Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szólnátok neki erről,ho...

Hogyan szólnátok neki erről,hogy ne legyen sértő?

Figyelt kérdés

Házat veszünk férjemmel,ami lakható de felújítandó. Kis lakásból megyünk nagy házba,nekünk ez nagyszám és családnak barátoknak sokat mesélünk róla,hogy éppen hogy állunk,mit sikerült intézni stb.. Anyós viszont olyan tolakodóan számonkérően kérdezget,mintha amúgy köze lenne hozzá,hogy pl mikor lesz a fűtés megcsinálva és ki és hogyan

stb. . Férjem helyre szokta tenni rendesen ha hülyének néz,kicsit már változott de nem eleget. Talán ha én is szólnék valamit. És képes olyan stílusban mondani bármit,hogy azon kapom magam,hogy magyarázkodok...pedig miért is kéne? Azt terveztem,hogy legközelebb ha ilyen lesz, meg fogom mondani,hogy neki,hogy nem dolga ezzel foglalkozni,mi döntjük el,mi mikor,hogyan lesz és ahogy nekünk tetszik,csak tartok tőle,hogy megsértődik. Nem rossz szándékú,csak nagyon rosszul adja elő a mondandóját. Kislányom születésekor se volt piskóta,akkor utáltam meg.



2021. júl. 24. 07:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hát először is anyósnak is elmondunk mindent,amit a barátoknak is. Másodszor nem csak ez a téma de ha kérdezik vagy valami olyan extra történik elmondjuk. Másodszor nem uszítok senkit,szerencsére magától észreveszi a férjem is ha hülyének nézi. Harmadszor,minden szakember be van ütemezve/lefoglalva,mert felnőttek vagyunk el tudjuk intézni. más az hogy " És találtatok fűtésszerelőt?" Mint az,hogy " azt a nagy házat fűteni is kell ám, az drága lesz, és az mikor lesz már megcsinálva? " A hanglejtést nem tudom érzékeltetni de talán értitek.
2021. júl. 24. 13:36
 12/27 A kérdező kommentje:
Mikor a lányom szobáját csináltuk a lakásunkban akkor azért nyavajgott,hogy " ez a kicsi szoba lesz az övé? És hol fog mászni? ," mintha a gyerekek csak a saját szobájukba mászhatnának. " merre fele lesz a feje az ágyban? Csak annyit kérek ne az ablak felé" köpni nyelni nem tudtam,hogy mi az hogy neki kérése van a gyerekemmel kapcsolatban aki még meg sem született,meg amúgy hogy álljanak a bútorok ", és amúgy sem arra lett volna a feje,de lehetett volna,szigetelt lakásban vadi új ablakok mellett." vettetek babakocsit? Remélem nem valami rózsaszín?" Nem az volt de egy percet sem hagytam h tolja. Jó hogy nem az ő izlésére vásárolok bármit is a háztartásomba. Lányom nem szerette soha a zöldborsót,nem is erőltettem. Erre ő az én anyámnak panaszkodik,hogy ő mennyi borsót eltett,mi meg nem adunk a lányomnak,biztos nem tudom hogy passzírozni kell. Megint a hülyének nézés.Azóta én sem eszem borsót. Kérdés nélkül minden féle zöldséget húst felhalmozott a fagyasztóba, mert háztáji.időnként hoztunk belőle, de nem abból éltünk. Ezen is fel volt háborodva,hogy mi nem esszük meg.meg se kérdezte h kell e és akkor most nekem kutyakötelességem megenni? Szóval nem a szándék a baj hanem a stílus.
2021. júl. 24. 13:49
 13/27 anonim ***** válasza:
95%
Itt én sem látok problémát. Ha az lenne, hogy "a Pistit hívjátok fűtést szerelni, a Janit villanyt szerelni" stb akkor megérteném, kvázi ezzel valóban beleszólna. De, ő csak érdeklődik, már ezt se lehet? Talán rosszul adja elő, de ahogy írod, nem rossz szándékú, én itt tényleg csak érdeklődést vélek felfedezni. De ma már mindenen is divat megsértődni, az anyós inkább meg se szólaljon, mert már kb egy szia is beleszólást jelent. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok anyós.
2021. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Ha meg nem kérdezgetne az lenne a bajod.
2021. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%
Nyafnyafnyaf.....
2021. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, neked pszichiáterre - a pszichológus ide kevés - ha ilyesmiken felhúzod magad, ráadásul a "Kislányom születésekor se volt piskóta,akkor utáltam meg."


Az anyós "bűnei"

"Mikor a lányom szobáját csináltuk a lakásunkban akkor azért nyavajgott,hogy " ez a kicsi szoba lesz az övé? És hol fog mászni? ," mintha a gyerekek csak a saját szobájukba mászhatnának. " merre fele lesz a feje az ágyban? Csak annyit kérek ne az ablak felé" köpni nyelni nem tudtam,hogy mi az hogy neki kérése van a gyerekemmel kapcsolatban..."


És erről egy gondolat:

Orsikám, ha olvasod, ha nem, köszönöm az Istennek, hogy te vagy a menyem, mert egy ilyet is kifoghattam volna!<3

2021. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%
Én is szájba vertelek volna már az biztos, minden tiszteletem a családodé hogy el bírnak viselni. Micsoda egy hisztis kretén vagy, menj pszichiáterhez.
2021. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%
Anyósod érdeklődik, és még kaját is képes adni? Fúj, micsoda egy banya.
2021. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek rendbe van az, hülyéneknéző+okoskodó módon mindenhez van valami hozzáfűzni valója? Mert igen ezek egyesével nem olyan durvák. De ha bármit mondsz bármiről, és egyből olyan hozzászólása van,aminek az a lényége hogy te full tudatlan vagy bezzeg az ahogy ő gondolkodik,na az jó,ha te máshogy gondoltad jön a számonkerő stílus. Néhányat írtam most nyilván nem csak ennyi volt. A szülőszobába be akart törni,hogy majd ő megmondja a szülésznőknek csecsemősöknek h mit kell csinálni..
2021. júl. 25. 06:33
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
Mindketten hülyék vagytok és kész.
2021. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!