Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon kétségbe vagyok esve...

Nagyon kétségbe vagyok esve az anyósom miatt! Csak én vagyok ilyen helyzetben? Nyugtassatok meg, hogy ez nem a legrosszabb! Story lentebb!

Figyelt kérdés
Sajnos úgy hozta az élet, hogy a férjem elveszítette fiatalon az édesapját, az édesanyja egyedülálló még jelenleg. És az ŐRÜLETBE kerget!!! Nem olyan régen kezdődtek ezek a szokásai. Bele szól mit adjak a gyerekre, mi lenne jó a gyereknek, holott ÉN vagyok a gyerek anyja, tehát nekem kellene eldönteni! És ez még nem a legrosszabb! A gyermekem most van tanulékony időszakában, és folyamatosan káromkodik, mintha direkt tenné, hogy el tanulja tőle a gyerek.. Random bejön a hálószobánkba és a semmiből elkezdi kiabálni, hogy “mi a k*rva Isten f*sza folyik itt”, és annyit csinálunk, hogy fekszünk az ágyban. Vagy itt egy másik szólása: gyerek nézi a mesét, bejön a szobába és elkezdi kiabálni a gyerekre, hogy “te kib*szott k*rva cigány” (nem vagyok egyáltalán fajgyűlölő, még mielőtt azt gondolnátok, elég sok roma származású barátom, barátnőm van, akiket nagyon szeretek), de mi teljesen magyarok vagyunk, szóval ezt a kiszólását sem értettem. A férjem egyszerűen nem tud leszakadni a saját édesanyjáról, most építkezünk, és őt is oda szeretné majd vinni, mondván, hogy ne legyen az anyukája egyedül. Muszájságból lakom csak itt most, nem szeretnék az anyósommal egy fedél alatt megöregedni, de ezt a férjem egyrészt meg sem érti, másrészt nem is foglalkozik vele, hogy én szeretnék e egyáltalán együtt élni az édesanyjával. Mindig az apukája halálát hozza fel a férjem és olyan, mintha ezzel zsarolna érzelmileg. Nekem pedig nagy a szívem, nem szeretek másokat megbántani, és így olyan az életem mintha egy pórázra kötött kutya lennék és a szívem lenne a póráz. De ne csak hogy rosszat mondjak, nagyon sokmindenben segít az anyósom nekem, ha van valami baj rögtön itt van és mellettem van. De egyszerűen nem tudom elviselni a kirohanásait, az irányítását és hogy azt érzem folyton vele kell versenyeznem, hogy melyikőnk a fontosabb a férjemnek. Lehet picit túl hosszúra sikeredett, ezért bocsánatot kérek!

2021. febr. 25. 21:37
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
85%
A gyerekedet teszed tönkre ha hagyod egy ilyen környezetben felnőni. Márpedig ha hagyod, akkor egy szar anya vagy. Tessék átköltözni a saját lakásodba. Nálunk egyszer mondana ilyet az Anyós, többet nem látná a gyereket... De legalábbis jó ideig.. és ha a férjednek ez nem elég nagy vészharang akkor ő bizony nem jó férj, nem támogat.
2021. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
13%

Ez van, ha anyós nyakára szülsz, nyilván a töke kivan veletek, meg hogy 50-55 évesen megint hallgathatja egy gyerek hisztijét meg ordítását mert a menye meg a fiacskája totál életképtelenek.


Én nem hagytam volna, hogy hozzám csináljatok gyereket, szemrebbenés nélkül küldtelek volna albérletbe, és pont nem érdekelt volna, hogyan oldjátok meg.

2021. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan ennyi nő nem tudja a helyén kezelni az anyóst? Egy szabály van rá:Vagy a párom állítja le, vagy én, de abban nem lesz köszönet, és a párom örüljön, hogy nem dobom ki. Még a kapcsolatom elején letisztáztuk ezt, azóta szemtől szembe nem szól be, a hátam mögött fúrással meg szart sem ér el (én meg nem mondok rá rosszat, meg tudom mondani értelmesen, hogy mi a bajom)
2021. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyós nem kért meg benneteket, hogy költözzetek hozzá a férje halála után, akkor mért költöztetek oda?

Lehet, hogy inkább szeretett volna egyedül maradni az emlékekkel és egyedül feldolgozni a gyászt!

Szerette volna, ha csend és nyugalom veszi körül mikor hazaér a munkából és nem akart még 3 embert kerülgetni!

