Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei minden hétvégére...

Párom szülei minden hétvégére kitűznek egy új kirándulós helyet, én nem szeretnék menni, ez baj?

Figyelt kérdés

Van egy óvodás közös gyerekünk. Párom szülei részesei szeretnének lenni mindenegyes napunknak. Mindennap telefonál nekik párom munka után elmeséli hosszasan milyen volt a munkája, mindennap átmegy hozzájuk délután, mert anyós mindig főz, süt valamit amit áthoz, de olyan mennyiségét, hogy kb. Úgy érzem felesleges már nekem főznöm vagy sütnöm.

Ami még idegesít kicsit, hogy mindig azt szeretnék, hogy aludjunk náluk vagy hogy a gyerekünk hadd aludjon náluk, de én ebből nem szeretnék annyira rendszert, de persze mindig mindennap meg van nekünk ágyazva, ha esetleg ott aludnánk. Hétvégére meg mindig kitűznek egy helyet ahova együtt elmegyünk kirándulni. Egy várat, egy természeti helyet... nincs ezzel baj. Szeretek túrázni, de én annyira vágyom arra, hogy kimozduljak kicsit a párommal, hogy ne az legyen, hogy egész hétvégén a párom szüleivel legyek. Mert mindkét nap ott vagyunk. Ha épp nem kirándulunk akkor náluk ülünk vagy átmegyünk együtt a szomszéd nagymamájához páromnak.


Sokszor azt érzem, hogy párom sem szakadt még ki a családi fészekből és ő neki is van erre igénye és nem érti mikor kicsit magamban húzom a szám, hogy már sok néha nekem ez.


Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Így három hetente megyünk hozzájuk csak. Viszont erre nagyon féltékenyek párom szülei. Versengenek párom szüleik az enyémekkel szinte, hogy náluk több és jobb program legyen, hogy az unoka náluk szeressen a leginkább lenni. Direkt vettek egy kis pónit!!! Tudom kb. Hihetetlennek tűnik, de így van... a kertbe már van hinta, lipityóka minden, amióta van gyerekünk.


Nem az a bajom, hogy szeretik az unokájukat és szeretnének minél több idöt vele es a fiukkal tolteni. Hanem pl. Az amikor anyós hangoztatja, hogy mi az hogy mi képesek vagyunk 3 hetente hozzám haza utazni, szuleimhez ugye. Es hogy akkor ott alszunk es hogy az mennyi idő és hogy a gyereknek mennyire rossz hogy utaznia kell, miért nem maradhat inkább ott náluk.


És tudjátok ilyenkor a sírás kap el. Hogy kb. Képes lenne tiltani, hogy én vagy a gyerekem és a szuleim, testvereim lassak egymást és csakis magára gondol, önző nagyon önző és ez nagyo nrossz nekem.


Mikor visszajovunk mindig mondják, hogy ugye milyen jó itt. Sokkal jobb itt, mint ott és hogy itt azért boldogabbak vagyunk, meg jobban szeretünk itt élni.


Ezt azert hangoztatják, mert másik megyében élnek szüleim és szüleim megyéjére nagyon negatívan gondolkodnak, csak mert az messze van.


Szóval sokszor a sírás kap el, mondom páromnak ő nagyon szereti a szüleit, hisz imádják őt szülei, sose szenvedett semmiben hiányt, hisz mindig kényeztették, szerették. Nincs ezzel baj. Meg azt mondja mindig, hogy csak nagyon szeretnek meg az unokát.



De ez nekem már fáj.


Szóval igazából péntek délutántól vasárnapig velük vagyunk 2 hétig, velük kirándulunk össze-vissza. És harmadik héten vagyunk szüleimnél + az út idő..


És már kicsit unom ezt, hogy állandóan nincs egy olyan hétvége mikor a párommal lehetek.


Úgy èrzem mindig ki kell elégítenem mindenki boldogságát! A páromét, a párom szüleiét, az én szüleimet. De én???? Az enyémet senki se nézi. Hogy én mit akarok.



2021. márc. 17. 22:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/135 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnek ezek, de legalábbis semmibe se tartanak. Csak ugye a drága kicsi fiuk egymagában nem tudott unokát csinálni. Annyira nem néznek semmibe, hogy még a gyereked táplálkozása felől se hagynak dönteni, és már elérték, hogy ne az anyukája főztje kelljen neki.

