Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti jóban vagytok és intenzív...

Ti jóban vagytok és intenzív kapcsolatot tartotok házastársatok nagyszüleivel?

Figyelt kérdés

Fiatalabb házasok véleményét kérdezem. Baráti körből vannak, akik mivel közel laknak naponta meglátogatják nagyit, persze nem mindig órákra, de mégis ránéznek, mivel nagyi egyedül él, bár 88 éves de nem beteges és egész jókat beszélgetnek is vele.

Másik haveroméknál ott tartottak egy születésnapi bulit ahol nagyi él (korábban többgenerációs családi ház volt de már csak nagyi lakik ott), mert megengedte nekik és bár ő maga nem volt ott a buliban, másnap segédkezett a romeltakarításban is. Meg még örült is hogy jól érezték magukat a fiatalok.

Másutt is vannak ilyen "idilli" helyzetek hogy a nagyszülők is elfogadták unokájuk választottját és ennyire jóban vannak?


2019. jún. 9. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

23 évesek vagyunk, összesen 1 db nagyszülőnk van a 8-ból életben, vele nem tartjuk a kapcsolatot, mert egy alkoholista, idegbeteg nő.

Kapcsolatunk elején még élt a férjem nagyapja, ő utált engem.

2019. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi még nem vagyunk házasok, és messzebb is lakunk a nagyszüleinktől, de a saját unokájaként szeret mindkettőnket mind a 6 nagyszülő, aki még él. A mindennapjaiknak közvetlenül nem vagyunk részei, de mindig érdeklődnek, számon tartják a fontosabb eseményeket, volt, hogy elmentünk velük kirándulni 3-asban, 4-esben egy-egy napot, vagy a nagyszülőnél nyaraltunk több napot.

Szerencsére nagyon szeretetteljes ilyen szempontból mindkettőnk családja.

Igaz még kamaszok voltunk, amikor megismertek minket, így szerintem erősebb kapocs is tud kialakulni, mint felnőttként.

2019. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Baráti viszonyban azért nem vagyunk, de én pl párszor találkoztam csak a férjem nagyszüleivel. Már csak az egyik nagymamája él, de ő a saját unokáit sem ismeri fel, így őt én nem igazán látogatom már az otthonban (a gyerekei mindennap).

Az én nagyszüleim életük utolsó percéig is észnél voltak, velük főleg családi esemény alkalmával találkozott férjem, illetve minden évben mikor nyaraltunk, mert a nagyszüleim nyárra mindig leköltöztek a nyaralóba. Már nekem is csak egy nagymamám él, vele is csak családi eseményeken találkozunk.

2019. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert nemcsak itt a GyK-n hanem a való életben sem mindig stimmelnek a dolgok apóssal meg anyóssal sem, azért érdekel hogy más-e a helyzet "nagyapóssal" "nagyanyóssal" akik közül max. ketten a nyolcból még élnek ilyenkor
2019. jún. 9. 12:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként felénk is az a helyzet mint amit a 2-es válaszoló írt, csak ott már nem élnek ennyien a nagyszülők. Azt sem állítanám hogy ez a békés állapot a természetes, mert ez inkább szerencse, de ha ilyen harmonikus a helyzet akkor azt illik nagyon megböcsülni, főleg egy ilyen érdek- és haszonelvű világban
2019. jún. 9. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Négy év alatt egyszer találkoztam futólag a párom nagyszüleivel
2019. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Én és a férjem kb 6 éve együtt élünk a nagymamájával,mert csak így tudtunk hitel mentes otthonhoz jutni,hogy a mamája megvette a felét mi pedig a másik felét. Neki is jobb lett így mert a régi házába többször betörtek már. Teljes külön lakrésze van,de még így is sok a surlódás mert ő ugye már 89 éves és semmi se lehet elég jó neki amit a fiatalok,vagyis mi csinálunk. Ennek ellenére a két lányom a mindene a mamának,egyik dédunokáját se szereti annyira mint őket,de persze ezt probálja titkolni.
2019. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5,5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, és én nagyon jóban vagyok a nagyszüleivel. a papájával horgászni szoktam menni, a mamával meg csak simán dumálgatni. mindig szívesen megyünk hozzájuk
2019. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos egyikünk nagyszülei sem éltek mikor megismerkedtünk egymással. Ha éltek volna, valószínű, hogy rendszeresen látogattuk volna őket, sőt ha kell segítettünk volna amiben kell. Az én apai nagyszüleim már a születésem előtt meghaltak.(Nagypapa háborúban) Anyai nagyszüleim gyerekkoromban haltak meg. A férjem apai nagyszüleit nem ismerte. Nagypapa a Don-kanyarnál, nagymama akkor amikor pont megszületett. Anyai nagyszülei meg neki is gyerekkorában haltak meg.
2019. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon szeret a barátom nagyija, meg én is őt, szerintem nagyon aranyos, sokat mesél. Mondta ha nincs otthon, aludhatunk nála, ha pár napig nem megyünk, már hiányol minket.
2019. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!