A férjed szeretné, ha az új házba odaköltözne az anyja is, de azt egy szóval sem írod, hogy az anyós is ezt szeretné.

Egy ház felépítése max. 1 év, ha már elkeztétek, akkor pár hónap múlva költözhettek.

Az anyós meg nem tehetetlen, hagyjátok élni úgy, ahogy szeretne.

Én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy veled és a gyermekeddel együtt szeretne élni.

2021. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
32-es: a gyereket nem "odaszülte" a kérdezö, már elötte megvolt, csak vitte magával!
2021. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
81%

Nekem pedig nagy a szívem, nem szeretek másokat megbántani, és így olyan az életem mintha... Pont ezen kellene kicsit változtatni. Csak annyira hogy határozottabb legyél. Mert így a helyzet nem fog változni. Mindekettőjükkel. Jelentsd ki hogy te nem költözöl a másik házba anyósoddal. Nem kell bunkó, lehet kedvesen is, szép szavakkal, de mégis határozottan. Nemcsak neked nem lenne jó hanem a gyermekednek sem.

Lehet hogy tényleg csak egyedül szeretne lenni. Az emberek az egymás agyára tudnak menni. Férjed talán rosszul látja és most az anyjának már nem társaság hanem egyedüllét kellene. Ebben az esetben gakorlatilag mindenki rosszul járna ha veletek költözne.

Magától a helyzet nem fog megoldódni.

2021. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
74%
35# még rosszabb mert igy nem a a saját unokajat kerülgeti. Én is szeretem a rokon gyerekeket de ha minden nap el kene viselnem idegsokkot kapnék.
2021. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy már valaki irta, de az anyósod nem türi el,hogy neki nincs saját unokája.Egy idegen gyermeket kell kerülgetnie,aki neki senkije sem.A férjed talán szereti,hogy van pénzed és lakásodEgy percig sem maradnék ott a helyedben, amikor anyagilag rendezett vagy.

Az exed milyen származásu volt?

2021. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Már megoldódott a probléma, ugyanis pár héten belül költözünk el!

Csak hogy pár kommentre válaszoljak! Nem anyósom nyakára szültem a gyereket, nem gondolom magam rossz anyának, anyósom szerette volna ha a férje halála után ide költözünk, mert nem tudott volna meglenni a csendben egyedül, magyar származásúak vagyunk mi is, a férjem is és az expasim is, akitől van a kisfiúnk, és nem, nem hinném, hogy baja hogy “nem a saját” unokáját kerülgeti, ugyanis 4 hónapon belül már meglesz a sajátja!

És csak hogy tisztázzuk! Tudom jól, hogy ez egy kérdezz-felelek oldal! Viszont én tanácsot kértem, hátha valaki járt már hasonló cipőben, mint én! Erre megalázását kaptam, és hogy nem vagyok jó anya!! Kérdezni szeretném a kedves válaszolót, hogy ezt ugyan miből szűrte le? Abból a pár sorból amit ki írtam? Kedvesem, itt egy jó tanács tőlem! Akármilyen rossz vagy jó egy anya a te meglátásod szerint, ne mondd el!! Javarészt a nőket nem érdekli! Nincs olyan hogy jó anya vagy rossz anya! Sőt! Tökéletes anya sincs! Van olyan anya aki szereti a gyermekét az életénél is jobban (nagyobb részt ilyenek az anyák), és sajnos van olyan anya, aki eldobja magától ezt a csodás ajándékot! Én minden nehézség ellenére is, de sosem tudtam volna eldobni senkiért sem a kisfiamat! Nem is áll szándékomban! Az életemnél is jobban szeretem őt! Van, mikor ideges vagyok, vagy sírok, vagy kiabálok! De ki nem!? Szóval köszönöm, hogy rossz anya vagyok! Sajnos sokan nem tudják elmondani magukról hogy rossz anyák, vagy egyáltalán hogy ők anyák! Tehát én még a szerencsésebbek közé tartozom. És ezért nagyon boldog vagyok!!!!

2021. febr. 28. 03:37
 40/40 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező nem kell foglalkozni egy rosszindulatú emberrel mint az utolsó. Mindig vannak ilyenek. Nem is érdemes vitába szállni az ilyennel. Meggyőzni nem fogod tudni, és csak felidegesíteni magad. Valamilyen szinten biztos meg fogja kapni a büntetését az élettől ezzel a mentalitással. Örülök hogy megoldódott a dolog.
2021. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!