Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érdekes anyós 😂 Mit tennél...

Érdekes anyós 😂 Mit tennél egy ilyen anyóssal? Mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Az egyik fő probléma, hogy a párom csak az anyjával élt kb 23 évig, csak ketten, apuka nem volt, tudtommal el lett zavarva amikor a párom nagyon pici volt még. Az hogy ők ketten egy család, ez gátol engem abban hogy a páromnak elmondjam mi is a bajom az anyjával. Az anyjához én meg nagyon kevés vagyok, mert én képtelen vagyok csúnyán beszélni vagy tiszteletlen lenni vele, túl finom vagyok, úgyhogy kb belémrúg én meg hagyom, de ha meg a páromnak mondom, ő meg képes nagyon de nagyon csúnyán beszélni vele, én meg ha szembe szállok vele akkor nem tudok nyerni.

A lakás amiben élünk a páromé, az anyukája pedig 3-5 perc sétára lakik tőlünk.

Az anyja állandóan tölti a fejem, sok sok rosszindulatú kijelentése volt már amiről a párom nem tud, mert ha tudomást szerezne róla akkor biztos hogy veszekedne, sőt lehet hogy szóba se állna vele egy ideig.

Szabotálta az esküvőt is,értelmetlen dolgokkal állt elő pl hogy járt jósnőnél de kettőnél is, és azt mondták neki hogy mi nem leszünk együtt és majd mindketten mással leszünk de én leszek majd csak boldog kapcsolatban azzal a valakivel es ezt elég szűkszavúan elmesélte 😂 sugdosott a fülembe hogy nem lesz ez jó házasság, ugye rossz a kapcsolatunk!? tette fel a kérdést,(szinte rá volt feszülve hogy én ezt mondjam neki), meg hogy ő jajj de mennyire ideges hogy nem intézzük ,,gyorsabban" és másképp az esküvői dolgokat, meg hogy egyáltalán minek is, meg amúgy pénzkidobás is (bár nem ő állta volna), ne ott tartsuk ahol mert sok az ismerős, mi meg ugye nem akartunk senki olyat meghívni, de hát olyan nincsen mert ha őt meglátják ott akkor majd mit szólnak és szégyenkeznie kell.🤨 Lemondtam az esküvőt,(egyébként anyós kijelentette nekem hogy ez neki teher és stressz volt és örül hogy lemondtuk😡), akadtak gondjaink,egyre nagyobb volt már rajtam a nyomás,mivel a párom nem szereti a szüleimet, csúnyán is beszél róluk,ezzel hasogatja a lelkem és abba se hagyja a kérésemre se, egyébként az én szüleim teljesen normálisan álltak az egészhez, az ő anyja meg milyen gusztustalanul, és valamiért a párom mégis teljes meggyőződéssel állította hogy az én szüleim nem akarták ezt a házasságot, és biztos hogy ők gátoltak és győztek meg arról hogy ne házasodjak meg. Őrület.

Amíg az én szüleim azt mondogatták hogy ne hagyjuk hogy bárki döntsön helyettünk és legyen olyan esküvőnk amilyet mi megálmodtunk, addig az ő anyja meg... De persze én nem mondtam neki hogy miket mondott, mert nem akartam hogy vitatkozás legyen. Mindig ezzel szívom meg, hogy a békéért mindent, de belül fortyogok.

Jó múltkor feljött a lakásba, és mindent átnézett szó szerint mint egy katonatiszt, ellenőrzi a rendet, húzogatja a kezét a bútorokon, megnézi az ágyat hogy be van-e vetve,minden takarón és párnán van-e huzat és pontosan melyik, ,,tanácsokat ad" hogy mit pakoljak mikor és hova, (pl tudod-e mit kéne rendbe tenni!?) pedig nem vagyok egy trehány háziasszony, rend és tisztaság van. Megjegyzéseket tesz a főztömre, hogy miért nem csinálok extra minimális fűszeres kajákat és lehetőleg hús nélkül, de egy pasit hogy etessek heti 7x tudom is én milyen főzelékekkel? Ha sokat dolgozom akkor nem főzök és akkor meg az a baj. Állandóan megbánt, sérteget ha neki úgy tetszik, és még hozzá is teszi hogy nem kell mondani a páromnak semmit, töröljem is a hívásnaplómat, az üzeneteket, ezt nyomatékosan elmondja minden egyes alkalommal ha beszélünk.

Állandóan hazudik a páromnak, nem számít hogy kisebb vagy nagyobb, a párom meg azt hiszi hogy ő az őszinteség mintaképe. 😠😫 Pedig ha tudná hogy a saját anyja a gáz és hogy miket csinál 😫

Mit lehet tenni, hogy a párom is értse már meg hogy engem nem befolyásol senki, és az ő anyja tulajdonképpen a mumus? Kicsit nehezebbnek érzem a dolgot úgy hogy ő az egyetlen családtagja, és ami képe megvan az anyjáról az mennyire vágná meg lelkileg hogy nem is olyan mint aminek mutatja magát.


