Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szülés előtt takarítani...

Szülés előtt takarítani segitett valaki?

Figyelt kérdés
Volt kismamáktól érdeklődnék, hogy szülés előtt nektek segített valaki takarítani? Anyós, anya? Nálunk anyósom szeretne nagyon jönni de kicsit frusztrál a dolog és nem tudom fogadjam-e el a segítséget... (vele kicsit néha amúgy is küzdünk a rátelepedés/beleavatkozás miatt) Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 8. 12:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Kicsi lakásban lakunk, a férjemen kívül nem kell más ember oda takarítani.
2021. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem, de nem is értem mit kellett volna takarítani. Az -ember alapból rendet és tisztaságot tart, lakást meg nem szülés előtt újít fel....
2021. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%
Én folyamatosan szülés előtt takarítok. Biztos szül valahol valaki utána.
2021. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%

A mindennapos takarítást (söprögetést, felmosást, porszívózás, törölgetést, vécépucolást) nyugodtan tudja csinálni mindenki terhesen is. Mondjuk nem kell 20 percig inhalálni a Domestost, de azt jobb esetben egyébként sem úgy szoktad.

Ha nagytakarításra gondolsz: nem kell pont most elhúzni a szekrénysort és kipókhálózni mögötte, ne ess túlzásba. Ha éves/féléves függönymosásra kerülne most sor, vagy a szekrények tetejéről kéne letörölni a port, mivel egy esést megkockáztatni nem jó ötlet, így arra ott a férj, jóban-rosszban, terheket megosztva, ahogy kell. Igazából az egyszerűbb takarítási feladatokból is illene kivennie a részét, nemcsak most, egyébként is. Néha adhatsz neki porszívót vagy valami.


Ha egyébként is rátelepedési/beleavatkozási problémáitok vannak az anyósoddal, én nem ajánlanám, hogy odaengedd takarítani, mert lehet hogy vérszemet kap.

Az enyém is ilyen. Takarítani nem jött (nyilván nem is kértem), de szülés után hozogatta ide a kaját, aminek eleinte még örültem is, mert 4 óra alvás után, mindenféle alsó- és felsőtesti fájdalmakkal nagyon rosszulesik 2 szoptatás közt a tűzhely fölött ácsorogni. De gondoltam, ez, hogy ő főz ránk, csak a gyerekágyi időszakra vonatkozik, ahogy szokás. Az én szüleim is hoztak néha kaját, és az első néhány hét után, ahogy erőre kaptam, abbahagyták. De az anyósom nem hagyta abba, sőt egyre többet hozott, mikor már rég főztem, és hónapokon keresztül szombattól szerdáig nem ehettem azt amihez kedvem volt, úgy elkészítve ahogy én szeretem, mert halomban álltak itt a szottyos fasírtjai. Ezerszer kellett neki elmondanom, hogy mostmár kösz, de ne hozzon már többet, mert nincs rá szükség, főzök, és felesleges ide azon felül hozni. Alig akarta meghallani, mit beszélek. Azóta is be-bepróbálkozik. A gyerek már kétéves.

2021. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Anyósom felajánlotta, hogy szívesen segít takarítani (mi akkkor költöztünk, 7 hónaposan még falat festettem), meg ha megszületett a kicsi, besegít a házimunkába, mondtam, hogy köszi, babázni bármikor jöhetsz, de a saját koszunk mi takarítjuk.
2021. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%

Hááát... szülés előtt nem, na de utána...


Most, hogy írod, feltörnek az emlékek, pedig de rég volt...

Hát nálunk úgy adódott, hogy a férjem hatalmas bulit rendezett, miután megszületett a lánya. Kissé leamortizálták a lakást.:)


Ő úgy gondolta, hogy másnap hazamegy és takarít, aztán kiderült, hogy egy nappal hamarabb megyünk haza. Bizony, a nagyiktól kért segítséget. Akik sorrendbe álltak hajnalban, és amire hazaértünk eltakarították a romokat, illatos, kiszellőztetett, tiszta lakás várt. Hetekkel később mesélték el.:)

2021. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

Az elsőnél tesóm jött el kitakarítani, amíg bent voltunk a kórházban, vagyis pontosabban aznap, amikor jöttünk haza, átjött és gyönyörűen kitakarított. Nyilván nem volt nagy kosz, meg kupi, de az én férjem nem az a felmosós fajta.

A második program császár volt, mielőtt befeküdtem, előtte nap mindent megcsináltam. Anyósom a haza jövetelünk napján átjött felmérni a terepet, hogy a férjem ès a 4 éves kislányunk mennyire amortizálta le a lakást😁 de meglepően gyönyörű rend volt és tisztaság, csak felmosott anyósom, meg kiszellőztetett.

2021. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem kérd meg anyósodat, és mondd meg neki, hogy köszönöd, máskor is szólsz, amimor segítésgre lesz szükséged. Akkor talán nem lesz erőszakos, emrt tudja, hogy nem akarod kizárni az életetekből.
2021. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%

Nem segített senki. Miért segített volna?

Nem beteg voltam, hanem várandós.


En pl szülés elött 4 nappal még kifestettem a folyosót 😅 látrázva, takarítással mindennel. Férjem majdnem rosszul lett, mikor hazajött és meglátta.


Nekem pont semmi nem esett nehezemre, ahogy azóta sem.

A takarítás meg minden napos dolog, szülés elött sem csináltam másképp.


Anya sokat dolgozik, anyóst meg a hátam közepére se.... szóval nem volt kérdés.

2021. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%
Szülés előtt mindent letakaritottam, amikor bent voltunk a kórházban a férjem megegyszer mindent attakaritott, a matracot is atmosta, stb. Szóval nem, nem segített senki, cdak a férjem.
2021. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!