Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért van, hogy...

Szerintetek miért van, hogy ennyire fontos neki egy kvázi vadidegen? meg mindenki más első neki csak mi nem?

Figyelt kérdés

Adott a családunk.Anyós, após, sógornő, férjem, és én( menny,) két közös pici gyerekkel. Sógornőm nemrég bepasizott első szerelem huszonegy-két évesek.

Karácsonyi ünnepek téma jött fel, ki hol mikor akar ebédet, vacsorát tartani.

Kedvesen jeleztem anyós felé hogy mi 25-ebédet v vacsorát gondoltunk. És h őket meg a sógornőmet meghívjuk magunkhoz.

Majd ő közölte hogy ő nem tudja még, de hogy ő is tartana. De hogy a sógornőm és a pasija is legyenek ott. És percekig azt ecsetelte hogy a srác egész karácsony dolgozik. És hogy úgy kell időzíteni hogy neki mindenképpen jó legyen. És hogy anyós testvérei is majd mikor érnek rá. Mert hát ő is a családdal akarja tölteni az ünnepeket, jah meg velünk is persze. Ez elég gáz volt így.


Nem felhőtlen a viszonyunk, nagyon nem fogadják el, hogy mi önálló életet élünk a férjemmel, de ennek ellenére próbálkozok jó viszonyt ápolni. Mindig tesznek valamit, mert irigyek, nem bírják elviselni hogy boldogulunk egyedül. Nagyon mérgezőek, sajnos. De a férjem miatt tényleg próbálok kedves lenni. Csak egyszerűen felbosszant, hogy neki (mi) a férjem és az unokái (nem is én) semmit sem számítanak, de a sógornőm és egy fél éves kis románcban megismert pasas annál többet. A sógornőm természetesen a lánya, a testvérei a családja de nem dőlne össze a világ ha nem együtt lenne a nagy karácsonyi ebéd vacsora.

Legszivesebben nem is hívnám meg újra őket, mert előre látom csak a variálás nyavalygás lesz hogy nekik ez se meg az se jó.

Szerintetek jogos a rossz érzésem ezzel kapcsolatban?


2021. nov. 9. 14:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Már nálunk is elindult ez.

Anyósom ragaszkodik hozzá, hogy szenteste nála.

Én itthon akarom, a férjemmel, pontosabban első alkalommal hármasban, a kisfiunkkal.

Sőt, legszívesebben az egész karácsonyt hármasban tölteném velük. Úgy jó lenne az ünnep. De ehelyett minden évben csak a kötelező jópofizás azokkal a rokonokkal, akikkel év közben nem tartom a kapcsolatot - okkal.

És az a durva, hogy még majdnem két hónap van addig, de anyósom már azon problémázik, hogy ugye nem ígérkeztünk el sehova szenteste??

2021. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ne hívjátok meg őket, hanem menjetek ti. Találja ki anyósod, hogy mikor szeretne vendégeket fogadni, és akkor menjetek át pár órára. Meg lehet azt is beszélni, hogy mondjuk te viszed a töltött káposztát, meg valami sütit, a többiek meg mást. És akkor nem nálatok kell feszengeni. Amikor meg úgy látjátok, hogy elég volt, akkor szépen hazamentek.

Valószínűleg nem kedvel téged, és ezt vetíti ki az egész családodra, de ez van, ezzel nem fogsz tudni semmit csinálni. A sógornőd pasija meg azért érdekes, mert új, és nyílván a sógornőd anyósod kedvence.

2021. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
40%

Huszonegy-két évesek?

Akkor katacsonyig mèg simán szétmennek :D

2021. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

A lányát jobban szereti.

Nálunk ugyanez:

Én vagyok a meny. Ugyanabban a faluban lakunk. Anyósom pár napja megkérte férjemet, hogy vigye el fodrászhoz kocsival a közeli városba, mert nem tud busszal menni (így kapott időpontot). Így is lett. Történetesen férjem lánytestvére ebben a városban lakik, egyedül. Fodrász után anyósom kitalálta, hogy menjenek be a lányához egy órára, megnézni, hogy van.

Férjem mondta, hogy nem, jönne haza, este hét óra van, éhes, egész nap dolgozott, én meg 39 hetes terhes vagyok.

Anyósom ami hisztit levágott, napokon át, az valami csodálatos volt :D

2021. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

A helyedben egyszerüen közölném velük, hogy 25-és ebédre várok mindenkit. Ha valakinek nem jó, akkor nem jön.

Elöször mindenki meghökken, aztán aki akar, az megoldja, hogy akkor ráérjen, aki meg nem, az az ö baja.

2021. nov. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Sajnos már én is látom hogy a lányát szereti jobban és ő a mindene. Amit igazából el is fogadok.

De ha én kedvesen meghívom annak ellenére amit ők csinálnak. Legalább ne nyomja le azt h jajj neki mennyire fontos x meg y hogy nekik mikor jó. A férjem azt mondta h mi ehhez tartsuk magunkat és hogy ha nekik nem jó ez az időpont akkor így jártak. Az én szüleimnek jó ők jönnek amikor hívjuk őket.

Csak számomra felfoghatatlan hogy lehet ennyire másképp szeretni a saját gyerekeit...

2021. nov. 9. 14:32
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Tavaly nálunk is hasonló volt karácsony előtt 2 nappal szakítottak

Végig a sírás rivast kellett hallgatni már szívem szerint hazazavartam volna a csajt ….

Eldöntöd mikor tartod aztán aki jön jön aki nem nem. Én nem alkalmAzkodnek egy idegen senkihez. Kaja van itthon mindig ha valaki beállít akkorsem marad éhen, vagy süti és pogácsa. Ennyi :) ne agyald túl te sem.

2021. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk volt kisebb "csata" hogy melyik családnál lesz 24. Én a karacsony. Végül meguntuk és közöltük, hogy egyik évben itt következőben a másik családnál lesz a karácsonyi vacsi. Pont.
2021. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%
Ennél többet én nem próbálnék tenni. Amit a 2es javasolt, nagyon jó. Csinálja anyós az ünnepi ebédet, mondjon időpontot, aztán ha nektek jó, menjetek, ha nem jó, akkor visszautasítjátok.
2021. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nálunk a 24. már csak mi a férjem és a gyerekek. Fa díszítés együtt és filmezunk játszunk.

Ezért is nem mellesleg rengeteg harcot vivtunk...

De nevetséges szerintem. Ha én egyszer majd ebben a cipőben leszek. Alkalmazkodom mivel nincs más dolgom. Ami a gyerekeimnek a legjobb ha én főzzek megteszem. Ha ők hívnak megyek.

2021. nov. 9. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!