Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi ebédre majdnem vadideg...

Családi ebédre majdnem vadidegent elhívni?

Figyelt kérdés
Családi ebédre (szülinap) vagy meghívva az unokatestvéredhez. A feleséged testvérét, aki a megívóid számára vadidegen, elhoznád-e?

2017. szept. 16. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon el szeretném vinni, megkérdezném a házigazdát, hogy vihetem e. Kérdezés nélkül nem állítanék be vele.
2017. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Semmiképp nem vinném. Kellemetlen lenne a többi vendégnek, a feleségem testvérének és a házigazdának is. A vendégek nem tudnának kötetlenül társalogni, hiszen nem ismerik igazán az idegen vendéget. A feleség testvére nem tudna hozzászólni annyira a témához. Könyörögve kérlek ne hívd el!
2017. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vinném el. Persze meg lehet kérdezni a házigazdát, hogy mehet-e egy idegen, és valószínű, hogy igent mondanak, de tuti nem örülnének neki.
2017. szept. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem vinném el.

A meghívás értelemszerűen neked és családodnak szólt. Ebbe beleértendő párod, és ha lennének gyerekeitek, ők is. Más nem.


Lehetnek különleges esetek is: ha pl. a feleséged testvére rokkant, egyedülálló, és veletek lakik, mert önálló életvitelre nem nagyon képes. Ez esetben, ha úgy vesszük, ő is családtag; de ilyenkor is legalábbis egyeztetni kéne a meghívóval, hogy őt magatokkal vihetitek-e.

2017. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy megkérdezném a házigazdát, mert a mi családunkban megmondjuk, ha valami nem tetszik. Ha nálatok udvariasságból azt mondják, hogy hozd nyugodtan, de közben zavarja őket, akkor nem kérdezném meg...
2017. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Az ilyet csak előzetes megbeszéléssel illendő csinálni.


Engem amúgy a sógornőm (testvérem felesége) nagyon szívesen bemutatna az unokatestvérének, meg az ő édesanyjának, aki tehát az ő nagynénje.

Tehát én pont a másik oldal lennék egy hasonló sztoriban.

A sógornőm imád családi fényképeket mutogatni nekem, ők (sógornőm, testvérem és a gyerekeik) rendszeresen összejárnak az unokatestvérével.

És az én fotómat is mindig mutogatják. Meg van örökítve természetesen, az az évi egy alkalom mindig, mikor meglátogatom őket.

Én biztos vagyok benne, hogy úgy fogadnának, mint egy családtagok, nagy-nagy örömmel, hogy végre láthatnak élőben is. Bizonyára, mert a testvéremet (sógornőm férje) is nagyon szeretik.


Tehát a kérdésben szereplő család is igazán fogadhatná normálisan a feleség testvérét, ha a feleséggel semmi bajuk.

2017. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én vagyok a meghívó, csak tömörebben lehetett így megfogalmazni a kérdést. Megkérdezni megkérdezték, csak nagyjából úgy volt, ahogy a 3-as válaszoló is írta: úgy meglepődtem a kérdéstől, hogy valami igen-félét kinyögtem, de azon bőven érződött, hogy inkább 'nem'. Aztán utánagondoltam, kb. 2 óra múlva visszahívtam, hogy 'hát, lehet hogy szerencsésebb lenne, ha nem hoznák őt is' - kiakadt, hogy ez neki kínos, mert már szólt. Szóval végül jön. De nem is az a baj, nem leszünk vele bunkók, vagy ilyesmi. Csak nekem a felvetés volt eleve furcsa. Nekem eszembe nem jutna vendégségbe elvinni valakit, akit nem ismernek az ottaniak. Ezért voltam kíváncsi, ki hogy vélekedik erről.
2017. szept. 16. 23:50
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen, sokszor ezek a kérések úgy hangoznak el, hogy ha nemet mondasz, sértődés lesz belőle.

Meg ahhoz is kell vastag arcbőr, hogy valaki jól érezze magát ott, ahol kényszeredetten várják. Vagy a potya étel-ital miatt megy?

2017. szept. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés. Mondjuk a nő azt mondta, hogy a tesó fogyasztását fizetik (étterembe megyünk), de az meg milyen már: 'a tiedet meg az tiedet fizetjük, te meg fizesd ki az övét.' Hát, nem tudom...
2017. szept. 17. 00:26
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem értem, hogy miért akar elmenni a sógornő, és hogy miért akarja az unokatesód, hogy ott legyen a sógornő?
2017. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!