Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék, ha az anyós az...

Mit tehetnék, ha az anyós az agyamra megy?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt a párommal (22F) és egyszerűen megutáltatták a szülei magukat velem.

Mielőtt összejöttünk és az első komolyabb beszélgetésünk volt, akkor is az anyja hívogatta hogy szereti, meg hogy siessen haza, mert tanulnia kell.

Olyanokat mondott még neki az anyós, hogy ne legyen velem, mert ha mi egy pár leszünk, abból csak baj lenne.

Most még koncentráljon a tanulásra, legyen otthon stbstb.

Meglepődtem, de miután összejöttünk eleinte nagyon kedvesek voltak velem.

Aztán az anyja elkezdett célozgatni, hogy mi lenne ha elmosogatnék helyettük, meg kitakarítanék, mert sokat vagyok náluk és szerintük ott lakok.

Nem értettem, mert saját magam után mindig mindent eltakarítottam egyből és enni sem ettem soha náluk, hanem magamnak rendeltem, plusz otthon fürödtem meg. Még csak azt se mondhatnák, hogy elkényelmesedtem náluk.

A párom nem szokott hozzám jönni, mert apum elég idős és idegbajt kap(na), ha este 8 után (amikor ő már alszik) felébresztenénk őt bármi kis zajjal. Én pedig munka miatt este érek haza.

Szóval náluk szoktunk lenni és az anyukája teljesen rátelepszik.

Eljátsza hogy beteg, aztán hisztizik hogy a fia nem foglalkozik vele eleget, mi van ha elviszi a mentő stb.

Ha ott vagyok náluk mosogassak el helyettük is mindent meg takarítsak ki mert elvárják.

És egy nagyobb konfliktus volt, mert nekem támadtak szó szerint, hogy minek vagyok ott annyit és hogy nem vendég vagyok. Nagyon flegma és undorító stílusban.

Nem tudom így hogy tudnánk találkozni normálisan, ha meg nem vagyunk otthon folyton hívogatják.

Ha direkt nem veszi fel, akkor meg kapja az ívet, hogy jajj mivan ha szegény anyja rosszul van.

Nem birom már ezt elviselni.

Mit lehet kezdeni az ilyen emberekkel?

Még sajnos nem tudunk összeköltözni se mert nem stabil a munkahelyünk ès jobbat nem találtunk egy ideje már.


2021. ápr. 20. 00:41
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
81%

Birom ezt a "nem heti 7 napot vagyok naluk".

Hat dragam a heti 5-6 nap se 7 megis konkretan ott lakas, ennyi idoert mar egy mosogatasert nem kene hisztizni.

2021. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
89%

A stílusán van mit csiszolni, de a cél egyértelmű, nem szeretné, hogy ott legyél. Mindegy mennyit vagy ott, ha heti félórát akkor azt nem szeretné ha heti 6 napot azt nem szeretné. Ahogy a te édesapádat zavarja, ha 8 után zaj van nálatok, őt az zavarja, ha ott vagy. Ha édesapád igényeit szem előtt lehet tartani az övét miért nem? Ahogy az ember idősödik, egyre kevésbé viseli a változásokat plusz munka senki nem akar egy idegent kerülgetni a saját házában, ideális esetben, ha komoly a kapcsolat ez átmeneti amit a szülő elvisel, aztán a fiatalok úgyis külön mennek.

A lényeg, ha nem látnak szívesen akkor ne menj.

2021. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
98%
Nekem ha valaki igy szemembe azt mondaná,hogy nem vagy kivánt személy a lakásomban, elsüllyednék szégyenemben,ha még továbbra is mennék.
2021. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, egyetértek. Annyira elszégyellném magam, hogy soha többet nem mennék, és a pasi is dobva lenne.


Vedd észre magad, hogy nem kívánatos személy vagy tényleg. Őszintén, én sem örülnék hogy ha lenne egy fiam, ennyit lebzselne itt a csaja, bármennyire kedvelném is. Nem veszed észre, hogy kicsit gáz amit csinálsz?

2021. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg rendes veled az anyós. Nem bír téged, mégis megengedi hogy ott aludj.
2021. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
48%

1. Nem az anyóasod

2. Szerintem meg alap, hogy segítesz mert ott laksz kb akárhogy nézem.


3. Ha nem tetszik nem mész oda és keresel másik pasit.


4. Beszélsz a szülőkkel, hogy legyenek már kedvesebbek

5. Menjen a pasi hozzád


Kb ahogy olvasom egyik szülőnek se tetszik h együtt vagytok. Apádnak sr

2021. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
72%

Anyuka se normális, azt azért leszögezem. DE! Az ő háza, az ő vára.

Azt hiszed, hogy nem vagy útban a szülőknek, csak ez nem igaz. Attól még, hogy te szép csendben meghúzod magad a pasid szobájában, attól még nem leszel láthatatlan. Reggel mész dolgozni, esetleg csörömpölsz, kerülgetni kell a cipőd, a cuccaid, téged. Nem hiszem el, hogy soha nem fürdesz/mosol fogat ott.

Simán lehet az is, hogy a családja is igényli a pasid, aki nincs velük, mert veled van a szobájában.

Hidd el, más az, ha a gyerekem nem velem lakik és ezért nem látom vagy itt van, etetem, eltartom, de nem tudok vele beszélgetni, időt tölteni, mert bezárkózik a csajával állandóan.

2021. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem vesztek ki egy lakást vagy szobát? Akkor nem zavarnátok egyikőtök szüleit sem.

Erre még nem gondoltatok?

2021. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
83%
Elég világosan elmondták, hogy baromira zavarja őket, hogy minden nap ott esz a fene. Ennél érthetőbben nem tudják a tudtodra adni, de ennek ellenére te mész minden nap.
2021. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező, megértem a bajod mivel velem is volt hasonló annyi különbséggel hogy az akkori párom és én köztem 150km volt a távolság. Havonta 1x max 3 nap tali. Egyszer náluk voltam és az anyukája mondta hogy reméli hogy nem tervezek maradni hosszú hétvégén mert ő pihenni szeretne. Nem is terveztem addig maradni, csak mikor indultunk haza a vonathoz a villamoson észre vettem hogy nincsenek meg az irataim. Leszalltunk és visszamentünk megnézni. Sehol sem találtam. Na mindegy akkor majd teljes árú jegyet veszem meg. Na igen de lekéstem az utolsó gyors vonatot ami haza vitt volna. És megnéztük a menetrend este 10kor indult volna egy, de át kellett volna szállnom és ott várni a másik vonatra ami reggel 4kor indult. Na mindegy akkor sajnos mivel nem tudtam haza jutni ezért ott kellett aludnom. Hát az akkori párom anyja kiakadt hogy én takarodjak onnan, ő pihenni szeretne, szálljak fel arra vonatra és menjek haza. Oké de 4 órán keresztül mit csináltam volna a másik állomáson, ráadásul tél volt. Szóval megfagytam volna. És voltam 16 éves.

Amúgy ha párod nem véd meg akkor nem tudsz mit tenni, sajnálom tudom hogy szereted de el kell engedni.

2021. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!