Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van más is aki a vírus kezdete...

Van más is aki a vírus kezdete óta nem találkozott a nagyszüleivel?

Figyelt kérdés

Március eleje óta nem láttam egyiküket sem, már nagyon hiányoznak. Főleg hogy amúgy sokkal jobb velük a kapcsolatom mint a közeli családtagjaimmal. Skype-olunk meg telefonálunk sokat, de olyan jó lennr személyesen is találkozni velük. Nagymamám például nagyon jól főz, tavaszi karantén alatt pedig én is megtanultam, papámat nagyon érdekli a fényképszerkesztés és azt tanítgattam neki, sokszor fotóztunk is együtt. Most meg a szülinapjukon is csak online tudtam felköszönteni őket a vírus miatt... Más is van hasonló helyzetben?

16L



2020. okt. 18. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

én tavasszal ugy találkoztam velük, h maszk 3 m távolság. nem volt jó, de legalább láttam őket. nyáron 2 hét otthon és mentem hozzájuk 1 hónapra.

suli óta nagyon akarják, h találkozzunk, de nem engedtem nekik, megsértődtek.

mostmár rájöttek, hogy jól cselekedtünk, megvárjuk a nyarat és tali újra. addig heti 4 face time :/

elhiszem, hogy rossz, én eleinte sírtam is.

most 2-3 hónapja nem láttam őket, a te helyzeted durvább,több mint félév:((

hidd el sokan vannak ilyen helyzetben, sajnos ez egy ilyen időszak, át kell vészelni

<3

2020. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod:) bizony, suli óta ők is mondják hogy hadd találkozzunk, de az osztályomból meg többen is koronásak lettek és jól tettem hogy nem mentem el hozzájuk. Megbeszéltük, hogy ha bezárnak a sulik akkor két hét karantén és elmegyek hozzájuk, onnan is tudok tanulni, de egyre kevésbé tűnik úgy hogy bezárnának...
2020. okt. 18. 11:20
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem gondolod hogy nekem Müller vagy Orbán meg Szlávik idegen nevűek mondják meg hogy én mikor menjek a szüleimhez családomhoz .
2020. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
#3. Miért, az anonim az magyar név?
2020. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Hat szerintem igy mehetnel hozzajuk:

1. Ha a szabadban talalkoztok csak es setaltok egyutt es rajtad maszk van. Es persze semmilyen jele nincs nalad egy nathanak se. Es nyilvan ha kozel laknak es ez lehetseges (arra gondolok 100 kmnel tobbet senki nem utazik a nagyszuleihez egy kis setara...)

2. Most ugyis jon az oszi szunet. Utolso sulinaptol szamitva varsz 4 napot, es addig nem talalkozgatszmasokkal nem utazgatsz tomegkozlekedesen es ha se te se a veled egyutt elok semmilyen tunetet nem mutatnak, akkor szepen elmesz meglatogatod oket. De te es ok is vegyenek fop maszkot odabent. De legalabb te. Amikor bemesz kez es arcmosas alaposan vagy akar az utcai ruhad helyett is egy benti ruhat vegyel fol. Es erezd jol magad.


Nekem mar csak egyikuk el es o is idosotthonban nyarin egy rovid idore nyitva voltak de mi akkor is maszkban latogattuk. Most augusztus vege ota megint teljesen bezartak. Lathatjuk a keritesen keresztul😥. O sajnos nagyon idos, se tablet, se okosteleron szoba nem johet igy csak a hangjat hallhatjuk sima telefonon. Es most az egyik dolgozo koronas lett. Szoval talan igy jobban orulsz annak a skypeolos kapcsolattartasnak is!:-)

2020. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem már nincsenek nagyszüleim, de a szüleim 60 felett vannak. És igen, találkozom velük. Ha lenne nagyszülőm, akkor is mennék hozzá. Szeretnék is, ha mennék. Ha nem vagy egyébként beteg, nincsenek tüneteid és igényes vagy önmagadra, akkor azért, mert egy légtérben üldögéltek, de kerülitek a testi kontaktust, max. megölelitek egymást, akkor nem fogsz senkit sem megfertőzni. Még maszk nélkül sem.

És ha még 5 évig nem lesz ellenszer, akkor meghalnak nagyszülők azért mert idősek, vagy mert simán lejárt az idejük úgy, hogy nem találkoznak a szeretteikkel? Azért ezt se gondolhatja komolyan senki. És ahol együtt élnek a nagyszülők a gyerekekkel, unokákkal, ott szerinted mi van?

2020. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Együtt élek a 85 éves mamámmal,dolgozni járok,a fiam oviba,a férjem is dolgozik,vásárolni járunk,semmi baja a mamának,2 hónapja együtt voltunk egy 130 fős esküvőn ahol a mama is részt vett. A nagyszülökhőz is járunk,jártunk eddig is. Nem fogok a sarokba nyüsziteni hogy jaj a vírus,mi lesz most.
2020. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Tavasszal mi sem találkoztunk, de nyáron amikor nem volt senki beteg a környezetünkben, akkor már igen, a puszit kihagytuk, de ölelés volt - ahogy akkor Müller Cecília tanácsolta, ősz óta megint nem találkozunk amióta súlyosabb lett a helyzet, nagyon rossz ez így, remélem egyszer vége lesz.
2020. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszi mindenki válaszát! 5.-nek: sajna több órányi kocsi/vonatútra laknak... normál esetben heti két napra, azaz egy éjszakára jönnek hozzánk (a mi városunkban van egy pici lakásuk, amit egyelőre csak erre használtak), plusz havi egy hétvégét náluk töltöttem, a szünetekben meg heteket is
2020. okt. 18. 13:45
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Nagyszüleim már nekem sincsenek, anyu 72 éves, anyósom 86. Utóbbi velünk él, napi szinten találkozunk, a gyerekek is átmennek mindennap. Anyámhoz amúgy is ritkán járunk, de áprilisban meghalt a férje (NEM covidban, de amiatt - ld. ágykiürítések, levették a gépről és átszállították, ahol aztán 1,5 órán át a folyosón volt, mire észrevették, meghalt), és bizony a temetésen májusban ott voltunk, meg is öleltem édesanyámat. Jól is néznénk ki, ha nem vigasztalhatnám meg egy családtagomat bármi módon!

Teljesen nem normális az egész világ.

Kérdező: szerintem nyugodtan látogasd meg a nagyszüleidet (persze, ha ők is szeretnék).

2020. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!