Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha nincs kapcsolat...

Mit tegyek, ha nincs kapcsolat anyósomékkal, gyerekem nagyszüleivel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok mit csinálni, vagy eltűröm, ahogy beszélnek velem és nyíltan semmibe néznek. (Ez nem egyéni érzékenység, környezetemnek, sőt férjemnek is feltűnt, hogy egy szóval utálnak...) Ha egy kicsit is a sarkamra álltam, abból hatalmas balhé, majd sértődés lett. Nem állnak szóba velünk, unokával minimális a kapcsolat. A férjem szülei... Nagyon elszomorító, főleg karácsonykor, de nem tudok mit csinálni. Más is van/volt hasonló helyzetben.

2020. dec. 27. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

A férjeddel milyen a viszonyuk? Ti közösen hogyan élitek ezt meg, a férjed mit mond? A gyerekre sem kíváncsiak?

Nem kötelező ám jóban lenni velük, meg futni a figyelmük után, vagy te állandó stresszt akarsz a nyakadba?

2020. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Es akkor mi van? Anyamek is rosszban vannak nagyanyammal, sikerult 40 eves korukban a sarkukra állniuk vegre.

En ezt mar megtanultam az evek alatt, hogy miért, persze a sajat káromon en is, hogy vele nem jo joban lenni. Halistennek olyan messze koltoztem hogy csak telefonon tud zaklatni, de ott is benyomja a lelkiterrort hetente.

Ez ilyen, meg a legjobb helyeken is van valaki aki ki van utalva a csaladbol, vagy pedig nem, de a hata mogott mindig ki van beszelve. Majd idovel megszokod, meg a gyerek is. Jobb az ha nem mergezed veluk magad.

2020. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Semmit.

Mondjuk én egy ilyen férjet lecserélnék, elég gáz, ha ilyen kis dolgokban sem lehet rá számítani.

2020. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló: férjemet le nem cserélném soha, társam, másik felem - nem akarok giccses lenni, de számomra a legjobb férj, apa, 8 év házasság után is.

Ő is úgy látja, nincs más megoldás, sőt, ő még előbb feladta, mint én.

Neki választania kellett, "kinek az oldalán áll". Nem gondolkozott rajta.

köszönöm a támogatást. Sosem gondoltam volna, hogy így járunk és tudom, hülyeség, de lelkiismeret furdalásom van, mert "elvettem tőlük mindent" állítólag - ne anyagiakra gondoljatok, csak jelképesen támogattak bennünket, de nem is a pénz a lényeg.

2020. dec. 27. 19:58
 5/13 A kérdező kommentje:
ez lemaradt. férjemmel egy darabig minimálisan volt kapcsolatuk, aztán ahogy rájöttek, nem úgy táncol, ahogy ők fütyülnek és mert egy teljesen normális, de nemleges választ adni valamire, mindennek lehordták őt is, azóta nem beszél velük, de ez még viszonylag friss, pár hónapos történet. Enyém már évek óta tart...
2020. dec. 27. 20:02
 6/13 A kérdező kommentje:
Az unoka kellene egyedül, de csak és kizárólag elvinni magukhoz, nélkülünk.
2020. dec. 27. 20:04
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Akkor meg egyértelmű, mi a szitu. Nem kell velük erőltetni a kapcsolatot. Ha nem akartok totál elzárkózni, akkor ünnepekre, születésnapra küldtök egy képeslapot, vagy felhívjátok őket 3 percre, de személyesen nem kell találkozni.

Majd jönnek ők még hozzátok ha az egészségük megromlik, főleg ha a férjed az egyetlen gyerekük.

2020. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Mi 11 éve nem tartjuk a kapcsolatot a férjem szüleivel. A 8,5 éves fiunkat egyszer látta anyósom 3 hetesen, apósom soha. A 4 hónapos kislányunkról nem is tudnak. Nem hiányoznak senkinek, szörnyű emberek.
2020. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
8. vagyok. Ja, miután 5 évig nem érdeke őket a fiunk, elmentek a gyámhatósághoz nagyszülői kapcsolattartásért, de ez is csak arra ment, hogy belénk rúgjanak. Nem véletlenül nem tudnak a kicsiről, nem hiányzik mégegyszer a hónapokig tartó hercehurca.
2020. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem a gondod. Örülnöd kellene, hogy nincs velük kapcsolat. A semmilyen sokkal jobb, mint a rossz!
2020. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!