Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei minden hétvégére...

Párom szülei minden hétvégére kitűznek egy új kirándulós helyet, én nem szeretnék menni, ez baj?

Figyelt kérdés

Van egy óvodás közös gyerekünk. Párom szülei részesei szeretnének lenni mindenegyes napunknak. Mindennap telefonál nekik párom munka után elmeséli hosszasan milyen volt a munkája, mindennap átmegy hozzájuk délután, mert anyós mindig főz, süt valamit amit áthoz, de olyan mennyiségét, hogy kb. Úgy érzem felesleges már nekem főznöm vagy sütnöm.

Ami még idegesít kicsit, hogy mindig azt szeretnék, hogy aludjunk náluk vagy hogy a gyerekünk hadd aludjon náluk, de én ebből nem szeretnék annyira rendszert, de persze mindig mindennap meg van nekünk ágyazva, ha esetleg ott aludnánk. Hétvégére meg mindig kitűznek egy helyet ahova együtt elmegyünk kirándulni. Egy várat, egy természeti helyet... nincs ezzel baj. Szeretek túrázni, de én annyira vágyom arra, hogy kimozduljak kicsit a párommal, hogy ne az legyen, hogy egész hétvégén a párom szüleivel legyek. Mert mindkét nap ott vagyunk. Ha épp nem kirándulunk akkor náluk ülünk vagy átmegyünk együtt a szomszéd nagymamájához páromnak.


Sokszor azt érzem, hogy párom sem szakadt még ki a családi fészekből és ő neki is van erre igénye és nem érti mikor kicsit magamban húzom a szám, hogy már sok néha nekem ez.


Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Így három hetente megyünk hozzájuk csak. Viszont erre nagyon féltékenyek párom szülei. Versengenek párom szüleik az enyémekkel szinte, hogy náluk több és jobb program legyen, hogy az unoka náluk szeressen a leginkább lenni. Direkt vettek egy kis pónit!!! Tudom kb. Hihetetlennek tűnik, de így van... a kertbe már van hinta, lipityóka minden, amióta van gyerekünk.


Nem az a bajom, hogy szeretik az unokájukat és szeretnének minél több idöt vele es a fiukkal tolteni. Hanem pl. Az amikor anyós hangoztatja, hogy mi az hogy mi képesek vagyunk 3 hetente hozzám haza utazni, szuleimhez ugye. Es hogy akkor ott alszunk es hogy az mennyi idő és hogy a gyereknek mennyire rossz hogy utaznia kell, miért nem maradhat inkább ott náluk.


És tudjátok ilyenkor a sírás kap el. Hogy kb. Képes lenne tiltani, hogy én vagy a gyerekem és a szuleim, testvereim lassak egymást és csakis magára gondol, önző nagyon önző és ez nagyo nrossz nekem.


Mikor visszajovunk mindig mondják, hogy ugye milyen jó itt. Sokkal jobb itt, mint ott és hogy itt azért boldogabbak vagyunk, meg jobban szeretünk itt élni.


Ezt azert hangoztatják, mert másik megyében élnek szüleim és szüleim megyéjére nagyon negatívan gondolkodnak, csak mert az messze van.


Szóval sokszor a sírás kap el, mondom páromnak ő nagyon szereti a szüleit, hisz imádják őt szülei, sose szenvedett semmiben hiányt, hisz mindig kényeztették, szerették. Nincs ezzel baj. Meg azt mondja mindig, hogy csak nagyon szeretnek meg az unokát.



De ez nekem már fáj.


Szóval igazából péntek délutántól vasárnapig velük vagyunk 2 hétig, velük kirándulunk össze-vissza. És harmadik héten vagyunk szüleimnél + az út idő..


És már kicsit unom ezt, hogy állandóan nincs egy olyan hétvége mikor a párommal lehetek.


Úgy èrzem mindig ki kell elégítenem mindenki boldogságát! A páromét, a párom szüleiét, az én szüleimet. De én???? Az enyémet senki se nézi. Hogy én mit akarok.



