Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Olyan sztori, ahol a meny a...

Olyan sztori, ahol a meny a gonosz?

Figyelt kérdés

Sok olyan sztori van, ahol az anyós az ördög (ezeket a sztroikat nem vonom kétségbe). Olyanal van valakinek tapasztalata, ahol a meny az, akit okkal lehet szidni? Nem ilyenekre gondolok, hogy pl. "a menyem, aki még szoptat, miért nem hozza láthatásra az unokámat 500 km-re? meg hogy "a menyemnek miért nincs energiája kisgyerek mellett minden négyzetmillimétert csillogóra takarítani, amikor átmegyek?"


Köszi előre is a válaszokat.


2021. máj. 28. 22:15
1 2
 1/15 Katona Dius ***** válasza:
68%
Nálunk édesanyám volt a "gonosz meny". Nagymamám míg élt, szeretett beleszólni mások dolgaiba, de olyan aranyos módon. Inkább tanács volt ez, nem kioktatás, anyám mégis mindig kioktatásnak vette, támadásnak, emiatt folyton szidta nagymamámat, sokszor volt vele gonosz. Próbáltunk többszöt is beszélni a fejével, hogy ne vegye már támadásnak, hisz ő maga is szeret beleszólni dolgokba, ráadásul ő pont a kioktató, majd én jobban tudom módon, de hát falra hányt borsó.
2021. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

1) "Nagymamám míg élt, szeretett beleszólni mások dolgaiba, de olyan aranyos módon. Inkább tanács volt ez, nem kioktatás, anyám mégis mindig kioktatásnak vette" hát ti nem vettétek annak mivel nem nektek szólt be.Anyudnak valszeg nem volt aranyos a dolog. Tudod, szerintem mindenkinek alkalmazkodnia kéne a másikhoz. Ha látom hogy a masik nem úgy fogadja a tanácsot , akkor nem adok. Ennyivel ki lehetett volna küszöbölni. Nyilván ez anyádra is igaz.

Szerintem sokszor kettőn áll a vásár. Alapból nem tudnak az emberek egymással kommunikálni a hétköznapokban sem. Megbeszélni meg főleg nem szokták. Családomban pl van ilyen tényleg hogy a meny borzasztó, igaz anyósa sem piskóta.

2021. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a sógornőm (a bátyám felesége) a gonosz meny. Mániája a háttérből irányítani a bátyámat, elérte, hogy eladjuk a házat, amit ketten örököltünk (természetesen a pénz nagyobb hányadát ők vitték, nem 50-50 arányban osztoztunk), illetve azt is elérte, hogy anyámra ne bízzák rá az unokákat, merthogy anyám iszákos, és megbízhatatlan (ez nem igaz). Az apja is egyszer nekem támadt a nyílt utcán, hogy én mit képzelek magamról, meg analfabéta vagyok, stb. :D Ez azt hiszem, azért történt, mert a nagyanyánk halála után, amikor először felmerült, hogy eladjuk a házat, a sógornőm ott ült velünk a konyhában, mint egy nagy rakás szerencsétlenség, és beszóltam, hogy szerintem a mi (anyám, bátyám, én) belső családi ügyeinkhez semmi köze (nem akartam, hogy beleszóljon a házeladásba, de csak beleszólt).
2021. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
3-as vagyok; én is meny vagyok már 4 éve, magamból indulok ki, ha pl a párom leülne a testvérével, meg az anyjával, hogy eladják a házat, akkor én oda sem mennék, hogy hallgatózzak, nemhogy beleszóljak. Hiába vagyok a szerelme, a társa, úgy gondolom, nincs jogom beleszólni, hogy mit tegyenek a SAJÁT tulajdonukkal.
2021. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem ertek veled egyet utolso. A hazassag az egy gazdasagi kozosseg is.

Pl. Nalunk az en penzem a ferjeme is, a ferjem penze az enyem is, en mindent kozosnek tekintek legalabbis. Nalunk igy mukodik, ferjem is igy gondolkodik. Tehat a batyad resze a sogornode is, lehet igy gondolkodnak. Tudom nem mindenhol van ez igy.

Tudom hogy jogilag az orokolt vagyon nem kozos vagyon, de ha jo a hazassag altalaban igy gondolkodnak. Nekem pl. Eszembe nem lenne osztoszkodni. Lehet igy van a batyadeknal is, hogy erre is kozos tulajdonreszkent tekintenek.

2021. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
A sógornőd/sógorod, anyósod/apósod pénzéhez semmi közöd 5-ös, ne is haragudj meg. Abban az esetben az ÉN örökségemről is szó volt, én is 50%-ban tulajdonosa voltam annak a háznak. Nem tudtak (teljesen) kisemmizni, de azért majdnem sikerült. Az, hogy a bátyám pénzével mit csinál, nem érdekel, házasok. De az én pénzügyeimhez, döntéseimhez semmi köze nincs.
2021. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Az én ismerősei körömben nem tudok olyanról hogy valaki utálná a menyét. 🤷🏼‍♀️
2021. máj. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Meghan Markle. Bár Diana már halott, annyit ártott a családnak hogy az borzalom...
2021. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Minden nézőpont kérdése szerintem. A rossz anyósok szemszögèből általában meg a meny a rossz valamiért. Volt már ehez hasonló kérdés, pár anyósválaszra emlékszem, pl volt amelyik azon pörgött, hogy amikor a meny náluk volt, sütött valami süteményt a konyhában, és hogy képzelte ezt. De valamelyiknek már az is baj, ha vacsora után elmosogat a meny. Ezeket a házimunkában való segítségeket sok anyós személyes sértésnek veszi valamiért, a nagyobb baj, hogy nem szólnának, hogy ez őket zavarja, hanem magukban puffognak inkább, így meg hogy találja ki a rossz meny, hogy mivan?
2021. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

3-as sztorija meg Meghan és Diana jó példák.


1-es, ott nem húznám rá csak a menyre a vizeslepedőt.


Meg ezek a házimunkás dolgok, amiket 9-es írt, ezek inkább szerintem az anyós túlérzekenységére vezethetőek vissza.


Ilyenekre gondolok, hogy pl. anyós hoz valami ajándekot az unokának (jó ajándékra gondolok), a meny meg kidobja mert utálja az anyósát, majd letagadja, hogy a nagymama bármit is hozott volna. És hasonlók.

2021. máj. 29. 12:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!