Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érdekes anyós 😂 Mit tennél...

Érdekes anyós 😂 Mit tennél egy ilyen anyóssal? Mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Az egyik fő probléma, hogy a párom csak az anyjával élt kb 23 évig, csak ketten, apuka nem volt, tudtommal el lett zavarva amikor a párom nagyon pici volt még. Az hogy ők ketten egy család, ez gátol engem abban hogy a páromnak elmondjam mi is a bajom az anyjával. Az anyjához én meg nagyon kevés vagyok, mert én képtelen vagyok csúnyán beszélni vagy tiszteletlen lenni vele, túl finom vagyok, úgyhogy kb belémrúg én meg hagyom, de ha meg a páromnak mondom, ő meg képes nagyon de nagyon csúnyán beszélni vele, én meg ha szembe szállok vele akkor nem tudok nyerni.

A lakás amiben élünk a páromé, az anyukája pedig 3-5 perc sétára lakik tőlünk.

Az anyja állandóan tölti a fejem, sok sok rosszindulatú kijelentése volt már amiről a párom nem tud, mert ha tudomást szerezne róla akkor biztos hogy veszekedne, sőt lehet hogy szóba se állna vele egy ideig.

Szabotálta az esküvőt is,értelmetlen dolgokkal állt elő pl hogy járt jósnőnél de kettőnél is, és azt mondták neki hogy mi nem leszünk együtt és majd mindketten mással leszünk de én leszek majd csak boldog kapcsolatban azzal a valakivel es ezt elég szűkszavúan elmesélte 😂 sugdosott a fülembe hogy nem lesz ez jó házasság, ugye rossz a kapcsolatunk!? tette fel a kérdést,(szinte rá volt feszülve hogy én ezt mondjam neki), meg hogy ő jajj de mennyire ideges hogy nem intézzük ,,gyorsabban" és másképp az esküvői dolgokat, meg hogy egyáltalán minek is, meg amúgy pénzkidobás is (bár nem ő állta volna), ne ott tartsuk ahol mert sok az ismerős, mi meg ugye nem akartunk senki olyat meghívni, de hát olyan nincsen mert ha őt meglátják ott akkor majd mit szólnak és szégyenkeznie kell.🤨 Lemondtam az esküvőt,(egyébként anyós kijelentette nekem hogy ez neki teher és stressz volt és örül hogy lemondtuk😡), akadtak gondjaink,egyre nagyobb volt már rajtam a nyomás,mivel a párom nem szereti a szüleimet, csúnyán is beszél róluk,ezzel hasogatja a lelkem és abba se hagyja a kérésemre se, egyébként az én szüleim teljesen normálisan álltak az egészhez, az ő anyja meg milyen gusztustalanul, és valamiért a párom mégis teljes meggyőződéssel állította hogy az én szüleim nem akarták ezt a házasságot, és biztos hogy ők gátoltak és győztek meg arról hogy ne házasodjak meg. Őrület.

Amíg az én szüleim azt mondogatták hogy ne hagyjuk hogy bárki döntsön helyettünk és legyen olyan esküvőnk amilyet mi megálmodtunk, addig az ő anyja meg... De persze én nem mondtam neki hogy miket mondott, mert nem akartam hogy vitatkozás legyen. Mindig ezzel szívom meg, hogy a békéért mindent, de belül fortyogok.

Jó múltkor feljött a lakásba, és mindent átnézett szó szerint mint egy katonatiszt, ellenőrzi a rendet, húzogatja a kezét a bútorokon, megnézi az ágyat hogy be van-e vetve,minden takarón és párnán van-e huzat és pontosan melyik, ,,tanácsokat ad" hogy mit pakoljak mikor és hova, (pl tudod-e mit kéne rendbe tenni!?) pedig nem vagyok egy trehány háziasszony, rend és tisztaság van. Megjegyzéseket tesz a főztömre, hogy miért nem csinálok extra minimális fűszeres kajákat és lehetőleg hús nélkül, de egy pasit hogy etessek heti 7x tudom is én milyen főzelékekkel? Ha sokat dolgozom akkor nem főzök és akkor meg az a baj. Állandóan megbánt, sérteget ha neki úgy tetszik, és még hozzá is teszi hogy nem kell mondani a páromnak semmit, töröljem is a hívásnaplómat, az üzeneteket, ezt nyomatékosan elmondja minden egyes alkalommal ha beszélünk.