2021. márc. 17. 22:10
 81/135 anonim válasza:
100%
Változott valami azóta?😛
2021. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/135 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk párom tesójáék, meg a kicsit távoláabbi rokonok laknak közel, meg ugye mi anyósnál lakunk (szerencsére pár hónap és megyünk innen), az én családom: tesómék is 1,5 órára, anyukámék kb 2,5 órára laknak és nálunk is így szokott lenni, hogy több a családi program itt (azért nem annyi mint nálatok) a párom családjával mint az enyémmel. Néha mondogattam páromnak, hogy így kicsit nekem rossz, mert neki közel van mindenkije nekem meg nem, és én ilyenkor kicsit magamba is szoktam fordulni, mert a családomból senki nincs közel és nem is érzem fairnek, hogy velük több időt töltsek, ettől meg nekem lesz rossz hangulatom, mert hiányzik közben az én családom.


Kompromisszumot kell találjatok ketten, mert így nem egyenlő a dolog se.

Meg ráadásul ti külön család is vagytok, majd a nagyszülők mondják meg mit fogtok csinálni... kész röhej.

Először találj/találjatok ki olyan progit magatoknak hétvégére ami a nagyszülőknek úgy sem tetszene, nem csinálnák (nem is kell hívni őket) jaaj mi már kitaláltunk hétvégére sajnos programot, a gyerek nagyon szeretne xy dolgot csinálni (pl.) Aztán hátha apránként leválnak rólatok, látják, hogy nem nagyon tudnak befolyásolni titeket.

2021. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/135 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Kérdező, sikerült családterapeutát találnotok?
2021. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, mindenkiét elolvastam, ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam, csak kicsit pihentettem a témát, mert annyi feszültség volt már bennem hetek óta. Nagyon nehéz, sokat vitáztam a férjemmel az utóbbi hetekben és sajnos sokat sírtam is.

Azonban eldöntöttem, hogy nem hathat a lelki állapotomra ez, mert lefogok betegedni.


Páromnak mondtam én is ezt, hogy nekem ez így nem jó. Rossz nekem is, hogy a családom olyan messze van és mindent az övével kell, mintha nekem nem is lenne és ha valami közös programot kitalálunk, akkor haragudnak, hogy mi nem hívjuk őket. Nekem ez már egy kicsit sok. Annyi mindent kellett már lenyelnem. Beköltözött hozzám párom anyja mikor megszültem, mert hogy ez egy ilyen szokás. Ugyancsak 1-2 hétre, de pont akkor amikor párommal szerettem volna ezt megélni, elrontotta. Mert hogy ő segít megtanítani, hogyan kell etetni, pelenkázni. Én sose így képzeltem el, azt hittem majd a saját anyukám fog nekem segíteni, vagyis tud majd, mert közel fog lakni és tudom, hogy az én anyukám nem vette volna át az anyai szerepet tőlem, csak elmondott volna egy két instrukciót, de anyósommal ez nem megy, ő mindent jobban tud nálam, mert felnevelt már 2 gyereket és én "fiatal lányka" miért tudnám ezt. Pedig én nagyon önálló vagyok és úgy érzem már mindent tudok, ami egy gyermekgondozáshoz és háztartáshoz kell.


Terapeutához nem mentünk el, mert párom nem szeretne. Szerinte felesleges. Mondja, hogy döntsem el, hogy szeretem -e őt vagy nem, boldog vagyok-e mellette vagy nem, mert hogy ő igen engem. Mondtam neki, hogy én is őt, de ő sose fog megérteni engem, mert ő olyan boldog ott ahol él, imádja a családját. A faluja élteti. Imád az erdőjében mászkálni, az utcáit, a dombjait, mindent, ami csak ott van. Még a temetőbe is nagy szeretettel megy.. nekem ott nyilván egy halottam sincs, és a faluhoz sincs semmi kötődésem én nem tudok így rá tekinteni. Ő neki egy boldogság, hogy testvéreék és szülei ott élnek és mindennap átmehet testvéreékhez és szüleihez egy kicsit.

Mondtam neki haragból, szomorúságból és dacból, hogy nekünk így nincs közös jövőnk. Férfi létére könnyeit hullatva mondta, hogy jelenthetek ki ilyet, mikor nagyon szeret és tudja, hogy én is őt és hogy bánthatom meg.


Tudjátok a legrosszabb érzés nekem őt megbántani. Tudom, hogy máshol nem lenne boldog, itt viszont az, csak én nem és nem tudom egyszerűen mit kezdhetnék magammal..

Van közös gyermekünk, nagyon szeretem őt, a gyerekek is szeretnek ott élni, szeretik a nagyszülőket, akik mindennap áthívják őket ugyebár magukhoz őket sütivel, játékkal bármivel.