2021. dec. 12. 02:12
1 2 3 4
 1/40 simad ***** válasza:
96%

Hát papi, én ezt nem olvasom el gyerek kapcsolat. Nem vagytok képesek megszabadulni tőle... 23+ évesen.

Most hogy a vénasszony zavarja a kapcsolatotokat szóba sem kellene állni vele. Mindenkinek legyen saját szerelmi élete.

Ja meg ha a párod ennyire szűk látókörü akkor keress mást, váltsd valóra a jóslatot.

2021. dec. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 simad ***** válasza:
83%
Párodat meg az anyja dróton rángatja.. xD anyuci pici fia
2021. dec. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Nálam már ott elvágta volna magát a kedves párod, hogy pocskondiázza a szüleimet. Innentől lenne neki "viszlát", az anyós dolog másodlagos.
2021. dec. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

"De persze én nem mondtam neki hogy miket mondott, mert nem akartam hogy vitatkozás legyen."


Hát pedig el kéne mondani, miket mondott neked a lány háta mögött, mert abban a hitben van. hogy a te szüleid nem akarják a házasságot. Lehetséges, hogy anyukája mondta ezt neki? Te nem mondod, hogy a szüleid miket mondtak a házasságról? És a lánynak sem mondták szemtől szembe a szüleid? Mert akkor nem értem, miért lehet más hitben.

2021. dec. 12. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%
Amíg pici fiacskája marad, addig nem fog változni semmi.
2021. dec. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem, miért nem mondasz neki egy szót se. Főleg, hogy neki a te szüleid pocskondiázása belefér, ezek szerint a dolog elvi oldalával nincs baja. Miért ne tudnád TE higgadtan, csak a tényekre fókuszálva összefoglalni neki a te saját tapasztalataidat az anyjáról? Pocskondiázás nélkül akár.

Ne haragudj, de itt nekem úgy tűnik, hogy a dolog kulcsa elsődlegesen nálad van, neked kéne kinyitni a szádat és beszélni vele. Ha annak semmi hatása nem lesz, akkor gondolkodhatunk esetleg azon, hogy anyós vagy a párod hozzáállása a baj. De amíg anyóssal nem szállsz szembe, a párod meg talán nem is tudja, hogy mi történik, addig őszintén mit vársz?

2021. dec. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

Mit lehet tenni? Mondjuk elmondod párodnak, mert azt írtad nem akarod ezeket nagyon felhozni neki?


Amúgy ha ez nem kamu és ennyire nyámnyilák vagytok hát mit ne mondjak... nem akarok bunkó lenni, de meg is érdemlitek.

2021. dec. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%
Hubazzeg. Hazasodni akartok ugy hogy ilyen tejbetok vagy? Allj a sarkadra es oszd ki a parodat az anyjaval egyutt. Tudod, nema gyereknek..
2021. dec. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
45%
Miért csak a nőknek van szemét anyósuk?
2021. dec. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy elolvastam, elég sok párhuzamot ismertem fel a saját szüleimmel kapcsolatban. Ők már több mint 30 éve együtt vannak, vannak nagyon ritkán jó pillanatok, de alapvetően egy nagyon mérgező házasság, ahol a férfi szinte embernek sem tekinti a nőt. Apámnak hasonló kapcsolata volt az anyjával, szinte dróton rángatta, és a mai napig csúnyán beszél anyámmal. Tehát összességében egy elb#szott házasság, elb#szott élet lett belőle.


Ahogy leírtad a párodat is, hogy hogy viszonyul valamikor hozzád, és nagyon csúnyán is beszél veled, szidja a szüleidet, az egyáltalán nem jó jel. A legnagyobb jóindulattal mondom, szállj ki ebből a kapcsolatból, amíg még nem vagy annyira belegyökerezve, hogy már képes se legyél rá.

Mindenképpen el kéne mondanod a párodnak az anyja viselkedését, ne te forrj belül, és igen is tudja ő is az okát a dolgoknak. Nem tudom, vedd fel egy-egy hívását esetleg, hogy egyértelmű bizonyítékod legyen, amit megmutatsz a párodnak.

Valószínűnek érzem, hogy ha szakítanál, az anyja teljesen adná az ártatlant a barátodnak, és eljátszaná, hogy nem érti miért történt mindez.

Egyébként én azt gondolom, hogy mivel az anyjának csak a fia volt, csak ketten alkottak egy családot, így félti a fiát, hogy elveszíti, és mindent megtesz hogy vele maradjon, és ne mard őt el tőle. Ez egy elég gyakori helyzet, és annyira káros is.

2021. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!