Teljesen kisajátítja ez a nő a gyereket, azt csodálom hogy miután vége lett a szoptatós időszaknak, nem küldtek el, hogy "köszi, innen átvesszük". Kis túlzással.

2021. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/135 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, állj már a sarkadra. Ha így folytatod, még a gyerekedet is el fogod veszíteni. Anyósod teljesen ki fogja sajátitani. Költözz haza a szüleidhez a gyerekkel együtt a férjed nélkül pár hétre, és döntsd el, te mit akarsz. Aztán állítsd választás elé a férjed: veled tart vagy marad az anyukájával. De ha igy folytatod, tönreteszed a gyereked is, és el is veszíted. Meg magadat is.
2021. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/135 anonim ***** válasza:
82%

Nem olvastam el az előző válaszokat.

Alapbóé jó ötlet, hogy a gyerkőc aludjon a nagyszülőknél, de szerintem nem ebben a szituban, ahol már nagyon átesett minden a ló túloldalára. Nem tudom, milyen idős a gyerkőc, de én egész egyszerűen nem mennék, és kész. Ha a férjem menni akarna, menjen, nyilván ha a kicsi még szopizik, akkor a gyerek maradna velem, ha nagyobb, vigye, de nem mindig. Nem kell oda menned, ahová nem akarsz. Sem a férjed sem a szüleid nem érdekli mit akarsz így neked sem kéne azon kattogni, hogy megfelelj nekik. Itt csak az segít, ha a sarkadra állsz. Azt meg biztos nem tűrném, hogy számon kérjék kb szó szerint, hogy mikor megyek az én anyámhoz, hát ez nonszensz.

2021. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/135 anonim ***** válasza:
85%
Már látom, ovis a gyerek, meg tömik minden sz_rral. Hát ahogy hozza a kaját úgy vissza is vitetném vele, ha nem viszi, akkor kuka. Hiába beszélsz a férjeddel, itt a szép szó nem fog segíteni, azt ugye tudod? Nem tudom hány éves vagy, meg a férjed, de nagyon kis naívnak tűnsz, nem tudom a családod előtt minek titkolózol, hogy ilyenek? Komolyan hogy valaki ennyire semmibe vegye magát mint te, számomra döbbenet.
2021. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/135 anonim ***** válasza:
93%
Mondd el a családodnak, hogy miket élsz át ne titkold el, az a legrosszabb, tudom mirõl beszélek.
2021. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket, hogy időt szakítottatok rám és tanácsokkal láttatok el.

Beszéltem a párommal erről, nehéz volt kicsit elmondani neki, megértetni vele a problémám. Sokszor mondtam már neki ezeket, de valahogy egyik fülén be, másikon ki jött. Mondván nem tud mit kezdeni a helyzettel, ez ilyen.



De megmondtam neki és ő is belátja, hogy egyre többet lát szomorúnak, egyre többször látja, hogy sajnos elsírom magam és idegileg, mentálisan nem vagyok toppon.


Megbeszéltük, hogy átgondoljuk, hogy esetleg elköltözünk 20 km-rel odébb. Persze ez nem fog menni egyről a kettőre, de fontolóra vettük.

Ugyan sajnos sok ott a roma származású, sok a lepukkant épület, a közbiztonság sem az igazi szerintem ott, de még mindig több a magyar és van iskola, óvoda, gimnázium, kórház, üzletek stb. meg kicsit önálóbbak lehetnénk ott végre, mert én itt nem kapok levegőt.

Illetve az ovis gyerekünk hamarosan ált. sulis lesz, mindennap 45 percet buszoznia kellene elsős kora óta. Én nekem meghasad kicsit a szívem, ha belegondolok. Bár párom szerint ezzel nincs gond, hiszen ő is annó így tett és túlélte és nem volt szerinte semmi gond ezzel. Hát nem tudom én örülnék, ha legalább az általános iskolába nem lenne bejárós.


Bocsi kicsit elkanyarodtam a témától, de ott tartottam, hogy párom azt mondta benne van a költözésben, hogy jó döntés lesz -e? Nem tudjuk még. Félünk kicsit, de szerintem jobb, mint ez a picike falu, munkahely ugyanolyan messze lenne.