A hely ahova beszéltük, hogy elköltözhetnék 20 km-re van. A gyerekeknek Jobb! Lenne abból a szempontból, hogy ott van ovi, ált. Suli es gimi is. A falu, ahol élünk csak ovi van. Hamarosan sulis lesz az egyik és buszozhat naponta 40 percet. Ha elköltöznénk a kisvárosba, amit beszéltünk akkor oda tudna járni helyben suliban. Csak nem akarom megfosztani őket nagyszüleiktől, akiket meg szeretnek és megszokták már ezt a napi kontaktot, hogy átmennek az apjukkal, meg hogy hétvégét is velük töltjük.


Nem tudom ez nekem sajnos sok és tudom szívem mélyén ez azért is van, mert az enyémek távol vannak és tudom, hogy még ők is bőven élnek és virulnak és jó lenne őket is többet látni, meg a gyerekeink őket is nagyon szeretnék, ha szerethetnék. Valószínűleg akkor én is ilyen boldog lennék, mint a párom és semmi bajom nem lenne, ha ugyanannyit találkozhatnánk.


Viszont szerintem akkor is kellene egy kis közös együtt lét. 28 éves vagyok egyébként, sokan kérdeztétek mennyi vagyok.


Kérdeztétek vannak -e barátaink. Hát nekem van egy ket kolléga, akiket szeretek, de velük munkába vagyok, jó velük együtt.dolgozni, de mindnekinek meg van otthon a maga dolga, nem találkozgatunk. Párom is így van, neki is van 1-2 haverja, akikkel egy kis időre találkozik és még a napból marad egy csomó idő, hogy még anyósékhoz elmenjen.


Tudjátok ami még kicsit elszomorít, hogy szüleimnek sose tudok segíteni. Mindig megyünk anyósékhoz, lenyírni a füvet, kerítést csinálni, disznó vágásban segíteni, szüretelni vagy közös szülinap, névnap bármit csinálni.


De szüleimmel ha havi 1 hétvégét találkozunk semmire nem elég. Segíteni se nagyon tudunk és ünnepelni sem olyan utólag.


Apósom hát vele vegyesek az érzéseim. Ő látszik, hogy nagyon igyekszik. Ő vette a pónit, amit a gyerekeink imádnak, így mennek hozzájuk a gyerekeini mindennap, hogy gondozhassák, ami ugye nagyon jó, hisz szerintem sok gyerek álma, meg egy állat sok mindenre tanít, csak sokszor azt érzem, hogy kevés vagyok, mot nyújtsak én, milyen programot a saját gyerekemnek? Hogy velem akarjon időt tölteni? Hm? Kivel versenyezzek?


A kertjükben már egy játszótér van kis házzal, fa hintával, lipityókával.


Após jár mindennap friss zsemleért és kenyérért a kisboltba, nekünk boltba se kel menni, pedig mondtuk, hogy ne. Pl. Én imádnám, ha járhatnék, de hát nem lehet.. mert ő akarja hozni nekünk. Pedig ennyi mozgás nekem is kijárna és jó lenne a gyerekekkel kimenni reggel a boltba. Na meg igazából ennyi van a falun egy pékség, ami igazából egy kisbolt és kifújt. Sokszor ideges vagyok, mikor valamit készíteni akarok és rájövök, hogy nincs és lehet menni a városba. Nekem nagyon fura ez, mert én kisvárosi lány vagyok egyébként, ahol mindig minden volt általában.. de párom ezeken a dolgokon nem agyal, nekik ez így tökéletes volt. Heti egy nagy bevásárlás és akkor minden jó egy hétig, lehet mindig előre tervezni.


Párom apja sokszor elhívja magához párom, párom mindig segít neki, fa vágás, fa hordás, fuvarozas, egyebek. Sokszor elmegy így otthonról. Apja sokszor jön hozzánk, hogy ő segít. Minden munkát közösen csinálnak. Mikor bútoroztuk be a házat, akkor is mentünk anyós, após, párom és én. Hát az fantasztikus volt. Igazából meg se szólaltam, hogy milyen szekrényt, milyen mosogatót szeretnék, mert ők végig mentek és mondogatták, hogy ez vagy az, ugyanez a kisbaba szoba berendezésénél. Jönnek, mert van platós autójuk, mert ugye apja fuvarozik és így a nagyobb bútorokat rá lehet rakni. Ami jó, hisz így nincs fuvar díj nekünk, mert nem kérik el és családon belül megoldjuk, csak cserébe mindent, ami egy kocsiba nem fér bele velük kell venni és ez is már néha nekem sok. Bele gondolok néha milyen jó lenne csak ketten kiválasztani elképzelni vagy ennyi erővel a szüleim is résztvehettek volna a babaszoba bútorainak, eszközeinek kiválasztásában, de ők nem tehették hisz nagyon messze vannak.


