Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaza volt "anyósnak"?

Igaza volt "anyósnak"?

Figyelt kérdés

Nem is vér szerinti anyós amúgy, csak második felesége a párom apjának. A vér szerinti unokáihoz rendszeresen (heti szinten) a városba utazik, hozzánk sose szokott jönni (kivéve születésnap), segíteni sem szokott, noha felajánlotta, annakidején, amikor a gyerekünk született. (Ezt úgy értsétek, hogy pl. 1 éves koráig hetente 10 percre beköszönt, amikor neki jó volt - nem kérdezett csak kijelentette - hozott 1 kg gyümölcsöt meg 5-10 ezer ft, hogy vegyünk valamit, a pénzről leállítottam pár alkalom után). Viszont később amikor tényleg szükségem volt segítségre, pl hogy vigyázzon a gyerekre, amig szülői értekezletre megyek, sosem ért rá, mert a vér szerinti unokájára vigyázott. (igen, én sem értem miért nem lehetett a kettőre egyszerre vigyázni - még nem volt akkor covid) Pár alkalom után már nem kértem meg. Ennyit így kiegészítés képpen.


Most az volt a szitu, hogy felhivott, hogy este hány óráig vagyunk fogadó képesek, mert ő ide jönne, elhozza a Mikulás ajándékot a gyereknek. Mondtam egy időpontot, addig, amikor már vacsora van, meg esti készülődés nekünk. Na ez nem volt jó neki, mert ő még épp szerelőt vár, másnap meg már nem lesz a városban. Hát mondom akkor nem tudom. Erre megkérdezte, hogy "és reggel"?

Mondtam, reggel mi korán kelünk (6.00-6.15), készülődünk, megyünk dolgozni, meg viszem a gyereket az oviba 7-re. Erre elkezdett oltani, hogy ő is korai, meg hogy: "hát képzeld el, amikor nekem is kicsik voltak a gyerekek, és valaki nem tudott este jönni, az reggel jött, de jó ".

Végül megbeszéltük, hogy akkor jövő héten, amikor ismét a városban lesz, jön.


De ezen én teljesen kiakadtam. Mert ugye ha feljön, akkor már beszélgetne is gondolom, akkor csak nem hagyom faképnél, de úgy meg megbomlik a ritmusunk, és még 10 perces idő kiesés is sok nekem, mert tömegközlekedek a munkahelyemre (meg a gyereket is én viszem az oviba).

És egyébként is ez a reggeli készülődés szerintem olyan intim dolog, mert pl. még elől van az ágynemű, fogat mosunk, wc-zünk, menet közben öltözünk, stb. Az más lenne, ha ezeken már túl van az ember, plusz nem siet munkába, pl hétvégén. Én ezt túl nagy macerának érzem azért, jogy elhozzon egy csokimikulást. És nem is értem hogy jutott egyáltalán eszébe ilyen opció.


Túlreagálom?


2021. dec. 9. 18:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%
Túl.
2021. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%

Túl.


Elsősorban igazából semmi közöd a hölgyhőz. A legkevésbé sem köteles a ti gyereketekre vigyázni, ajándékozni végképp. Az azért meg van, hogy ez azért mekkora gesztus a részéről? Az meg, hogy-hogy nem akart 2 gyerekre vigyázni? És te ezen ki vagy akadva? Jó, hogy nem te akarod beosztani az idejét, az erejét..meg amúgy számonkérni.. Ehhez azért szerintem pofa kell..

A csomagról meg annyit, hogy megmondod tegye le az ajtóba és ennyi. Ezt eddig is megtehette volna.

2021. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
És ő? Vagy nekem mit kellett volna tennem ebben a szituban, ha nekünk nem jó ez a reggeli látogatás? Ő kérdezett én meg válaszoltam, most meg kb ő sértődött meg.
2021. dec. 9. 19:09
 4/43 anonim ***** válasza:
13%
Igen, bár el sem olvastam, mit írtál, és mégis tudtam, hogy igaza volt, mert ez a GyK, ahol mindig anyósodnak van igaza.
2021. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
2 nem kerem számon, ő ajánlott fel segítséget utana meg lepasszoltam. Szerintem az nem segítség, ha valaki csak akkor akar segiteni, amukir neki kényelmes.
2021. dec. 9. 19:11
 6/43 A kérdező kommentje:
*amikor
2021. dec. 9. 19:11
 7/43 A kérdező kommentje:
4 :D
2021. dec. 9. 19:11
 8/43 anonim ***** válasza:
64%
Borzalmas vagy! Remélem lesz majd egy hasonló menyed, ha eljön az ideje.
2021. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg gáz olyanra számítani akivel igazából csak látszat a kapcsolat. Az ugye azért neked is meg van, hogy az ilyen segítség felajánlás csak illemből van és nem ténylegesen?
2021. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
9, nem mincs meg. Mert én nem ilyen vagyok. Akkor ajánlok fel valamit, ha tudom, hogy azt be is fogom tudni tartani. Nyilván nem arról van szó, hogy mindig, mert közbe is jöhet valami, de általában igen, betartom.
2021. dec. 9. 19:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!