Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kedves tagok! Tanácsra...

Kedves tagok! Tanácsra lenne szükségem. 4 éve vagyok férjnél. Imádom, szeretem a férjem. Külföldön élünk ahogy a családja is. Az én családom sajnos nincs itt. Néha emiatt sokszor van honvágyam. Én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem magam úgy, hogy az anyukája és a tesója nem fogadják el a szívük mélyén, hogy a fia/öccse megnosult és ezt nem úgy értem hogy utalnak engem, ilyenről szó nincs csak annyi, hogy néha olyan gesztusaik és mondanivalójuk van hogy nekem ez jön le belőle és ha netalán mondom a férjemnek akkor csak a baj van belőle. Ezért sokszor inkább magamban tartom de így sem jó, mert akkor én fogok megbolondulni. Senkit nem akarok bántani. Azt nem szeretem amikor olyanokat mondanak vagy olyanokra utalnak ami a múltban történt, amikor a férjem még csak egy kisfiú volt. Lehet másnak ez semmi segíteni de nekem igenis sokat számít főleg ha a férjemen kívül senkim nincs itt aki szeretne és támogatna. Néha nehéz velük. És kedvesek meg szeretnek csak azért néha csipkelodesek is vannak amik nekem rosszul esnek főleg úgy hogy én az a csendes, mindent el tűrök típus vagyok. Velem van a baj? Néha a falra tudok mászni az anyósom vagy akár a sógornőm ragaszkodásától ami egy ponton túl már túl megy egy határon. Olyan mintha nem akarnak elfogadni vagy inkább felfogni a szívük mélyen hogy a kisfiú, már felnőtt férfi akinek már megvan a saját családja. Elhiszem hogy nehéz elengedni de én nekem se könnyű távol a szüleimtől stb



En vagyok a rossz?



Üdv



Dóra



2021. nov. 22. 19:19
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
89%

Valamiért nem vagy a szívük szottya. Na oszt? Nincs olyan ember, akit mindenki szeret, mondták már? Ez még bőven a kisebbik baj.


Mondjuk az érdekes, hogy a férjed ezt ilyen indulatosan kezeli, az azért intőjel és ilyen kapcsolatba nem szülnék, ahol ilyeneket sem lehet megbeszélni. Mi lesz, ha a gyerekkel lesz valami? Azt is így reagálja majd le?


Amúgy melyik országban éltek? Beszéled a nyelvet? Van jó szakmád? Mert akkor nem kell minden áron egy olyan faxiba csimpaszkodni, aki tök jól elvan, ha a rokonnők körül ugrálják és látszólag, ennél többre nincs is igénye.

2021. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 Argloss ***** válasza:
90%

Ezt most hogyan kell elképzelni?

Szülők: Ő nézd szilvás bukta. Emlékszem amikor Pistike kicsi volt és megdobálta vele a szomszédot. Ha ha ha.

Te magadban: Már megint a múltat emlegetik amikor a férjem kicsi volt. ÁÁÁÁÁÁ.

????

2021. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
91%
Én arra gondolok hogy sztorizgatnak stb, a nőhöz meg hozzá se szólnak. Nem akarják megismerni se, nem kérdeznek tőle, ő nem kap szót, csak hallgat. Az ő dolgaira a kutya se kíváncsi.
2021. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
93%

"Néha emiatt sokszor van honvágyam." Ez aranyos :D Most néha vagy sokszor? :D Na, de nem kötekedni jöttem.. ;)


Nem könnyű szituáció, szerintem ne úgy tekints erre, hogy te most "rossz vagy", valószínűleg látva azt a ragaszkodást, ami a férjedet körülveszi, neked is hiányzik - még ha arányaiban lehet másképpen -, az a fajta családi élet, ami a férjednek külföldön megadatik és magától értetődik. Egy család többnyire ilyen, előkerülnek régi sztorik, legendák, belsős viccek, amelyek idővel a tieid is lesznek. Egy anya mindig (na jó, elég gyakran..) a gyerekeiben a kis srácot / királylányt látja, akik hipp hopp felnőttek. Ha alapvetően nincs rossz szándék az anyósodban és a sógornődben, akkor az jó, mert ez esetben szerintem nyitottak lehetnek egy őszinte beszélgetésre, amit tuti úgy vezetnék fel, hogy te nem a fia és közéjük akarsz állni, de számodra nehéz látni azt a szoros viszonyt, ami neked is meglenne, ha épp nem lennétek külföldön.


