Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen egy ideális meny...

Milyen egy ideális meny manapság? Mennyit változott a világ, mitől lesz jó meny a meny?

Figyelt kérdés
A világ nagyon sokat változott! Tágranyílt szemmel hallgatom nagymamám, ahogy azt mesélte régen milyen "elvárások?" voltak a meny felé anyóstól. De mitől lesz a mai modern világba jó meny a meny? Illetve mitől lesz rossznak bélyegezve? Megoldás e elkerülni anyóst, ha esetleg nem jönnek ki jól? Megteheti e a meny, hogy csak akkor kíséri a párját aki egyébként se megy hetente, amikor épp kedve szottyan?

2021. nov. 8. 15:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Tartós kapcsolatokra értem minimum élettárs,jegyes vagy házasok. Nem a friss barátnőkre. :)
2021. nov. 8. 15:17
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Megteheti, majd megszokják. És mit lehet elvárni: ne áskálódjon, mert baromi sok nő marja a párja szüleit. Ha ez megvan ÉN nem várnék el mást.
2021. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem költözik az anyóshoz,főleg nem úgy, hogy már útban van a gyerek.
2021. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen ez evidens :D
2021. nov. 8. 15:58
 5/23 anonim ***** válasza:
4%
A kérdező meny vagy anyós?
2021. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Én szerintem jó voltam, de anyósomnak úgy tűnik mégse.

Erre én is kíváncsi lennék, szerintük mikor lettem volna jó nekik ha így szar voltam.

Mindig meghallgattam, segítettem amiben tudtam, kölcsön is adtam, ha fát vágtak ott voltam magamtól hogy segítsek... De gondolom az volt a baja, hogy önállósítani akartam a fiát és "elköltöztetni" mert úgy gondoltam 24 éves korban már nem feltétlen kell otthon lakni 3 éves kapcsolatnál. Ők másképp gondolták.

2021. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Hatos, ugyanez.

Nálunk végül férjem elégelte meg anyósom viselkedését és megmondta neki, hogy nem az a kérdés hogy én el tudom-r érni, hogy ő szeressen engem, hanem fordítva, anyósom el tudja-e érni hogy én szeressem őt.

Mert az ő életében az első számú nő már nem a saját anyja, hanem a gyereke anyja.

2021. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

6-os nekem ugyanez annyi különbséggel, hogy én talán azért vagyok rossz meny, mert kb 2 hét után állandóan hozzánk jött "haza" a párom. Kb 1 hónap múlva mondta otthon, hogy hozzám költözik. Lehet ezért utal. Pedig mindig takarítok, főzök náluk. Magamtól kezdtem, most már ha megyünk péntek este és ott alszunk (messzebb laknak) már ahogy megérkezek leosztja az ukászt, hogy holnap mit főzzek, mit takaritsak. O addig szepen járja a várost és baratnozik. Végülis ahogy leírtam rájöttem, hogy én vagyok a hülye... Annyira meg akartam felelni, hogy mostmár szolga vagyok...

És szeret?!? Nem! Mindegy mit csinálok. Ha beszologat sosem szoltam vissza, vagyis 8 év alatt kb 3x

2021. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De miért takarítasz anyósodéknál? Ott alszol? Jó gondolom kiderült, hogy én vagyok a leendő meny. Fogunk messzebbköltözni de ha jövünk haza én nem alszom a vőlegényem szüleinél. :( Alszom a sajátoméknál.
2021. nov. 8. 17:51
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy megteheti.

Eleinte én is úgy tekintettem a dologra, hogy igyekezni kell jó van lenni. Beszólogat, oké, tul kell lépni rajta. Durván beszólogat, nem baj, legalább ünnepekkor kibírom. A frászt. Nem kell velük jóban lenni, nem kell odamenni, nem tartozik nekik semmivel. Aki azt mondja, hogy kell menni, ennyit kibírok, ha a közelben vagyunk, meg kell látogatni, az mehet a búsba.

A párommal jöttem össze, nem a családjával. Egyébként viszonylag jó menynek tartom magam, jól járt velem, nem értékelte, ez van.

Nagyon sok keserűséget okozott, alattomos dolgokat művelt, egy év kellett, hogy ne egyen a fene, hogy valahogy kezdeményezzek, mert "jóban kell lenni". Elengedtem. A páromnak úgy tesz, mintha nem értené mi bajom van, miért nem látogatom őket, de a sz@rkeverést még mindig csinálja.

Lesz belőle még neked is valószínűleg hőbörgés, meg nem értik miért nem mész, de hidd el nem kell. És a párod akkor normális, ha nem is akar odacitálni.

2021. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!