Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy zajlott az esküvő olyanok...

Hogy zajlott az esküvő olyanoknál, ahol a pár egyik tagja nincs jóba a szülőkkel vagy a szülők nem szeretik a gyerekük párját?

Figyelt kérdés

Nálunk szüleim részéről okés a viszony a barátom felé.

De az ő szülei nagyon zűrösek, apjával nem beszél, gondolom meg se akarja hívni, az anyja meg szellemileg sérült, emelett nagypn gonosz is, engem kidobott az ő otthonukból, nem is beszélek vele...


Nagyon nem szeretném, h ott legyen a lagzin, persze megértem, h a barátom anyja, de tudja ő is mennyiszer beszólt az anyja... 2 tanús esküvőt nem akar a párom, ragaszkodik a nagy hagyományoshoz, sok rokonnal...


Mi a legjobb megoldás?


Én nem akarom h beszóljon vagy megbántson épp ezen a napon... Nem hiányozna senkinek ha bántóan vagy lekezelően beszélne velem mindenki előtt


2020. dec. 18. 08:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Ez a párodon áll hogy mennyire tudja kordában tartani a szüleit. Én megmondanám neki hogy ha tudnak viselkedni akkor oké a dolog, ha nem akkor nem látod őket szívesen mert nem akarsz bajt.
2020. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűen nem beszélgetnek akkor, ennyi
2020. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Én nem voltam jóban a családdal, de társadalmi nyomásra meghívtam őket.


Aztán után 2-3 évvel meg is szakadt a kapcsolat. Ma már nem hívnám meg őket és ott lezárnám az egészet.

2020. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%

A párodon múlik, és nem rajtad! Ha szeretné, hogy ott legyenek a szülei, akkor el kell viselned.

Ha őt is zavarná, hogy milyenek a szülei, akkor:

- vagy lesz lagzi nélkülük, ami a többi vendég szemében kissé furcsa lesz és magyarázkodásra szorultok

- vagy csendes esküvő, vagyis nem lesz lagzi, csak ceremónia a tanúkkal. Utána egy csendes helyen ebéd vagy vacsora, ahova a te szüleiden kívül a párod rokonai közül is csak azokat hívjátok meg, akiket ő szeretne.

2020. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Lesznek itt még gondok, nem is kevés...


Jön a gyerek, vagy miért fontos az esküvő, ha a legalapvetőbb dolgokban is homlokegyenest másképp gondolkoztok?

A vőlegény nagy esküvőt akar, sok rokonnal, tehát neki fontosak, te meg még az anyját sem hívnád meg.

Nem azt akarom feszegetni, hogy a kialakult helyzetért ki a felelős, vagy kinek van igaza, csak arról beszélek, hogyha ennyire nincs összhang köztetek, akkor nem kellene erőltetni az esküvőt!

2020. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy hiába beszélne velük, az anyja egyszerűen szó szerint nem normális, és nem tudni előre mikor borul el az agya
2020. dec. 18. 10:35
 7/28 A kérdező kommentje:
5. nekem sincs bajom a nagy esküvővel, sok rokonnal, de az anyját nem akarom..
2020. dec. 18. 10:36
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Mi férjemmel megbeszéltük, csak olyanok lesznek meghívva, akik részei a mindennapjainknak.

Mivel anyóssal mondhatni katasztrófa a viszonyom, utálom, férjem pedig kb ilyen 3 havonta ha beszél vele, így nem lett meghívva. Férjem azért felhivta, tudjon róla, ne mástól, vagy a facebookról, hanem tőle.


Én ilyen semleges viszonyban vagyok anyámékkal. Egy bazinagy vita miatt jöttem el otthonról, költöztem a férjemhez. Utána nagyon sokáig nem is beszéltem velük. Mostmár olyan a viszony, hogy kb havonta én megyek hozzájuk, hogy lássák az unokájukat, ők nem jönnek hozzánk. Párom utálja őket, mert így viselkedtek velem, nevelőapám pedig nem igazán nyit férjem felé. Ők is értesítve lettek, de nem lettek meghívva.


Márciusban volt az esküvőnk, 25en voltunk. Igaz lagzi nem volt, csak egy jó vacsorázás, azt ennyi.

Anyukámék elfogadták, hogy nem lettek meghívva, nem volt vita, vagy semmi emiatt.

Ellenben anyós. Ő hívatlanul beállított. Majd kicsapta a balhét, azért mert nem ő volt a középpontba, mert vele nem foglalkozott senki. Azt én hazazavartam. Ha ezt elöbb tudtuk volna, nem is lett volna szólva neki.

2020. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Nem tilthatod ki a vőlegény anyját az esküvőről, ha a vőlegény meg akarja hívni.

Először ezt kellene rendbe tenni köztetek és csak utána tervezgetni!

2020. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%
Ez nálunk is dilemma. Én nem vagyok beszélő viszonyban a szüleimmel de a párom kedveli őket. Akit szívesen meghívnék rokonnal viszont nem jönnek ki jól. Én is tartok attól, hogy felcsesznék az agyam és egész nap idegeskedhetnék emiatt.
2020. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!