Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok/apósok, ti támogatjáto...

Anyósok/apósok, ti támogatjátok a házas gyereketeket?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? Esetleg veletek él, vagy a meny/vő családjával él a gyereketek vagy teljesen külön mindenkitől?

Mivel szoktátok őket segíteni?

Ha nem segítitek, akkor ezt is megindokolnátok itt névtelenül?


Köszönöm


2021. dec. 4. 10:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

ugyan én a "meny" vagyok, de azért írok.

Anyósom és Apósom nyugdíjasok, amikor főznek hétvégén, általában hoznak nekünk is, előre egyeztetve, hogy mit kérünk abból amit fognak csinálni. vagy ha mi megyünk hozzájuk hétvégén, akkor is pakolnak kaját. kb. 30km-re lakunk egymástól. ha a ház körül csinálunk valamit, apósom jön és segít a férjemnek (vagyis inkább a férjem segít az apjának:))

anyagilag is szoktak segíteni (bár a kaja is az lényegében), olyan téren, hogy ha beszél a férjem az apjával valamiről hogy mit tervezünk venni, szokta mondani hogy na ezt vagy ezt megveszem nektek.


az én szüleim 15km-re laknak, kajával segítenek többnyire ők is.

2021. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekemet tanitattam. Egyetem alatt csak zsebpénzt kellett keresnie. Lakthatást és kaját finanszíroztuk. Diplomára kapott egy lakást. Innentől legyen 100%-ban önellátó. Szóval támogattam de már nem teszem
2021. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

10éve vagyok együtt a párommal egyikünk sem hozott semmít a házasságba 0-rol keztük.

Nincs is rá kapacitás hogy bármit is adjunk.De úgy érzem a párom alapban mindent ott hagyott lakàst berendendezéssel a gyerekének amiért màs egy életet dolgozik Jó maga rokkant nem tudna nélkülem bármit újra kezdeni jó magam is ott hagytam mindent.Így úgy érzem senkinek nem tartozunk semmivel.

2021. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%

Miért kéne? hacsak nem életképtelen vagy fogyatékos a gyerekem meg a párja akkor felnőtt emberként az ő dolguk megoldani az életük és boldogulásuk.


Én nagyon lenézem azokat akiket "felnőttként" is anyuci/apuci meg anyós/após támogat.

2021. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Kettő diplomát adtam a gyerekem kezébe, plusz átadtam neki a bp-i lakásom és egy örökölt házikóba költöztem vidékre.

Szerencsére anyagilag nem kell támogatnom, mert 10x annyit keres mint én, de amikor találkozunk mindig kapnak nagy adag kajákat, (ők találják ki, hogy mit főzzek nekik) és ennek nagyon örülnek.

2021. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó ez a kötelező drend

Nem is értem a kérdezöt hogy jut odáig gondolatban hogy ezt a kérdést feltegye

Hol van törvénybe szedve hogy egy egészséges felnött embert tömni kel pénzel.Miért van az hogy vannak olyan felnött egészséges emberek akiknek ez helyén való hogy hulik.

Mit kel neki tennie hogy boldoguljon?

Csak a szülőket ATM-nek nézni

Ha nem elegendő az apanás keményen hangot adni neki

Egyébként a szülő tehet eről némelyik hideg lakásba képes végig vészelni a telet hogy a kötelező apanást leadhatja ne nézzenek rá csúnya szemmel rá nyissák a gyerekek az ajtót.

Meg vannak félelmítve hogy ha tehetetlenek lessznek nem törödnek majd velük.Meg a szomszéd ha.megtudja hogy bezárta a pénztárcát mit szól

Egyébkênt sem nyitja rá az ajtót mert nincs rá idő.

Furcsa világot élünk vagy csak nekünk furcsa eszembe nem jutott a szüleimet pumpálni.

Attól hogy egy bizonyos kort megélünk legyen jogunk magunk felê is igényeinknek lennie.

Miért kêne egy felnött ember végett mindenről lemondani.

2021. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

6:

azért ez a ló túloldala, amit te mondasz. van azért egészséges arany középút is. és nem kell hogy elvárás legyen. én szívesen adok a gyerekemnek, nem azért mert elvárja, hanem mert nekem jól esik és megtehetem. ha nem tehetném meg, nem adnék. se kaját, se hébe hóba egy-egy vágyott tárgyat, eszközt sem. ha csak a pénzért jönnek, inkább ne is jöjjenek...

2021. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

Én is meny vagyok-voltam, nem anyós-após. Minden évben kaptunk egy disznót, amit ők neveltek fel, de disznóvágáskor (kettő vágás volt egyszerre) ott voltunk és segítettünk a feldolgozásban. Egyik övék, a másik a miénk lett.

Soha nem kértük, ők ragaszkodtak hozzá. Természetesen örültünk neki. Kb. ennyi volt a támogatás. Egyikük sem él már.

A konkrét kérdésre válaszolva: a lányunkat segítettük fél millió forinttal lakásvásárláskor. A többit ő teremtette meg magának. Tanult, dolgozott látástól mikulásig. Én nem számolom, hogy a taníttatása mennyibe került, nem ő kérte, hogy megszülessen. Büszke vagyok rá, hogy megállja a helyét a világban és arra is, hogy jó nevelést kapott. Kb. ennyi.

2021. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Apósom és anyósom mezőgazdasággal és állattartással foglalkoznak. Burgonyát soha nem veszünk, ők adnak. Rendszeresen adnak húst és tojást is, valamint egyéb zöldségeket.


Szüleimtől házat és új autót kaptunk. Valamint apámnak pincészete van, szóval borból és szőlőből sincs hiány soha.

2021. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Milyen felháborodás lenne, ha ez a kérdés "visszafelé" lett volna feltéve: azaz menyek támogatjátok-e az anyósotokat?:D

Így meg a legtöbbnek tök oké.

2021. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!