Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elmenjek így a családi ebédre...

Elmenjek így a családi ebédre vagy ne?

Figyelt kérdés

Párom családja meghívott a karácsonyi összejövetelükre. A helyzet az, hogy nem szeretnék elmenni. Párom családja nem kedvel engem, jópofozni szoktak velem, de tudom, hogy a hátam mögött engem is kibeszélnek, mint párom testvéreinek a párjait. Legutóbbi meghívásomkor burkoltan bunkóztak velem, hihetetlenül negatív, rosszindulatú emberek. Kellemetlen, indiszkrét kérdéseket tettek fel a családommal kapcsolatban, a származásommal is, apukám félig roma, de egyetemet végzett, dolgos ember.

Nem szeretném, hogy elrontsák a karácsonyomat, ugyanakkor a páromat sem szeretném megbántani azzal, hogy nem megyek el vagy ezt hozom fel indokként, hogy számomra antipatikus a családja. Az ő karácsonyukat sem szeretném elrontani azzal, hogy esetleg nem tudom visszafogni magam és visszaszólok egy-egy beszólásra.



2020. dec. 7. 13:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
10-es: Próbáltál már ilyesmit egy magyarral? Mert az nem unja meg. Soha!
2020. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
A pároddal van a baj, nem a családjával. Nem férfi, nem véd meg. ne tervezz vele.
2020. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

"páromat sem szeretném megbántani azzal, hogy nem megyek el vagy ezt hozom fel indokként, hogy számomra antipatikus a családja. "


De a párod tud ezekről a dolgokról? Ha nem, el kéne neki mondani. Igazából ilyen helyzetben inkább melletted kéne állnia és rászólnia a szüleire - minimum!

2020. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Tudod azért is elmennék!

Évi 2-3 alkalommal már azèrt is.

Azért csinálják mert látják h téged zavar.Menj oda szinjátékold le az egészet.

Aztán ha elöjönnek apukáddal mondd meg nekik h te büszke vagy arra ahonnam jönnél,mert vannak kivételek.Nyugodtan mondd meg nekik h tisztelettel becsülettel felneveltek,dolgos szülök neveltek.

És ha nekik ennyire számit a vér,mondjàk meg a szemedbe és többet nem kell találkoznotok.Nem kell erölteteniük

Helyre tenném öket az biztos.ne lássák h megtörsz ne lássák h a kapcsolatotok rámegy és semmit sem veszitesz vele

Ha a párod ezen kiakad neharagudj meg de nem kár érte

hidd el ha nem àll ki melletted nem kár érte

én ezt csináltam évekig,lelkileg tönkrementem mert a pàromat néztem.

Egyszer kifakadtam.Igaz h a kapcsolatom is ráment mert anyuci apuci kisfia volt aki életében az is marad,az ilyen meg soha az életben nem fog elkötelezödni egy nö mellett.Akkor sem ha a gyereke anyja leszel.


állj ki magadért,ki fog derülni h a párodnak számitasz e vagy sem.

2020. dec. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

10-nek teljesen igaza van!!!

Nekem ugyanez volt a helyzetem a párom összes családtagjanal de nekem azért, mert nem vagyok 45-50 kgs nádszál vékony kislány...

Nekem is ugyanezt mondta a párom,mint neked amikor az anyja nyíltan sértegetett még azt is hozzátette, hogy nem úgy gondolta.... Na mondom persze! Ha nem áll ki melletted nyíltan akkor sohasem fog!

2020. dec. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed jól magad akkor ne menj. Függetlenül a parodtol. Hadd lássa hogy van ezzel teendője. Érti ő mi történik csak nem akar konfrontaciot.
2020. dec. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mennyire komoly a kapcsolat? vagyis mióta vagytok együtt és tényleg komolyan tervezel-e vele (házasság vagy legalább 5 év együttjárás)? Mennyire laknak messze? Te mész a saját családodhoz karácsonyozni, ki tudod tölteni az időt?


Ezek alapján döntenék: ha 400 kmre laknak, akkor ez egy jó kifogás lehet, ha nem akarsz menni, hogy akkor nem tudnál a saját családodhoz is elmenni, meg oda is.


Ha nagyon komolynak tervezed a kapcsolatot (házasság, gyerek), akkor muszáj kibírnod a családját sajnos.


Ha friss a kapcsolat, akkor nem fontos annyira még menned.


Ha a vírus miatt egyedül maradnál, ha nem mész, akkor az azért mégiscsak furcsa lenne.


Szóval ha akarsz, keresel kifogást, ha pedig nagyon fontos a kapcsolat, akkor összeszorítod a fogad és lepergeted magadról.

2020. dec. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 nácizsidó válasza:
53%

tudom hogy már elmúlt a karácsony de szilveszterezni jöhetsz hozzám ha akarsz


Debrecen, Csapó u., 4024

+36302670128

2020. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!