltitek. Ha így van, megértem, és ne menjetek. De ők úgyis minden nap nagy közösségbe járnak, nem rajtatok fog múlni.
2020. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

-A húgod iskolába jár. Simán összeszedheti a vírus.

-Anyud is elég könnyen összeszedheti a vírust,hisz óvodában dólgozik.

-Apud is dolgozik,ő is összeszedheti


Szóval?

2020. nov. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Ne! Mi múlt héten találkoztunk 1 baráti párral. Mást direkt nem is hívtunk, hogy kevesen legyünk. Puszi, pacsi nem volt, de egy asztalnál ültünk. Négy nappal később hívott a barátom, hogy rosszul van két napja, elment tesztet csináltatni. Én pont aznapra lettem beteg. Még aznap írt, hogy pozitív lett a tesztje. Én holnap megyek, és reméljük, hogy mást nem fertőztünk meg.

Ezek után max. úgy mernék szülinapozni, hogy az udvaron, egymástól 2 méterre maszkban találkozunk, 5 percre, aztán mehet mindenki haza. De leginkább így sem.

2020. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is összegyűlt hétvégén a család, ha kockázatos, ha nem, néha szerintem kell találkozni. (idős, krónikus beteg nincs, családtagok nagy része otthonról dolgozik)

Nem volt puszi, ölelés.

2020. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Újabban mindig van az oldalon, aki megfertőződött! Kell a propaganda. Nyugodtan menjetek, legfeljebb nem puszilkodtok. Mi naponta megyünk a mamámhoz, és senki nem lett beteg.
2020. nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
#9: sajnos azt kell mondanom, hogy hülye vagy. Újabban mindig van az oldalon, aki megfertőződött? Talán mert naponta több ezren fertőződnek igazoltan, és kb ezt kell öttel-tízzel megszorozni, hogy valós legyen a szám. Milyen propaganda? Nekem öt ismerősöm kapta el az elmúlt 1 hónapban, de ezek csak azok, akikről így vagy úgy megtudtam. Biztos fizeti őket valaki, hogy ezt kamuzzák, ugye? De ki? Csak mert akkor én is jelentkeznék a pénzért.
2020. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!