Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kitilthatom az anyóst a...

Kitilthatom az anyóst a lakásomból?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid lenni, és a lényegnél maradni. A feleségem és én jópár éve egyedül élünk, huszonéves gyermekeink elköltöztek évekkel ezelőtt. az egyik gyermekünk, a lányunk két éve megházasodott, babát várt, és több, mint egy éve a szülés előtt hozzánk költöztek a férjével. A baba egy éve született. De már a terhesség alatt is a férj, azaz a vőm nagyon megváltozott, nagyon sok szinten és nagyon súlyosan, (ennek az részletei nem lényegesek a kérdésben), emiatt a házasságuk tönkrement, és decemberben elhatározták a válást, amit a lányom egy év megalázottság és gyötrelem után határozottan eldöntött. El is költözött a vőm pár hete, de heti háromszor jön a babához, hozza magával az anyóst, aki nem képes elfogadni a válás tényét, és személyesen, telefonon és írásban is folyamatosan, burkolt és direkt manipulációval presszonálja a lányomat a kibékülés irányába, ami már nagyobb szorongást okoz a lányunknak, mint a férjtől való elszakadás, a papírmunka megkezdése. De mi szeretettel fogadtuk, és bár ismetük, hogy milyen, vagy milyen lehet a valóságban, mindig itt volt, minden héten jött, (a teljes év során), és az is a koncepció része volt, hogy a válás és gyermekfelügyeleti jog kihirdetéséig ő is jöhet mindig a vőmmel. Tegnap azonban egy telefonbeszélgetésben megkértük őt, hogy ne presszionálja a lányunkat, hagyja őt békésen elválni, amin indulatos lett, és látszott az a személyiség, amit sejtettünk. És ebben a beszélgetésben egy, a témához és annak résztvevőihez semmilyen módon nem kapcsolódó, de a családunkat hosszú évekkel ezelőtt ért, azóta is az életünket érintő drámai eseményt olyan gonosz és sértő módon hozott fel értelmetlen bántás gyanánt, hogy letettük a telefont azzal, hogy ide többet ő nem jöhet. Gyakolatilag az ő gondolkodásmódjának egy olyan ténye mutatta meg magát, ami az egész viszonyt és innentől kezdve mindent meghatároz. Hirtelen egy másik ember volt a vonal végén, amit nem lehet visszacsinálni. Nem ezt mondta, nem egészen ilyen a téma, de nagyságrendben és lényegben olyan, mintha mondjuk egy adig békésnek tűnő valaki egy zsidó családott, akit emiatt tragédia ért egy vitában le”büdös zsidózott” volna.

Akkor mindannyian nagyon kiborultunk, a lányunk is, és elhatároztuk, hogy ide többé nem teszi be a lábát. Ez a lakás az enyém. Ugyanakkor itt a baba, és a vőm jönni fog, vele szeretnénk a gyerek élete érdekében és a békesség érdekében jó viszonyt ápolni. De vajon az anyóst kitilthatom a lakásból, és megakadályozhatom, hogy láthassa a gyereket (a lakásban) a válóper döntései előtt? Ott nyilván neki is biztosítanak valami láthatást. De most sem a lányom, sem mi nem vagyunk képesek vele egy légtérben lenni. Milyen lehetőségeink vannak?



2021. jan. 14. 10:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy köteles beengedni őt. Ha legközelebb megjelenik az Apjával akkor őt beengeded, az Anyját nem. Nem tud tenni semmit ez ellen.
2021. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%
Mármint az Apuka bemehet, az Anyja nem. :)
2021. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%
A 20-as valahogy jól mondja, ahogy olvastam a kommenteket, olyan tutyimutyi banda képe kezdett kirajzolódni előttem.
2021. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azért, mert valaki szépen, szabatosan és helyesen fejezi ki a gondolatait, nem puhány, se nem bölcsész. Csak intelligens, tanult elme. Civilizált módon akart egy problémát megoldani. Csak sajnos nem tudta, hogy mindenkit a saját fegyverével lehet legyőzni.Kvázi le kell ereszkednie az ellenfél szintjére, hogy az illető megértse a szitut.
2021. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem a választékosság a probléma, hanem ezek a többszörösen összetet, cikornyák, túltolt megfogalmazások.

Ekkora lendülettel kellett volna már rég eltakarítani a kellemetlenkedőket.

2021. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Szerintem azért feltételezhető, hogy a stílus nem véletlen. Én is tudok röviden, ennél sokkal durvábban, nyersebben és lényegretörőbben fogalmazni, részleteket feltárni, de mivel ezek az írások örökké itt lesznek, olvashatják a téma érintettjei, akikből sok van, felismerhetik a helyzetet, hivatkozhatnak rá, nekem kimérten, szabatosan, és lehetőleg indulatmentesen kell kifejezni magam. Ez egy fontos szempont. És ez egy szakma.
2021. jan. 14. 14:04
 27/30 anonim ***** válasza:
35%
Kis ravasz...
2021. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%
nem ravasz, hanem OKOS ..
2021. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező jól csinálja, és okosan megoldja, hogy ne a részletekre szomjazokat “itassa”. Igen, választékos és visszafogott, érthető, hogy ez a gyakorin idegesít nemelyeket. Szerintem meg jó.
2021. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már egy általam idegen tartson rettegésben és félelemben a saját házamban! Nehogy már ne tilthassam ki a saját házambol! Főleg, ha az engem és a családomat bántja. Én is ezt tenném amit te.
2021. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!