Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/250 anonim ***** válasza:
90%
Hehe, a kérdező majd fizeti a pszichiátert. Beleállt egy megmentő-szerepbe, meg hogy ő nem az anyagiakat nézi, így elszegődik támogató ágyasnak. Mert a piás család bizony nézi az anyagiakat.
2021. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/250 A kérdező kommentje:

46 Az apja ilyen gáz sajnos miatta van az egész jobbára. Én látom au anyukájàn, hogy ha csak ő lenne ő meghúzza magát , próbál spórolni beosztani a pénzt …. az apja itt a gondok okozója sajnos.

Lehet , hogy ez szégyen vagy baj de én sem vagyok kőből,hogy akit szeretek ne járjon már lyukas cipőben mint egy koldus. Ha meg tudom tenni vettem neki.

2021. okt. 22. 16:43
 53/250 anonim ***** válasza:
92%

Itt az játszik egyedül,hogy ti mind a 4-en költöztök össze maximum.

De remélem ebbe már nem mész bele.

Értem én mindkettőtök helyzetét,de ez a pasi nem "szabad".

Neki nem más nő van a dologban,nem egy gyerek miatt nem lesz sose veled úgy ahogy kellene,hanem a szülei miatt.

Ezt neki(K) kell megoldani,te ezzel nem tudsz mit kezdeni.

2021. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/250 A kérdező kommentje:
51 Én nem támogatom a szüleit semmivel. Paromnak vettem a cipőt ajándékba, meg meghívom néha kajálni. De ezt más kapcsolatban is megtettem.
2021. okt. 22. 16:44
 55/250 anonim ***** válasza:
40%
Tulajdonképpen miért tetted fel ide ezt a kérdést? Te már eldöntötted, hogy így öregszel meg. Nem szakítasz, mert a pasidnak fájna.
2021. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/250 anonim ***** válasza:
91%

Hogy én mit csinálnék, ha már ennyire ragaszkodom a pasihoz? (... de valahol ezt is meg lehet érteni, a szerelem nagy úr!)


Leülnék a pasival és megbeszélném, hogy nyissunk egy közös számlát, amire minden hónapban beteszünk fejenként 50ezret, az ugye havi 100.

Fiatalok vagytok (ha a szülők még nem nyugdíjasok) 3 év alatt összejönne egy falusi ház önrésze, akkor lehet összeköltözni.

Addig a fickó EGY FILLÉRT SE adjon a szülők kezébe, hanem fizesse be őket az oviba vagy a suliba heti kajára. Ilyen közmunkásoknak meg segélyezetteknek mindenütt kedvezményes a kaja, ketten megússzák 800-1000Ft-ból, tehát éhen nem halnak.

A barátod fizesse a rezsi 1/3-át, de ha extra rendes akar lenni, akkor a felét, a másik felét a szülők a 70ezrükből.

Az biztos, hogy én nem finanszíroznám az öreg alkoholizmusát, a saját életem árán.

Ha nagyon inni akar, ültessen szőlőt és dolgozzon vele!

Ti meg 3 év múlva megveszitek hitelre a házatokat!

Azt a 20-25ezret, amibe a szülők kajája kerül, azt mindig befizetném, így a lelkiismeretem is tiszta, ti meg albérlet fizetése nélkül, ketten csak viszitek valamire!

A rezsibe már nem kell adni, arra futja a 70ezrükből, ha csak ketten maradnak.

Más opció nincs!

Ha a pasi ebbe nem megy bele, akkor lapát, mert csak mennek az éveid a nagy semmire, perspektíva nélkül.

2021. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/250 A kérdező kommentje:

53 Nem költözök oda mint írtam korábban onnan nemtudnék bejárni a munkahelyemre.


55 Nekem fájna en szeretem őt. Mert ha azt mondom vele van gond mert megcsalt vagy bántott, gondolkodás nélkül dobnám ki. De a szüleiről ő sem tehet és néha már teljesen kivan borulva , hogy most melyik kezét vàgja le kinek mondjon ellent?

2021. okt. 22. 16:47
 58/250 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, én tudod hogy oldanám meg?


Apjuk! Eltakarodsz de qrva gyorsan dolgozni és abból fizeted a tütüt, vagy takarodhatsz a patak partjára, válassz. Van 5 perced. Ezt kellene a maminak csinálnia. De nem csinálja, mert ez a helyzet durva jó neki, és mert egy gyáva barom. Fiacska szintén.


És hogy ne szedd le a fejem, az én apám is alkoholista. Elvárta volna hogy én fizessem a tütüt neki a fizetésemből. Megmondtam neki hogy előbb vágom be az elfekvőre minthogy egy forintot is fizessek a piára. Megvolt a hatása, a nyugdíjából iszik. Felőlem igya halálra magát, bánja a fene.

2021. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/250 A kérdező kommentje:

56 Nem jönnek ki annyiból, már most sem jönnének ki mert jön a tél és fűteni kell fàt venni.

Falun nem szeretnénk házat venni mert olyan helyen lenne olcsón ahol pl ő lakik. Nah igen de ott se bolt se posta se orvos, még buszjárat is alig van. Nekem lenne albérletre kaucióra pénzem de ha jön velem nemtudom eltartani mindig ….. meg nem is akarnám.

2021. okt. 22. 16:50
 60/250 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg, annyira jó fej a pasid, hogy elnézi, hogy te ruházod, te hívod meg kajálni, de a maminak meg a papinak nem mondana nemet. Nem költözne össze sem veled, mert szegény mamiék! Tényleg nagyon szerethet téged az a pasas. 😀
2021. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!