Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ideális nagymama? Többi lent.

Ideális nagymama? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arra lennénk kíváncsi, hogy ki mit várna el a nagyiktól, hogy milyenek legyenek? Mi az amit szeretnétek, hogy megtegyenek a gyerekkel kapcsolatban? Mi az amit nem tudnál elnézni ha megtenné a gyerekeddel? Szerintetek hol van az a halvány határ amit lehet még engedni illetve mi az már ha a nevelési elveddel nem egyezik? Természetesen ezek a nagypapákra is érvényesek. Szerintetek mikor lehet azt mondani, hogy igen a gyereknek egy igazi nagymamája van? A kérdésem abból indul ki, hogy nagyon sokan írják, hogy rossz a kapcsolata valamelyik nagyszülővel, hogyan lehetne esetleg ezen változtatni? Vajon Az a Nagymama miért nem tudja elfogadni a menyét vagy a vejét?
2013. nov. 28. 11:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt persze a kérdés fordítva is igaz. Vajon a menyek és a vejek miért nem fogadják el a másikat? Mert tudjuk, hogy egy kapcsoltat nem egy emberen múlik. Illetve a sógornőit miért nem tudja az ember elfogadni?
2013. nov. 28. 11:51
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ideális nagymama aki csak nagymama. Támogatja a fiatalokat érzelmileg, életvezetésben, családi összetartozásban olyan módon, hogy ha kell, ha kérdezik akkor bölcs tanácsokkal látja el őket, ha pedig nem kérdezik akkor csenben figyel csupán. Nem akarja a gyereke helyett megélni annak házasságát, nem akarja a gyereke helyett nevelni annak gyerekét. Viszont ha van rá kapacitása, energiája, ideje, akkor jön ha hívják, unokázik. Játszik a gyerekkel, de nem akarja nevelni.

Létezik ilyen? :)

2013. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem, bár ezeknek is talán van szintjei. Csak néha nem tudom eldönteni, hogy én vagyok merev és lazíthatnék néha vagy más sokk amikor apósom nagy hévvel kezdi mondani, hogy majd én minden rosszra megtanítalak. Szerintem a nagyiknak is a jót kell mutatnia bár lehet ebbe én vagyok merev.
2013. nov. 28. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a nagyi mindig sokkal lazább volt, mint anyuék, ezért imádtuk is. Nyilván nála sem lehetett a végtelenségig feszíteni a húrt, de azért jóval engedékenyebb volt, agyon kényeztetett minket, unokákat. A lehetőségeihez mérten mindent megkaptunk tőle, illetve bármikor bármi volt jött, ott volt minden szülinapon, névnapon, családi eseményen, mindenen a mai napig.

Mostmár én is anyuka vagyok és az én anyukám is hasonlóan áll az unokájához. Nála is megvan a keret, amíg el lehet menni, nyilván a jóra neveli, de azért jóval nagyobb a szabadság nála, mint itthon. A kislányom imádja is! A párom szülei is ilyenek, őket is imádja. :) Ott a nagypapa kicsit "rosszabb", de jó fej ő is. Ő viszi bele a csibészségbe a lányomat, de amíg ezek csak apróságok, addig nem zavar.

Amit nem szeretek, az az ha bírálnak. Anyósomnál néha elszalad a téma ebbe az irányba, de szerencsére ő is gyorsan észreveszi magát. Pl. miért kap még anyatejet a pici, már husit kéne rágnia!? Miért van még cumi a szájában? Miért így csinálom, miért úgy? Tanácsot adni lehet, de fogadja el, ha nem fogadom meg! Egyébként abszolút elégedett vagyok a nagyikkal. :)

Hogy milyen a jó meny, azt nem tőlem kell megkérdezni, de igyekszek jó kapcsolatot ápolni, márcsak a gyerek miatt is.