Állandóan hazudik a páromnak, nem számít hogy kisebb vagy nagyobb, a párom meg azt hiszi hogy ő az őszinteség mintaképe. 😠😫 Pedig ha tudná hogy a saját anyja a gáz és hogy miket csinál 😫

Mit lehet tenni, hogy a párom is értse már meg hogy engem nem befolyásol senki, és az ő anyja tulajdonképpen a mumus? Kicsit nehezebbnek érzem a dolgot úgy hogy ő az egyetlen családtagja, és ami képe megvan az anyjáról az mennyire vágná meg lelkileg hogy nem is olyan mint aminek mutatja magát.


2021. dec. 12. 02:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
89%

Én ezt nem értem. Anyuka áskálódik, párod ki is állt melletted amikor tudott róla. De nem akarod, hogy tudjon róla, cs k azt, hogy kiálljon melletted??..


Nálam az volt a gond, hogy párom tudott róla és nem állt ki mellettem. Egyszerűen nem tudom megérteni mi itt a gond.


Anyuka a genya, de a fia ne tudjon róla, mert akkor nem fog vele beszélni. Anyuka ne legyen genya csak úgy magától?

Nem értem. Mint valami szappanopera, amikor a néző már kiabálja a tévének a legkézenfekvőbb legegyszerűbb megoldást.


Mondd meg, mutasd meg a párodnak miket ír, mond az anyja, ha zavar. Azt hogy hogy oldják meg, az ő meccsük.

A szüleimmel kapcsolatban meg kerek perec kijelenteném, hogy nem beszélhet így róluk.

Te olyannak tűnsz, aki szeretne valamit, de nem tesz semmit érte és élvezettel fürdőzik az áldozatok "kényelmes" mocsarában. A párod meg olynnak, aki nem tart tiszteletben senkit és semmit.


Döntsd el mit akarsz, gondold át mit tudsz tenni azért, hogy megvalósuljon, oszt csináld. Lehet, hogy most élvezed, de meg fogod bánni egyszer, hogy elpocsékoltad az időt erre a nyűglődésre, ahelyett, hogy a sarkadra álltál volna.

2021. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ahogy látom, igaza volt a jósnőnek. :D
2021. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
90%

A 31-es választ olvasgasd el jó néhányszor és emésztgesd meg a tartalmát. Remélem, sikerül.

Ha nem, akkor pedig a 32-esnél a pont. Ha fogadni kéne, oda tenném a zsetont. Vagy oda, hogy te ebben a szarban fogsz lebegni egész életedben, aztán majd csodálkozol ha 50 évesen meghülyülsz.

2021. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam végig ezt az idehányt maszlagot, bocs.
2021. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

1.,Az a szégyen, hogy ez már nem egy gyerek kapcsolat... Az már az én hibám, hogy nem tudom elküldeni a fenébe, és még én tartok attól hogy a kapcsolatuk tönkre menne ha el mondanám milyen is az anyja. De, ez is két esélyes mert vagy hisz nekem vagy az anyja ellen fordul.


2., Hidd el, nem anyuci pici fia.


3., Nálam is elvágta magát ezzel is meg a csúnya beszéddel is, ez volt az egyik oka hogy nem mentem hozzá, meg az anyós körüli dolgok.


4., Én vagyok a nő, és az én szüleim azok akik támogattak, és az ő saját anyja mondta nekem hogy mi baja volt az esküvővel. Csak hát én nem mondtam el neki.


5., Többen írták ezt az anyuci pici fia dolgot, én nem éreztem annak, de mivel többen írtátok ezért csak el kell gondolkodnom a valóság alapján. Te miből szűrted le?


6., Nem mindig maradok csendben, valamikor elmondom a páromnak mi a helyzet, de az eddigi tapasztalatok alapján két vagy három lehetőség szokott lenni, az egyik hogy vagy kiáll mellettem és normálisan megkéri az anyját hogy fogja vissza magát, vagy kiáll mellettem és olyan mocskosan beszél vele hogy nekem fáj, vagy a harmadik, hogy nem áll ki mellettem, letudja annyival hogy tudja milyen az anyja, sőt még egy negyedik lehetőség szokott lenni, hogy az én szüleimre teszi a fókuszt.

Az anyjával szemben én úgy érzem nem tudok vitát nyerni, mert egy érzelmi zsaroló és annak meg olyan könnyen be tudok dőlni...


7., Nem vagyok én mindig csendben. A párom nagyon csúnyán tud beszélni az anyjával, és még én sajnálom meg, miközben szemétkedik.


8., Róluk elég sok dolog lepereg, az anyja is és a fia is százszor ugyan úgy megcsinálja azt a dolgot amiért már szólva volt.


