Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szólnátok neki erről,ho...

Hogyan szólnátok neki erről,hogy ne legyen sértő?

Figyelt kérdés

Házat veszünk férjemmel,ami lakható de felújítandó. Kis lakásból megyünk nagy házba,nekünk ez nagyszám és családnak barátoknak sokat mesélünk róla,hogy éppen hogy állunk,mit sikerült intézni stb.. Anyós viszont olyan tolakodóan számonkérően kérdezget,mintha amúgy köze lenne hozzá,hogy pl mikor lesz a fűtés megcsinálva és ki és hogyan

stb. . Férjem helyre szokta tenni rendesen ha hülyének néz,kicsit már változott de nem eleget. Talán ha én is szólnék valamit. És képes olyan stílusban mondani bármit,hogy azon kapom magam,hogy magyarázkodok...pedig miért is kéne? Azt terveztem,hogy legközelebb ha ilyen lesz, meg fogom mondani,hogy neki,hogy nem dolga ezzel foglalkozni,mi döntjük el,mi mikor,hogyan lesz és ahogy nekünk tetszik,csak tartok tőle,hogy megsértődik. Nem rossz szándékú,csak nagyon rosszul adja elő a mondandóját. Kislányom születésekor se volt piskóta,akkor utáltam meg.



2021. júl. 24. 07:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem minősítlek, azt előttem már mindenki megtette, de tény, hogy borzasztó rosszindulatú vagy és eléggé "egyszerű", hogy finom maradjak.

Itt egy példa, hogy intelligens körökben ezt hogy intézik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

Ott hasonló problémája volt a Kérdezőnek, de mivel a stílusa és a gondolkodása is szöges ellentéte a tiédnek, a válaszolók is annak megfelelően válaszoltak.

2021. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Senior Séf ***** válasza:
53%

Érdekes, az összes anyósvicc a feleség anyjáról szól, pedig rengeteg tanulmány igazolja, hogy a férfi anyja szokott hepciáskodni.

A kérdésre: Mondd meg neki, hogy csináljátok, ahogy tudjátok. Kész, innentől gondoljon, amit akar.

2021. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
21 es amit linkeltél,na az is olyasmi mint ami az én bajom. Állandóan véleményez de úgy,hogy az jön le belőle,hogy az ő véleménye a jó,ha mi nem úgy gondoljuk hülyék vagyunk. Pl a babakocsi: neki nem tetszik a rózsaszín szín ezért én ugye nem olyan babakocsit választottam??? Na most ez szerintetek teljesen oké? És mivel én sem akarok összeveszni nem mondok ezekre semmit. Vagy hogy a tápszerhez a vizet a mikróban melegítettem mint ahogy sokan mások is, erre ő kérdés nélül vesz egy cumisüvegmelegítőt,mert Ő nem szeret mikróban melegíteni. Ami amúgy drága cucc,és én meg bűntudatból használjam ha már megvette.
2021. júl. 25. 16:51
 24/27 anonim ***** válasza:
93%
Jajj, nem kell ezen megsértődni, ő is osztozni akar az örömötökben, jó tanácsokat akar adni, segíteni akar. Ez olyan neki, mintha ő költözne, szeretné átélni veletek együtt a dolgokat. Biztos nem érezted eddig át a helyzetét.Ráadásul lehet, hogy ő meg itt marad egyedül.
2021. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
56%
Szerintem ha zavar hogy mindenbe beleszól akkor elöbb beszéld meg a férjeddel hogy állitsa le anyucit,vagy lépj a tettek mezejére!Ha nem történik semmi akkor közöld vele hogy ez a te lakásod,életed és ne dumáljon bele semmibe ha meg akarja tartani a jó viszonyt veled.De arra készülj fel hogy a férjedet úszítani fogja ellened amíg együtt vagytok mert ellent mondasz neki!
2021. júl. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél ilyen.Tudod, az okos ember más kárán tanul.A buta meg a saját kárán.Nem lenne jobb egy idősebb,tapasztaltabb embernek megfogadni a tanácsait? Lehet, olyasmire világít rá, amit te nem gondoltál.
2021. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Az lehet a baj 26os,hogy nem így gondolom. Hanem úgy h mi csináljuk úgy a dolgainkat ahogy mi szeretnénk. Ha valami mégsem az igazi akkor mi változtatunk rajta. De nem azért mert valaki a saját ízlésére akar formálni és neki máshogy lenne praktikus.
2021. júl. 30. 20:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!