2013. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nagyon jó anyósom van,apósom sajnos már nem él.Neki több gyereke van,rengeteg unokája.Az összes unokája imádja,szót is fogadnak neki,pedig egyáltalán nem szigorú.Sokkal engedékenyebb,mint a szülők,de nála is van egy határ,amit persze a gyerekek is tiszteletben tartanak.Talán az a jó kapcsolat titka,hogy senki nem diktál,se a szülő,se a mama.Ha rábízzuk az unokát,akkor szabad kezet kap.Mivel a gyerekei élő példák rá,hogy tud gyereket nevelni,ezért mindenki megbízik benne.Segít,ha kérjük és rendszeresen érdeklődik is,de nem csak nekünk van rá szükségünk,hanem fordítva.Akkor is hívjuk és megyünk hozzá,ha nem szívességet akarunk kérni,hanem csak összeülni,beszélgetni.Ő a bázis,ahol a férjem testvérei,házastársai,gyerekei találkozni tudnak.A nagyobb ünnepek igazán olaszos hangulatúak.Szerintem mindkét fél részéről akarni kell a jó viszonyt és nem ellenséget látni a másikban.
2013. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na igen nálunk itt kezdődnek a bajok, hogy a párom szülei marhára nem érdeklődnek felőlünk. Én igyekeztem a lányommla kapcsolatos dolgokat elmondani neki de amikor azt láttam, hogy csak én hívom és ő semmire sem hajlandó na nekem ott lett elegem. A párommal sem foglalkoznak. Ebben a hónapban még csak kétszer beszélte 1x amikor meghívta lányom szülinapjára utána meg amikor haza értek és egy két nap múlva mert jött valami levele. Előtte több mint egy hónapig nem beszéltek és most is már több mint egy hete nem. A két húga is ugyan az az esett ső a 7 év alatt talán egy kezemen megtudom számolni mikor hívták fel csak úgy. Furcsa mert Anyum tipikusan igazi nagymamának érzem. Kényezteti a lányom meg most már a fiam de tudom, hogy nem mindet fog megengedni. Párom szüleinél sajnos ezt nem érzem. Biztos baj is, hogy anyosóm és az én nézeteim másak az enyém inkább anyuméhoz állnak közel.
2013. nov. 28. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Talán ezt érzi anyósod is,hogy más a nézetetek és nem akar veled veszekedni,ezért inkább nem is keres,majd te szólsz,ha akarsz valamit.Aludt már a lányotok nála vagy töltött ott egész napot nélkületek?Mennyi idős a lányod?
2013. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3 éves. Aludni még nem aludt ott egyik szülőnél sem. Viszont már többször rá bíztam amikor haza mentünk. Volt olyan reggel elmentünk és csak a szoptatásra értünk vissza amikor lefektettük akkor után megint. Illetve idén többször is kértem, hogy vigyázzanak a lányomra hétvégén mert tanultam. Akkor is délután fél négyig vele voltak. Sokáig szopizott a lányom 2 évesen hagyta el magától teljesen. Most az az igazság, hogy olyan csunyán viselkedett, hogy már nem szívesen hagynám már ott nála felügyelet nélkül a lányomat. Az az igazság, az, hogy aposóm dohányzik és nem figyel a gyerekemre, hogy ne a közelébe tegye nem szólok de rohadtul zavar. De azt marhára nem csíptem amikor a lányom előtt kezdett el bántani páromnak. Én úgy vagyok ezzel, hogy a gyerek előtt nem bántjuk a szüleit. Ráadásul a lányom szülinapján nagyon megbántottak és most eleve nem tudom hova tenni a dolgokat, mert megbeszélni nem hajlandó én meg ezen még most nem nagyon tudok túl lépni. Tudom én is ludas vagyok, nem tagadom de ők is kb ugyan annyira min én. A testvére meg no komment amit csináltak persze erre mindig voltvalami mért nem rossz amit csináltak.. Áprilisban meg ők kijelentették, hogy ők nem tudnak jönni mert a május elején családi bulit tartottak és készülniük kellett. Pedig erre kimondottan oda figyelte, hogy a két család fele fel arányba legyen itt. Voltam lent náluk egy hétre a lányommal akkor igyekeztem a háttérbe vonulni, hogy unokázhassanak de amióta a fiam megszületett azóta totál megváltozott a kapcsolatunk. Tény a dédid anyosóm anyukáját megbántottam ön hibámon kívül amiért, ha találkozok vele elnézést is fogok kérni de már előtte voltak már gondok. Valahogy azt érzem, hogy nem akarnak hozzánk alkalmazkodni és mi a sorolható kategóriába vagyunk mindig ha van két program ami közül lehet válaztani. Főleg a két húgánál a páromnál.
2013. nov. 28. 13:17
 9/9 anonim válasza:
53%
Nekem sosem volt rossz a kapcsolatom az anyósommal.8 évig szuper volt minden. Aztán megszületett a várva várt unoka, a kisbabám, aki 1 éves most. És egy éve minden elromlott. Egy éve mindent rosszul csinálok anyuka szerint, rosszul etetem, rosszul nevelem. nem kell annyit játszani vele, túl sokat törődöm vele. baj, hogy hordozókendőben van, baj, hogy nem eszik tejterméket, baj, hogy nem megfelelő a ruha rajta...minden baj szerinte. Próbálom megérteni, próbálok nem veszekedni, eddig sikerült is. De mindig van valami, amibe beleköt, ha ott vagyunk, és az azt jelenti, ha valamit kitalál, akkor fél óránként rákezdi a sopánkodást. A férjemmel együtt megmondtuk neki,mit ehet a gyerek,mit nem. Erre túró rudival tejjel tömné, meg kávét itatna vele. Ha szólok, megkérem, hogy ne tegye, mert a gyereknek tejallergiája van (ekcéma) elfordulok és dugja a szájába. Tényleg nem tudom, hogy fordulhatott ennyire minden rosszra. Nem veszekszem vele, ráhagyok mindent, de ez az utóbbi jelenet a tejes kajákkal, hogy titokban etei, ez már sok. Én meg nézem, hogy a gyerek nem javul, hanem több rajta a kiütés.
2013. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!