Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Haragudnál ha a kérésetek...

Haragudnál ha a kérésetek ellenére megvennének egy játékot a gyereknek?

Figyelt kérdés

Anyós elmondta, hogy kinézett a gyereknek egy játékot, mit szólunk hozzá?

Kedvesen elmondtuk, hogy nem szeretnénk neki olyan típusút, inkább válasszon mást. Nem problémázott, elfogadta.

2 hét múlva, boldogan mutogatta, hogy megvette..

Egyébként a viszony jó, ezért is furcsa a helyzet.



2020. dec. 15. 19:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlen kezdenék veszekedni, csak megvédeném az álláspontom. Ilyen játéknál elég kicsi még a gyerek, ezért én nem bonyolítanám. A nagymama hozzáállása vitatható, de nem feszülnék neki most. Amikor odaadja, akkor megköszönném és megmondanám, hogy a kicsi meg fogja kapni (ha nem bébi komp), amikor jónak látjuk, addig eltesszük neki. Ha elkezd kérdezősködni, hogy "miért, dehát ..." Itt tudjátok elismételni a szülői nevelési elvet,amit követtek, aztán lezárhatod a témát, inkább beszélj másról. Lehet ezt békésen rendezni.
2020. dec. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
Gyengülő memória jele is lehet, hogy amit hall, arra már másnap nem emlékszik.
2020. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

Ez a jarassegito az ilyen tologatos jatékokat jelenti?

Ezert biztos nem haragudnek . Egyszeruen nem er annyit a szituacio , hogy osszevesszek anyosommal. Max akkor adod oda a gyereknek, ha mar tud jarni es kesz .

Lehet,hogy mar megvette mikor rakerdezett, lehet,hogy elfelejtette .Igazabol ha jo a viszony en nem felteteleznem, hogy azert vette meg, hogy teged bosszantson.

2020. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Semmi gond. Átadja az ajándékot, kibontjátok, megköszönitek, másnap már elrakjátok a szekrénybe és ennyi. Nem kell emiatt most összeveszni. A járássegítők megosztóak nagyon (szubjektív, de magam sem támogatom a használatát, mert nem tanul meg normálisan mozogni stb. személyes példa van erre a családban). Sőt személyes példám van a kéretlen ajándékok terén is kisgyerek részére. Az a gond, hogy MINDIG a sértődés van ezekből. Csak az működik, ha megköszönjük és elpakoljuk, nincs más lehetőség- konfliktusba beleállni nem érdemes az idősebb korosztállyal, mert nekik jobban "fáj", mint nekünk.
2020. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Kezetfoghatna az én anyósommal.

Nálunk 3x játszotta ezt el.

Ugyan így a járassegítővel kezdte. Megkerdezte mit szólunk hozzá. Elmondtuk semmi szín alatt nem szeretnénk. Erre mit vett? Járássegítőt... 4hós volt akkor a fiunk. Majd mikor nem állítottam egyből mellé a gyereket (aki még nagyon ülni se tudott, nem állni) megsértődött, mert latja rajtam, hogy nekem nem tetszik...


Utána jött a babytaxi. Mi férjemmel kinéztünk egyet, sokféle dolgot tudott, márkás volt, sok matricával. Szóval na, nem az a kínai kategória. Jött a gyerek névnapja, anyós azt mondta, majd ő megveszi a gyereknek. Oké.

Erre mit vett? A gagyi kínait, ami 1fillért nem ér. Se matrica rajta, se játék, se semmi. (És nem azért, mert a másikra nem volt pénze, mielött beleköt valaki).


A harmadik meg a futóbicó.... 1 éves volt a fiunk, anyós mondta, ilyenre gondolt. Én elmondtam neki, nem akarunk neki azt (tudom sokan szeretik, jó dolognak tartják, stb..) én nem szerettem volna. Anyósnak el is lett mondva, lett helyette másik ötlet adva, nem is 1.

Erre mikor mentünk hozzájuk mi volt becsomagolva? A futóbicó...

Na engem ott úgy felcseszett agyilag, ott is hagytuk neki.

Most 20hós a fiunk, azóta még csak meg se kérdezte jól van e a gyerek...

2020. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Én tuti kiakadnek, ha valamilyen zenélő játékot kapna vagy egy telefont mint kisgyerek vagy tabletet, ha én nem nyomom a kezébe, hogy nyomkodd babám.
2020. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%

Rossz érzés amikor az ember kérését semmibe veszik.Ha többször előfordul,gyanakodhatsz, hogy direkt bosszantani akar.

Mi megkértük az anyóst, hogy ne vegyen fegyvert a gyereknek.

Szerintetek?Kerregős gépfegyver,golyós puska,lézerkard.És sorolhatnám.

Persze a gyereknek adta.Elvenni már nem lehetett tőle:-(

Egyáltalán nem tartotta tiszteletben a kérésünket.Rengeteg más játék közül választhatott volna.

2020. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sima rövidlátó gondolkodás is. Nem veled akar kiszúrni, csak nem lát túl önmagán.

Olyannal is találkoztam a családban, hogy megkérdezi, van-e a gyereknek ilyen játéka. Elmondjuk, hogy van, szereti, szokta használni. Erre következő ünnepre kapunk egy kicsit nagyobb,kicsit színesebb ugyanazt, mert az tőle van és ettől biztos jobban fogja szeretni a gyerek az előző játéknál.

A másik kínos eset, mikor elmondjuk, hogy milyen futó biciklit veszünk majd szülinapjára. Erre meséli, hogy ismerőse ajánlotta az unokája kinőtt régi kis biciklijét, ő azt akarta adni. Kértük, hogy ne vegye meg. Következő látogatáskor ott volt nála a nehéz nagy bicikli (kis iskolásnak való, akkor 3 éves volt a lányom), mert jó lesz az, gyere, ülj rá... Azóta a harmadik bringát nem használjuk, mert nem kértük.

Másik hasonló húzás, amikor szó nélkül valami nagy méretű, sok helyet igénylő játékot, eszközt hoznak becsomagolva. A doboz láttán előre tudom, hogy baj lesz, mert ez általában házon belül használhatatlan, tárolni meg kényelmetlen... persze a gyerekkel együtt bontják ki, kicsikarják tőle az igenlő választ a "ugye tetszik? Örülsz neki?" kérdésekkel, aztán megerősítve érzik magukat, hogy máskor is így kell.

Az utolsó ilyennél a meglévő és már megunt kréta tábla mellé egy másik, másfél méteres, lábakon álló táblát kaptunk. A gyerek rajzolt is fél órát, aztán otthagyta. Haza induláskor hozták volna a kocsihoz, hogy vigyük el. Megmondtuk, hogy marad, mert nincs rá szükségünk és kerülgetni sem fogjuk.

Nem vagyok mindig udvarias, de ha az lennék, mozdulni se tudnánk a kacatoktól.

2020. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem értem az ilyen nagyszülőket, ez a viselkedés semmi jóra nem vezet. Amúgy én blokkal együtt visszavinném, ha olyan. He nem, akkor irány a jófogás, vagy elajándékoznám. És ezt nem rejteném véka alá.
2022. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!