Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nehéz elengedni egy...

Miért nehéz elengedni egy fiút és miért könnyebb egy lányt a szülőnek?

Figyelt kérdés

Ez a családban történt

Van egy bátyám (25) és egy nővérem 20 évesek,csak a bátyámnak van párkapcsolata.

Anyámtól folyton azt hallom,hogy jajj a nővéred már igazán találhatna magának egy jóravaló férjet,és kiköltözhetne már.

Bátyámnak mit mond: te vagy az egyetlen kicsi fiam, ügye itt maradsz anyáddal még nagyon nagyon sokáig.

Most ez egy kicsit furcsán lesz megfogalmazva,de néha úgy érzem mintha anyámnak olyan érzései lennének a bátyámmal kapcsolatban hát ilyen "szerelmi" ragaszkodó érzés, ez normális ? Miért alakul ki egy ilyen egy anyában?

Sok ilyet olvasok gyk-n,hogy a mennyem gondosz ellenem hangolja az egy szem pici fiamat...stb...

Egy anya miért nem tudja elvágni a köldök zsinórt a fiánál?. DE közben a lányt már tuszkolná ki az ajtón.


Olyan anyák, anyósok válaszát várom elsősorban akiknek elvették az egy szem pici fiát,mi zajlott le bennetek,miért nem tudjátok elengedni?


2021. febr. 14. 05:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérded meg anyád? Elég laza "csajnak" tűnik, szerintem válaszolna.

"Te anya, miétt van az, hogy nővéremet már kifelé noszogatod a házból, bátyámat viszont nem, pedig a legidősebb?"

2021. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet amit a 11 mond. Kérdezd meg tőle.
2021. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos valóban létezik, hogy az anyuka olyannyira kötődik a fiához, hogy akaratlanul is egyfajta szerelmi érzés alakul ki benne iránta. Főképp azoknál az anyukáknál, akiknek a férjük semmibe veszik őket, alázzák, mint 'cseléd' tartják számon. Ezek a nők a fiuktól várják a megbecsülést, szeretetet, amit jobb esetben meg is kapnak, de ha nem, akkor is ragaszkodnak hozzá, mert ő a legfontosabb férfi az életükben. Tapasztalatból mondom, bár az én személyes példám az anyósommal még nem is annyira durva és beteges. Még kezelhető az anyuka.

De hallottam olyat, hogy az anyuka nem tudta feldolgozni, hogy a fia elvette feleségül a választottját, ezért féltékenységében öngyilkos lett.

Ez betegség.. és többé-kevésbé belecsúsznak a fiús anyukák. Talán ha a nők a férjük, saját apjuk által meg lettek volna/meglennének becsülve, akkor kevesebb ilyen eset lenne. Számos családban, főleg az 50 év felettieknél a nők csak, mint szolgák léteznek a férjük szemében sajnos.

2021. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Miért bontjuk le ezt csak az anyákra?

Ugyanez van az apákkal is, csak ők meg a lányukból csinálnak nagy ügyet, a fiúk mehet Isten hírével.

2021. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Mert anyád képtelen leválni a picike fiáról.


Az ilyen betegesen függő nők utálják első perctől a fiuk minden barátnőjét, akármilyen rendes is a lány.


Exem anyja ugyanez volt... első pillantástól kezdve, ismeretlenül is gyűlölt, és ez egyszer sem változott, hiába próbáltam kedves lenni vele, nyitni felé, lényegében merev elutasítást kaptam folyamatosan.

Aztán szakítottam a sráccal - ebben anyja is közrejátszott -, és neki 6 éve sincs senkije.

Szerintem nem is lesz, anyuka ugyanis nagyon sikeresen marja el a lányokat.

2021. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%
De bakker ha ez betegség akkor a beteget kezeljék, ha kell gyógyszerezzék, vagy legalább szembesítsék a betegségével. Itt görcsöl az állam hogy szülessenek gyerekek, aztán a gyerekek egy jó részét ezek a beteg anyák akadályozzák meg, nyilván minél későbbre akarják kitolni vagy pedig eggyel megelégszenek (mégis legyen unoka akivel lehet dicsekedni) aztán indul a hadművelet szétszedik a családot, és a fiukkal boldogan élnek míg meg nem halnak. Ők. De a fiuk szenved. Több gyerek pedig nem megengedett. Elég sok tönkrement életet látni ebből kifolyólag, és a beteg dirigál...
2021. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is ez van. A lány gyerek menjen a háztól, legyen saját családja, szüljön unokákat, a "kicsi" fiú meg anyuci egy szem fia, mindig legyen otthon, legyen az anyja mellett, maradjon amíg lehet.

Én vagyok a lány, és mindig is ez volt éreztetve velem, hogy én ott nem otthon vagyok.

2021. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, és ráadásul ilyet várnak el hogy szüljél unokát hamar hirtelen, de a hozzád illő fiúk egy nagy részét az anyja nem engedi el maga mellől, még ha nem is laknak együtt érzelmileg lefoglalja zsarolja a gyereket. (Fiam nőzzél csak ne legyen komoly, a nőkkel csak a baj van és társaik) Mégis mit várnak ezek az anyák, ha a fiaikkal így bánnak más anya is így bánik a fiával. A lányok meg nézzék hogy egyáltalán ki az akit elenged az anyja.
2021. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor húgod van, vsgy nôvéred? Mert a kérdésben nôvéred, a 3. válaszban meg húgod szerepel. Nem olyasmi, amit véletlenül eltéveszt az ember...
2021. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%

19.

Süt a válaszból, hogy vagy kamu, vagy ő a lány.


"Anya csinos,kicsit húsis,de jó alakja van, felvarratatta a cicijét is mert amúgy szépek,nagyok,formásak,csak szoptatott 3 gyereket." Így ki a tököm beszél az anyjáról?

Fuj....jó hogy már nem rácsorgatot a nyálad "anyádra"...

2021. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!