Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/250 anonim ***** válasza:
93%

nem olvastam végig, de szerintem

1.vagy szakíts és keress megfelelőbbet (nem csak 1 db nagy Ő van )

2. vagy fogja fel a párod. hogy felnőtt,önálló emberek a szülei akik tudnának boldogulni nélküle, ha nem lennének kényelmesek. és ha van miből inni, akkor enni is lenne miből, csak nem kell elpiálni a pénzt.

2021. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/250 A kérdező kommentje:

99. Nem, ő maga nem iszik, még a szagát se bírja kimegy a szobából ha az apján érzi. Ö rajta ez nem látszik meg mert dolgos, rendes. Az anyukája is dolgos, de ott nem sok munkalehetőség van és rossz a buszközlekedés is.

Nemtudom milyen betegsége van az apukájának egyszer akartak neki valamit intèzni , de nem kapta meg, akkor kapta meg a 20 ezer Ft körüli segélyt. Mást nemtudok.


100 Sajnos, mivel szeretem őt és ő is engem , és igen sokat kaptam tőle attól mert anyagilag nem áll úgy , még kimutatta felém a szeretetét, törődést.

2021. okt. 22. 18:35
 103/250 anonim ***** válasza:
95%
Itt valakit vagy valamit biztosan fel kell áldozni. Vagy a szerelmeteket, vagy a barátodat, vagy téged, vagy az apukát. Hogy ez melyik lesz azt a résztvevők döntik el, ez nem kényszer, hanem választás, a ti választásotok kérdése!
2021. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/250 anonim ***** válasza:
94%

Az,hogy szereted nem jelenti,hogy fel kell áldoznod magad érte.

Mást is fogsz szeretni,talán jobban is.


NEM alapozhatod a jövödet olyannal akinek NINCS.

2021. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/250 anonim ***** válasza:
88%
Édes drágám, a pucuján kívül mit kaptál ettől az önsorsrontó empata mazochistától? Hogy nem tudsz valakivel közösen jövőt építeni, mert a léhűtő donorjait kell eltartani? Vagy, hogy neked kell ruházni, mert nem marad arra sem pénze?
2021. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/250 anonim ***** válasza:
90%
Na, jó én ezt nem olvasom tovább, a kérdező megérdemli, amit intéz magának. Arra leszek kíváncsi, ha az ő szülei elöregszenek, azokat ki fogja ápolni, mert ő az anyós-após nyomorát tömködi be akkor is.
2021. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/250 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy olyan helyzet, amelyet szakembernek kell kezelni, méghozzá a párod esetében, hogy el tudja engedni a mérgező szüleit. Apjának már mindegy, ő már elitta az agyát, anyjuk meg végignézi, nem hiszem, hogy olyan fontos lenne számára a fia. Párodnak meg kell tudni tanulni kezelni a helyzetet és nemet mondani. Nem tudom, mit tennék hasonló helyzetben, piszok nehéz a párod helyzete és a tiéd is, de átéltem én is hasonló folyamatot, így csak annyit tudok tanácsolni, hogy tőled függetlenül a párodnak 2 választása van: elkezdi végre élni az életét és segít, amennyit tud, de nem az egész fizetéssel és igen, ha elmegy piára, éhen halnak, csúnya dolog, vagy amíg a szülei élnek, vesztegeti az idejét és majd 50 évesen ráeszmél, se család, se pénztartalék, semmi...
2021. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/250 anonim ***** válasza:
90%
Ui: a párodból később jó eséllyel lesz alkoholista, főleg, ha nem lép túl ezeken a traumákon!
2021. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/250 A kérdező kommentje:

105 Sokat kaptam tőle törődést szeretetet odafigyelést , stb azért mert anyagilag nem úgy áll a háttere miatt azért még nem feltétlenül rossz ember.

Nem én ruházom,azt sem ő mondta vagy kérte csak mikor levette és odébb kellett tennem a cipőt az előszobában, mert útban volt,akkor láttam meg,hogy lyukas. Mondta,hogy tudja de nemtudott újat venni. Nem ő kérte, hogy vegyek neki!


106 Nekem már csak anyukàm él, dolgozik és kapja az özvegyi nyugdíjat így megél. De ha segítségre lenne szüksége én sem hagynám, hogy mondjuk üljön a hideg házban ha nincs pénze tüzelőre.

2021. okt. 22. 19:04
 110/250 A kérdező kommentje:
108 Nem, ő ( szerintem épp emiatt) sosem iszik a szagát se bírja.
2021. okt. 22. 19:05
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!