Tehát após ilyen.


Azóta párommal kibékültünk. Remélem elfelejti és megbocsájt, hogy azt mondtam azt érzem nincs közös jövőnk, de úgy érzem most, hogy nem kapok levegőt és nem vagyok boldog.

2021. ápr. 6. 13:07
 85/135 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor semmi sem változott
2021. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/135 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazából. :/ Szerintem ezen már csak az idő fog segíteni vagy magam sem tudom.
2021. ápr. 6. 13:51
 87/135 anonim ***** válasza:
100%

Úram atyám... mi a tök. A férjed egy rogadt nagy gyökér. Milyen szeretet az ha nem tudja egy kicsit sem átérezni a helyzeted, ha neki jó minden akkor csak az számít, ha nem képes elmenni terapeutához mert neki így jó, ha te sem mehetsz mert ő jól érzi magát? Milyen szeretet az ha ennyire szarba sem nézi a párja igényeit? Milyen szeretet ha ennyire elbagatelizálja a párja szenvedését, és hagyja kínlódni sírni??

És még komolyan te várod hogy majd ő megbocsájt. Na meg a f.szt. Nyisd ki végre a szemed. EZ NEM SZERETET! Könyörgöm legyen már önálló gondolatod és ne hagyd magad ennyire megvezetni. Nem értem miért vagy egy ekkora bánattal amikor lehetne egy olyan párod akivel valódi szeretetben élhetnél boldogságban a gyerekkel? Ehelyett csak tönkre teszed magad meg a gyereked..

Menj terapeutához akkor egyedül. Legalább az is rávilágítana mekkora egy mihaszna férjed van. Hiába pihenteted a témát nem lesz magától jobb ettol az embertol meg ne is varj semmit. Akár mennyire is picsog (mert epp nem az van amit o akar nehogy azt hidd hogy azert mert szeret) ott kell hagyni mert mas nem oldja meg ezt.

Eldöntheted. Vagy évekig őrlődsz a gyerekkel és ásod magad egyre lentebb vagy most kilépsz és keresel egy épp eszű önzetlen családfőt magad mellé. Legyen onbizalmad

2021. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/135 anonim ***** válasza:
100%
*nem az idő ezen nem fog segíteni. Kényelmes ezt rámondani de magától nem fog megjavulni csak mondom mint hasonló szülők gyermeke.
2021. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/135 anonim ***** válasza:
100%
Idő? Itt csak rosszabb lesz. Neked 0 szavad van, nem is értem hogy a saját házad nem te rendezed be? Mi a tök? Helyedben otthagynám a francba.
2021. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/135 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Mária, kérdező, te iszonyatosan elrontod az egész életedet!!! A gyerekedét is, mert te nem vagy boldog! Egy döbbenetes katasztrófa, amit művelsz! De masszívan benne vannak a te szüleid is, mert ilyenné neveltek! Te rabszolgává teszed saját magadat! Szeret a párod? Dehogy szeret!!! Folyamatosan bántalmaz, ütlegel, és ezt te nem veszed észre! Aki szeret, az nem taszít az életreszóló boldogtalanságba! Te őt a legkevésbé se érdekled! Csak a szülei és a saját kis önző világa érdekli!!! "Remélem, elfelejti és megbocsát?" Mit bocsát meg! Hogy boldogtalanul senyveszt téged??? Nektek nem lesz közös jövőtök, mert még a 30-as éveidben meghalsz önemésztő rákban! A lehető legrosszabb utat választottad! És egyedül a házasságból való kilépés a megoldás, ha ezt nem teszed, akkor ne gyere ide nekünk a következő kérdéseiddel panaszkodni, mert csak te tehetsz róla! Saját magadat ítélted minimum lelkileg, de valószínűleg fizikailag is halálra! A gyerekednek meg marad a póni, amíg marad!
2021. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!