Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/250 anonim ***** válasza:
98%

Tudod nagyon jól a megoldást, olvasd el amit írtál.

Tovább kell lépni, amennyiben ő sem hajlik afelé hogy a dolgok alakuljanak akkor ez csak egyoldalú dolog, aminek meg tudjuk mindig mi a vége...

2021. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/250 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem max annyi hogy lelépsz.

Ő úgyse hagyja ott őket. Ha valami csoda folytán meg is próbálná, akkor érzelmileg kezdenék el zsarolni, maradásra bírnák. Tőle függnek. Nem fognak csak úgy megválni a pénztárcájuktól.

2021. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/250 A kérdező kommentje:

De mit tud tenni? Ha nem ad nekik ott halnak meg a hideg házban.

Én pedig hiába segítek neki de annyit nemtudok, hogy kettőnket eltartsam albérletben.

2021. okt. 22. 15:33
 4/250 A kérdező kommentje:
2 De annyira fáj, hogy tehetetlen vagyok.
2021. okt. 22. 15:34
 5/250 anonim ***** válasza:
97%
Kegyetlennek hangzik, de neki kellett volna még addig az asztalra csapni, amíg fater nem itta el úgy az agyát, hogy max. rokkant nyugdíj járjon neki, amivel kb. törölheti ki a valagát. Mert így elcseszte az életét, ha csak nem talál valami empata csajt, aki ehhez asszisztál. Egyébként pasasodnak nincs testvére, hogy így rászakad minden?
2021. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/250 anonim ***** válasza:
93%
Hány évesek a szülei? Mennyit keres a párod? Az megoldás lehet, hogy ha belefér, akkor 30-50 ezer között hazaadde de az apának el kéne menni dolgozni. Vagy rokkant nyugdíjat intézni, neki, majdnem hogy jobban járna azzal, mint a közmunkával. Ha falu, ezt-azt meg tudnak termelni. De az írásodból az jön le, hogy nem olyan anyós-após jelöltek, akik rendbe tudnák vagy akarnák tenni az életüket, inkább ilyen parazita fajták, a párod meg nem tesz semmit, ez tényleg rossz előjel.
2021. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/250 anonim ***** válasza:
97%

#6-os.

Ezzel csak az a baj hogy nem tartom valószínűnek hogy a kérdező bele tud avatkozni.

Szerintem ha a párja eddig nem tett ezért, ezután sem hiszem hogy képes.

Sakk matt helyzet, legalábbis a kérdező szempontjából biztosan.


Más:

Én azért elgondolkoznék hogy ha ezt nem tudja/tudta megoldani, akkor majd a később felmerülő problémákat, hogy fogja?

Mert azért egy párkapcsolat élesben előrevetíthet ennél komolyabb problémákat is...

2021. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/250 A kérdező kommentje:

6 Nincs testvére, volt egy húga aki meghalt autóbalesetben.


7 30 ezret tudna adni vagy szerintem 50 et is. De a háznak a rezsije sok meg a kiadások, nos tudja mindenki aki jár boltba mennyibe kerülnek az élelmiszerek.

Pàrom meg sajnálja őket és így odaadja az egész pénzét.

Még nem nyugdíjas korúak. Anyukája dolgozik és ha lenne más lehetőség elmenne más munkahelyre is, ővele van a kisebbik gond. Az apukájával az is a gond, hogy tudják,hogy iszogat ezért nem veszik fel sehova se mert ismerik a hírét és kinek kell iszogatós ember.

2021. okt. 22. 15:42
 9/250 anonim ***** válasza:
95%
Hazaadás meg felejtős, ha valaki önerőből akar megélni Magyarországon örül ha kifizeti az elbérletet, nem hogy még 60-80 ezreket hazapasszolni.
2021. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/250 A kérdező kommentje:
7 Ezt nem olyan egyszerű megoldani, nos, ha én lennék ilyen helyzetben magam se tudnám mit tegyek… nekem már csak anyukám él aki dolgozik és kap özvegyit is így megvan belőle.
2021. okt. 22. 15:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!