Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Verbálisan agresszív vevő...

Verbálisan agresszív vevő kitiltható az üzletemből?

Figyelt kérdés

Ha van egy vevő, aki ha bejön, mindenen kekeckedik, provokál, fenyegetőzik, már úgy jön be, hogy verbálisan agresszív, hazudozik, hogy múltkor ő nem kapott szatyrot pedig kért, meg hogy múltkor valami nem ennyi volt, stb.De ezt folyamatosan nyomja, ezt a szöveget és nem így ahogy leírtam, hanem durva szavakkal.

Én roppant türelmes vagyok mindenkivel, soha még bajom nem volt vevővel, de ez az ember folyton kiborít idegileg.

Kitilthatom az üzletből?Megtehetem hogy nem adok neki árut?Vagy mit tehetek, ha szép szóval nem változtat a viselkedésén?Szerintem valami pszichés baja van, vagy nem tudom miért csinálja.



2018. okt. 16. 04:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki egy táblacsokit, hogy a cég ajándéka, hátha csak nem jött meg a Jézuska neki.
2018. okt. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Kitilthatod
2018. okt. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Igen, kitilthatod örökre. Tegyél ki egy webkamerát az üzletedbe (10 ezer forintos tétel), így ha az ilyen tovább rendezi a műsort, mondhatod neki, hogy garázdaságért feljelented.


Btk.

Garázdaság

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nyugodtan, de olyan hangosan megkérdezni tőle, hogy mások is hallják:

"Ha ennyire nincs megelégedve az üzlettel, akkor miért jár ide?? Menjen és vásároljon máshol, kedves uram/asszonyom."


És ha legközelebb ismét csak bemegy, már meg sem kell várnod, hogy megszólaljon: küldd el a fenébe, ne csinálja nálad a cirkuszt!

2018. okt. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!