Megbeszéltük párommal addigis, hogy bármi legyen is, de a hétköznap legyen a mienk. Legyünk 3-asban, mert munka, ovi után lefekvésig alig van pár óránk, azt szánjuk egymásra. 3 hetente mindig látogassunk el szüleimhez hétvégére. Sajnos ez is sokszor már megingott, pedig ezt a legelején is lekötöttem nála, de nem baj, talán most már betartja. Illetve megbeszéltük, hogy a két maradék hétvégéből akkor egy napot szüleinél leszünk, szombatot Vagy vasárnapot. Viszont a másik nap legyünk együtt, kiránduljunk 3-asban.


És akkor így ugyanannyit lennénk az ő és az én szüleimnél is. Megkértem párom, hogy mondja meg nyugodtan az anyjának előre, hogy pl. Szombaton megyünk, vasárnap meg ide megyünk kirándulni 3-asban. Hogy ne számítson ránk.


Sajnálom, hogy ezeket írom, magam ellen beszélek néha úgy érzem, mert nagyon családcentrikus voltam mindig is. De úgy érzem kijátszották a bizalmam.


Párom megértett azt mondta és hogy így fogunk tenni. Hiszek benne, hogy minden jóra fordul és senkiben sem lesz sértődés. Persze, ha valami ünnep van vagy ha bármiben segítségre van szükségük megyünk, de bizonyos határok között.



Remélem, hogy ez így jó lesz.

2021. márc. 21. 01:10
 67/135 anonim ***** válasza:
41%

Fú, de rossz úton jársz, kérdező!!! Mért kéne 20 kilométerre elköltözni olyan körülmények közé, ahova te nem szeretnéd és a gyerekednek kifejezetten rossz lenne csak azért, hogy ne egy településen lakjatok? Ha nem jön be az új hely, kit fogsz vádolni? Mért kéne elköltözni ahhoz, hogy ne csüggjetek az anyóson éjt nappallá téve? Sehova nem kell költözni, nem kell hozzá elmenni! 20 km ilyen szempontból úgyse távolság, a gyerek ingázása szempontjából viszont nagyonis az! Még így is sok a tervezett látogatás! 3 hétben egyszer elég. Ne bízz abban, hogy nem lesz sértődés - de lesz! És akkor mi van? Nem tudsz élni, ha valaki haragszik rád? Na itt a baj, kérdező! Te nem haragszol őrá? Szabad kiváltani haragot, ha az neked rossz! A te érzelmeidet nem a mások reakciói határozzák meg, hanem te magad! Te egy érző önálló lény vagy. Érted? Én a helyedben a párodban se reménykednék olyan nagyon (bár ne nekem igazam), abban a pillanatban, ahogy anyuka elé áll, meg fog hunyászkodni, és visszatáncol. Gyáva ő az önálló döntéshez.

A pszichológushoz járás továbbra is elkerülhetetlen, ennyivel nem úszod meg. De legalább valamit sikerült benned megmozdítanunk. Örülök neki.

2021. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/135 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont szembejött velem, még nem hallgattam meg, de figyelmedbe ajánlom a leírásból az 5., 7., 9., 10-es pontokat, főleg a 10-est, és részben a 6-ost is, ahol te vagy az egykori gyerek. [link]
2021. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/135 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ez tessék lássék módszer, amivel arra ment ki, hogy kicsit befogd a szád. Nem kell ahhoz költözni semerre, hogy a szüleitől leváljon. Ellenben döbbenet, hogy ennyire élhetetlen az a régió és ti ott maradtok csak azért, mert a férjed is 45 percet mikor gyerek volt és kibírta. Ez most komoly? Régen más világ volt. Régen wc se volt, internet, számítógép stb. Én biztos nem hagynám hogy a 6 éves gyerekem 45 percet buszozgasson. És hogy gondoltad? Egyedül utazik a gyerek ennyit vagy mész érte minden nap? És ha az óra üti a menetrendet? Várakozzon télen, nyáron?
2021. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/135 anonim ***** válasza:
100%
Meg ugyan úgy azzal megy el a hétvége, hogy a szüleinél vagytok, majd hallgathatod minden hétvégén hogy de szemét vagy amiért nem akarod ott tölteni az egész hétvégét hétről hétre. Amúgy se tudom neked minek kell oda menni ha a férjed akar menni vigye a gyereket is menjenek ketten. De tudod ki bolondulna meg, hogy hétköznap gyerek munka háztartás mellett 1 napot töltsek anyósnál mindig és 1 napom maradjon a gyerekemre és a férjemre. Ez továbbra is csak a te férjednek jó helyzet.
2021. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!