Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha láthatást kérnek hivatalos...

Ha láthatást kérnek hivatalos úton, az mit jelent számunkra?

Figyelt kérdés

Most váltunk el férjemmel, és a szülei teljes igényt tartanak a gyerekekre. Kicsik még (4 és 1 éves). De anyósom első kérése az volt, hogy vigye le őket vidékre hozzájuk hétvégére. Előtte se jártunk le sokat, és nélkülem meg még nem is voltak ott, főleg nem ilyen sok időre. Az ex-férjem is, kb 10-14 naponta jön max 3 órára. Ezek után nem érzem úgy, hogy neki vagy a szüleinek olyan nagy beleszólása kéne hogy legyen a gyerekek életébe. Anyósom a lányomon akarja bepótolni azt, hogy neki nem született, csak fiai. Egyszerűen nem érzem igazságosnak, hogy én nevelem őket, megadok nekik mindent, és ők egy hétvége alatt a nem törödömségükkel, hülyeségeket tanítsanak nekik. (Volt mer erre példa... Egy órát töltött anyósommal a lányom, és utána teljesen magából kikelve, dobált, bántotta a tesóját, úgy hogy előtte ilyet sose csinált...)

Mit tudok kezdeni, attól tartok, hogy benyújtják majd a láthatást, olyankor mi történik?


(Plusz valljuk be aki olyan férfit nevel fel, aki utána a saját gyerekeire sz'rik, az nagyszülőként se jobb, főleg úgy, hogy a fia viselkedésével ért egyet)



2021. nov. 1. 09:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

Elvált szülők eseten a különélő szülő felőli rokonok jellemzően a különélő szülő láthatási idejében tartják a kapcsolatot a gyerekkel. Tehát ha apuka elviszi a gyereket láthatásra, elviheti a nagyszülőhöz, ha akarja.

Ha a nagyszülő nem ez nem elég, akkor indíthat kapcsolattartási pert, de nagyon sokra nem megy vele, mert kb havi egy napon pár órát fog kapni.

2021. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Még az is jobb lenne. Szegény anyukámat hívogatja, hogy már pedig vigyem hozzájuk a gyerekeket, vagy ő elviszi. A havi pár óra, sokkal jobb, mint ez a folyamatos zaklatás. De akkor neki kell érte jönni, és elviheti, vagy csak itt lehet velük?

Apuka nem viszi el őket, így nem tudom, hogy ez hogyan működik.

2021. nov. 1. 09:58
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági ítélet kérdése, ha nem tudtok megállapodni. Neked biztosan nem kell vinned, a láthatásra jogosult feladata időben megjelenni ag átvétel vagy a láthatás helyén. A gyerekeid még nagyon kicsik, így kb esélytelen, hogy az akaratok ellenére a bíróság engedné, hogy elvigye őket, így jó esetben nálad láthatná őket.
2021. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Mindenesetre legyél nyitott a kompromisszumokra. Mondjuk, elsősorban ők látogassák a gyerekeket, illetve amikor időd engedi néha leviszed hozzájuk a gyerkőcöket. A derekadat semmiképp se add be, te neveled a gyerekeket, te vagy a főnök, viszont légy korrekt és ne foszd meg őket a nagyszülői jogaiktól, ha nem muszáj. Ha ez a módszer működik, akkor minden király, ha meg nem akkor nem kell erőltetni a dolgokat. Szerintem egy próbát megér, mégis csak a gyerekeidről van szó.
2021. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rám nem kíváncsiak. A férjem vigye őket, én ne...
2021. nov. 1. 12:14
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha a környezetük, személyiségük nem ártalmas a gyerekekre, akkor azt a részét, hogy az apjuk levigye hozzájuk a gyerekeket, nem tilthatod meg, de ez már nem a te dolgod, beszéljék meg a fiúkkal!

Az esetleges ártalmasságukat neked kell bizonyítanod és a gyámhatóság majd utánajár meghallgatásokkal,(nagyszülők, szomszédok, stb) helyszíni szemlékkel.

Ha alkalmatlansági tényező nem áll fent, akkor a 4 évest simán viheti, az 1 évest még nem, úgy tudom, de ez nem biztos, hogy majd csak 3 éves kora után.

2021. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

"Rám nem kíváncsiak. A férjem vigye őket, én ne..."


Akkor erről ennyit. Ha nem képesek tisztelni azt az embert, aki az unokáikat nevelik, akkor majd a törvény helyre tesz mindent. Megkapják a láthatáshoz való jogukat, amihez vagy alkalmaszkodnak vagy nem.

2021. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Uram isten. Megis miert van meg neki anyukad telszama?!?!? Mi? Tegye feketelistara tiltsa le. A te anyukad nem kell h felvegye az ex anyosodnak.. jezusom..


Inditson pert :D es a havi par orat toltse veluk mashol Te nem vagy koteles beengedni oket. Nem is tennem.. orulet..


Sot en is letiltanam a szamot. Akar szamot is cserelnek es az exnek se adnam meg a tel szamom. "De akkor hogy er el?"- ahogy akar.


A torveny nem kotelez arra h a privat szamod megadd nekik.

2021. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

8!


De, a kapcsolattartáshoz köteles vagy az exnek megadnod a számodat, hiszen anélkül nem tud a gyerekekkel se találkozni.

2021. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

1evest nem fognak a birosagon sem 2napos lathatasta itelni.

Ennyi idos gyereket a lakohelyen az apa pl fel napra kap meg. Plane ha szoptatsz!

Leven a borosag nem kotelezhet arra h elvalaazd a gyereked a lathatas miatt.


Szerintem a magynak is max 1 napot engednek.


Nalam legalabis ez volt ket eve.


Anyosnak megmondtam h ha eljon hozzam akkor feluygelet mellet jatszhat veluk par orat. Ez nem volt jo neki mert h o nem itazik. Az ex meg nem vitte le az 1 napos lathatasi idoben a gyerekekt 200kmre.

2021. nov. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!