Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon kétségbe vagyok esve...

Nagyon kétségbe vagyok esve az anyósom miatt! Csak én vagyok ilyen helyzetben? Nyugtassatok meg, hogy ez nem a legrosszabb! Story lentebb!

Figyelt kérdés
Sajnos úgy hozta az élet, hogy a férjem elveszítette fiatalon az édesapját, az édesanyja egyedülálló még jelenleg. És az ŐRÜLETBE kerget!!! Nem olyan régen kezdődtek ezek a szokásai. Bele szól mit adjak a gyerekre, mi lenne jó a gyereknek, holott ÉN vagyok a gyerek anyja, tehát nekem kellene eldönteni! És ez még nem a legrosszabb! A gyermekem most van tanulékony időszakában, és folyamatosan káromkodik, mintha direkt tenné, hogy el tanulja tőle a gyerek.. Random bejön a hálószobánkba és a semmiből elkezdi kiabálni, hogy “mi a k*rva Isten f*sza folyik itt”, és annyit csinálunk, hogy fekszünk az ágyban. Vagy itt egy másik szólása: gyerek nézi a mesét, bejön a szobába és elkezdi kiabálni a gyerekre, hogy “te kib*szott k*rva cigány” (nem vagyok egyáltalán fajgyűlölő, még mielőtt azt gondolnátok, elég sok roma származású barátom, barátnőm van, akiket nagyon szeretek), de mi teljesen magyarok vagyunk, szóval ezt a kiszólását sem értettem. A férjem egyszerűen nem tud leszakadni a saját édesanyjáról, most építkezünk, és őt is oda szeretné majd vinni, mondván, hogy ne legyen az anyukája egyedül. Muszájságból lakom csak itt most, nem szeretnék az anyósommal egy fedél alatt megöregedni, de ezt a férjem egyrészt meg sem érti, másrészt nem is foglalkozik vele, hogy én szeretnék e egyáltalán együtt élni az édesanyjával. Mindig az apukája halálát hozza fel a férjem és olyan, mintha ezzel zsarolna érzelmileg. Nekem pedig nagy a szívem, nem szeretek másokat megbántani, és így olyan az életem mintha egy pórázra kötött kutya lennék és a szívem lenne a póráz. De ne csak hogy rosszat mondjak, nagyon sokmindenben segít az anyósom nekem, ha van valami baj rögtön itt van és mellettem van. De egyszerűen nem tudom elviselni a kirohanásait, az irányítását és hogy azt érzem folyton vele kell versenyeznem, hogy melyikőnk a fontosabb a férjemnek. Lehet picit túl hosszúra sikeredett, ezért bocsánatot kérek!

2021. febr. 25. 21:37
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem pedig nagyon jó férj."

Hát ha megengedi ezt a viselkedést az anyjának, akkor nem jó férj.

Az én férjem is anyás sajnos, van is vele vesződség, de soha a 11 év alatt nem engedte h csúnyán beszéljen velem az anyja.


"mindenben támogat és megért."

ez nyilván nem igaz, sőt, pont h letojja mit szeretnél. Anyuka a fontosabb.

2021. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor anyósod nem fogadta el unokának. Nekem tisztán ez jön le, most hogy tudom, nem is a vér szerinti unokája.

Így ugyanis nem beszélne vele ha a fia gyereke lenne. Lehet tényleg azt hiszi, hogy az apja cigány volt...

2021. febr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Nemsokára újra egyedülálló anya leszel vagy egy idegroncs.


Ne haragudj de a férjed.... hát nem érdekli mit akarsz, egyértelműen az anyja a fontosabb. Nem fogod tudni kinevelni ebből, sajnos ez nem működik.

2021. febr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
80%

#19: Nem azt mondtam, hogy vigyék orvoshoz. Az orvosi segítség nem ott kezdődik, hogy valakit akarata ellenére orvoshoz visznek, vagy kihívják hozzá. Azt próbáltam sugallni, hogy a kérdező és a férje nyugodtan felkeresheti a háziorvost, és elmondhatják neki, hogy milyen hirtelen változásokat tapasztaltak a mamánál. Kvázi orovosi segítséget kérnek a probléma kezeléséhez. Az orvos (ha jó!), tudni fogja, hogy hogyan és milyen módon van lehetősége kiszűrni, hogy fennáll-e valami mentális betegség gyanúja.

De persze nyilván sokkal egyszerűbb kapásból gonosznak és bunkónak kikiáltani bárkit. A baj ezzel csak az, hogy a kérdezőnek az nem érdemi segítség, hogy erősen bólogatva mindenki szidja vele együtt az anyóst. Ettől a probléma ugyanis nem fog megoldódni, de legalább komolyabb baj is lehet belőle az idő előrehaladtával.

2021. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
70%

#24

Az a baj, hogy álomvilágban élsz.

A háziorvos semmit nem fog tenni, ha elmennek h anyuka néha furán viselkedik.

Nagyjából az összes segítség amit egy demens kap, egy kis nyugtató és házi segítségnyújtás ha már nem tud magáról 100 százalékosan gondoskodni.

Ha valaki meghülyül és kibírhatatlanná válik, azzal a háziorvos nem tud mit kezdeni.

Bocsi ezt tudom, ez a szakmám.

2021. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
50%

Én meg nem hiszek neked, mert a közvetlen ismeretségi körömben pont ellenkező példákat láttam és látok.

Jelenleg még családon belül is van hasonló, csak nálunk más jellegű volt az alapprobléma, bár szintén voltak agresszív megnyilvánulások. Mostanra kiderült, hogy mi okozta. Ezt sem lehet kikezelni, de legalább előre tudható, hogy folyamatos rosszabbodás várható és fel tudunk készülni arra, hogy lelkileg-fizikailag kezelni tudjuk majd a helyzetet.

Ha szar a háziorvos (ha nem tud tanácsot adni, akkor sajnos az), akkor tovább kell menni szakorvoshoz. Neurológust ajánlanék. (igen, tudom #25: te pont az vagy - ilyenkor mindig ez szokott jönni).

2021. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz elköltözni, mert a férjed nem akar panelban lakni? Megmondanám a helyedben, hogy én meg nem tudok az anyóssal élni, és akkor 1-1 lesz az állás, döntsön a makacsabb.

Anyós ezek szerint nem tudja elfogadni, hogy mástól van a gyerkőc. Sajnos ez a helyzet nem lesz jobb, így már értem miért nem figyel annyira a csúnya szavakra sem.

Az a baj, azt veszem ki a szavaidból, hogy számodra teljesen meglepő, hogy léteznek pasik akik nem verik az asszonyt, jó a kapcsolat, megvan a boldogság, és szerintem emiatt inkább nem fogsz lépni, mert félsz, hogy elveszítesz egy ilyen kapcsolatot.

2021. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
30%

#26

csak azt nem érted, hogy anyukát nem fogják tudni rávenni, hogy menjen el bármilyen orvoshoz.

2021. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Én menekülnék a helyedben. De nem csak anyóstól, hanem ettől a drága férjtől is, aki nem bír az anyjáról leszakadni. Értem én hogy meghalt az apja és csak az anyja maradt neki, de az hogy az új házatokba is oda akarja költöztetni, na neeeee. Az meg pláne, ahogy anyós viselkedik, biztos hogy miután le krvacigányozza a gyerekem, a közelébe nem engedném.
2021. febr. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
62%
Alap dolog, hogy az anyóstól olyan távolságra kell lakni, ahová nem tud papucsban átmenni.
2021. febr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!