9., Nem tudom sajnos, de a férfiak sincsenek nagyobb előnyben szerintem 😕


10., Teljesen igazad van. Nekem sem tetszik hogy szidja a családomat, és emiatt soha nem maradtam csendben. Voltunk szőnyeg szélén már emiatt, és úgy látszik hatott neki, de én is ugyan ezt érzem amiket leírtál szóról szóra.

2021. dec. 14. 08:47
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Szóval...? Akkor most mi lesz? Mert ez így tarthatatlan.
2021. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

11., Én is ezt érzem. Pont ez az ami fáj, hogy mennyire nem fair.


12., Amúgy az anyós tényleg egyedül él. 😃 Tényleg érdekes egy természete van, szerintem is első sorban ezért van ő egyedül, rossz neki, de sír is hogy egyedül van. Változni nem akar.

Sajnálom hogy tönkrement a kapcsolat miatta.


13., Sok dologban igazad lehet, bogarat is ültettél a fülembe. 😃

Szerinted manipulálja a páromat az én szüleim ellen? B*sszus én erre nem is gondoltam, lehet hogy tényleg felőle is fújhat a szél!? 🤦‍♀️


14., Tök igazad van, jó nagy marha vagyok és teljesen máshogy csinálok mindent mint ahogy kéne. Normális ember nem hagyja se magát se mást saját maga kárára.


15., vagy repül vagy nem. 🙄


16., Volt rá példa.


17., Hasonlóképpen látom webkamera nélkül.


18.,Kicsit nyers voltál, de van benne valami.


19., Nekem is sok lenne már a webkamera hang rögzítős dolog.

Egyetértek. Vagy hisz az embernek vagy nem.


20., Szóról szóra az első rész meg is történt jó sokszor. Szóról szóra ezeket éltem át lelkileg és emiatt csaptam ki a balhét.

A többi részén amit írtál viszont nagyon elgondolkodtató...

2021. dec. 14. 09:21
 38/40 anonim ***** válasza:
68%

Mást sajnos nem nagyon lehet tenni, mint asszertív kommunikációval elmondani mi zavar, miért zavar, ordibalas meg pocskondiazas nélkül, de a fenti írásod alapján ez már meg volt.

A párodat meg megkérni hogy ne legyen bunkó az anyjával. Szépen le kell tisztázni mi az ami a ti dolgotok és mama véletlenül se szólhat bele, ha elkezdi rátenni a telefont, eljönni tőle stb. Mama amúgy se mászkáljon át úgy, mintha haza járna és nem vizsgálgathatja a rendet az otthonorokban, ha elkezdi akkor megkérdezni, hogy máris indulni akar haza? Már megbeszéltük hogy itt nincs rendezkedés. Világos határokat kell húzni és azokat következetesen betartani, ha puffog akkor így járt, ha nem tetszik nem kell átjönni.


De a párod támogatása nélkül nehéz lesz.

2021. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

22., Nem lenne bajom ezzel a távolsággal ha tudna normálisan viselkedni, de nem tud.

Amúgy nem Zoli, de erdekes a sztori. 😃😃


23., Hát abból kevés van. 😃


26., De igaz, köszi a válaszod.


27., Magamnak is fel szoktam tenni a kérdést.


28., Lehet


29., Hajaj, velem már most olyan néha...

2021. dec. 14. 10:42
 40/40 A kérdező kommentje:

31., Tudom hogy nem csinálom jól, és tudom azt is hogy mindent a világon mondanom kéne neki, az anyósnak is, de mindig attól félek hogy megromlik a kapcsolatuk és már ők se lesznek egymásnak. Pedig nem is az hibám, de akkor az anyja kire számítson? Idős már, még tud magáról gondoskodni, de ha megromlik a kapcsolatuk akkor nem fog róla senki se gondoskodni. Tudom hogy nem is nekem kéne ezen se agyalni és feladatom se hogy mindenki terhét a vállamra vegyem, de mégis emiatt aggódom. A párom nehéz eset tud lenni és nagyon tud haragudni és mérges lenni, volt már rá példa hogy egy évig nem is beszéltek.


32., Miben?


33., Sok víz le folyik még a Dunán, de nyilván nem akarok rossz életet magamnak.


34., Én úgy gondolom hogy nem bántottalak, és te is megtehetted volna hogy nem kommentelsz.


36., Beszélnem kell mindkettejükkel, és ha nem változik akkor az ésszerű megoldás a lelépés.


38., Ez mind megtörtént már, a párom ki állt értem, nem engedi fel a lakásba, kirakatta vele a kulcsot is, de ha még feljön akkor hajlamos ezekre. Mondtam neki hogy ne legyen bunkó az anyjával se a szüleimmel stb, kicsit változott is de még nem eleget.

2021. dec. 15. 07:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!