A tág család mindig kompromisszumok sorozata, ha alapvetően rendes emberekről van szó, akkor becsüld meg őket, és beszélj velük.. A külföldi lét nehéz, neked úgy látszik egy ilyen teher is van a válladon, remélem megérik :)

2021. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom ugyanaz a csaj vagy, aki itt sírt hogy magának való, meg elvan egyedül, de juj, szarul érzi magát a férje rokonai között mikor azok a közös, régi élményekről beszélnek, mert senkit sem ismer igazán. Most komolyan, miért ne emlegethetnék fel a kedves emlékeiket? Te meg ne sopánkodj, inkább élvezd ki hogy ezeket is megtudhatod a párodról. Legyél nyitottabb.


És igen, a férjednek van családja, amibe te beházasodtál: nem CSAK te vagy a családja. Miért akarod elidegeníteni a férjedet tőlük? Az megfordult a fejedben hogy a sztorizás éppen neked szól? Vagy hogy annyira begubózós vagy hogy nem NEM szeretnek, csak egyszerűen nem tudnak veled mit kezdeni mert rideg vagy?

2021. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
87%
+ arról nem is beszélve, hogy férjednek nyilván ez a állapot a kívánatos, vele van az élete szerelme + a szülői, testvéri háló gyerekkorától kezdve, érdemes lenne esetleg megkérdezni tőle, vajon ha fordított lenne a helyzet (ő családja otthon, tied kinn), akkor ő hogy érezné magát?
2021. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a gyerekkori sztorizgatást totálisan nem tudom megérteni. Teljesen normális dolog, én is sok történetet hallottam anyósomtól meg sógornőmtől a férjemről, én szeretem ezeket hallgatni. Sőt, a gyerekek még jobban szeretik. Minden gyerek szuper izgatott lesz attól, ha a Mama elmeséli neki, hogy anya vagy apa az ő korában miket csinált, mivel játszott, nahát, ő is ilyen óvodába járt és a matekot is ugyanúgy utálta, mint én?

Oké, honvágyad van, ezt értem, és emiatt valszeg hiperérzékeny leszel minden normális dologra, amiből ki lehet érezni, hogy te nem tartozol közéjük ősidőktől fogva.

2021. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Annak könnyű aki a családja közelében van. És de Igen, mostmár mi egy család vagyunk, ha lesznek gyerkőceink akkor az a mi kis családunk lesz.
2021. nov. 22. 20:46
 9/49 A kérdező kommentje:
5 válaszoló. Tévedés ne essék de ez az első kiírasom itt. És félreértés ne essék én próbálkozom. Sőt! Csak néha olyan mintha azt akarnak hogy csipkelodnek de nem gondolják komolyan közben meg nekem rosszul esik. Nem tudom hányan hagynák hátra a családot és koltoznenek ki külföldre, de életem legjobb döntése volt csak a honvágy néha erőt vesz rajtam.
2021. nov. 22. 20:57
 10/49 A kérdező kommentje:
Itt arról van szó, hogy a szülők sokszor nem tudjak elengedni a gyermekük kezét amikor az már felnőtt, önálló és lehet ez itt a gond.. Főleg ha a szülőknek sem adatott meg a normális család, gyerekkor. És így próbálják kompenzálni magukat, hogy alapítanak egy saját családot amihez nagyon de nagyon ragaszkodnak.
2021. nov. 22. 21:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!