Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy karácsonyoznátok így? Én...

Hogy karácsonyoznátok így? Én vagyok az önző?

Figyelt kérdés

Anyósék az ország másik végében élnek, mint mi, a szüleim meg velünk egy településen. Ebből adódóan a karácsony úgy szokott kinézni, hogy szenteste az én családomnál, aztán utazunk le anyósékhoz, mert a táv miatt ugye oda csak több napra lehet menni. (Kocsink nincs, egy fél nap így lejutni.)

Idén is ez volt a terv, vettünk ki szabit is emiatt, hogy most ilyen rövid a karácsony, tudjunk maradni; ajándékok beszerezve, stb.


Na, aztán pár hete anyós kitalálta, hogy inkább ne menjünk mégse, mert egy másik rokon is náluk karácsonyozik, aki elég nehéz eset, meg nem jön ki párommal (igazából senkivel), és ő így is ki van készülve, nem akar balhét karácsonykor, stb. Az egész családnak be lett hazudva, hogy mi elutazunk kettesben és ezért nem megyünk oda, ezzel minket is hazudozásra kényszerítve, hogy hova megyünk meg jó pihit meg csináljunk képet, ilyenek. Ugye hogy ne legyen konfliktus, hogy a rokon miatt nem megyünk.


Jó. Nem baj, majd leszünk az én családomnál meg végre nyugiban ketten, bevásároltam hogy minden napra legyen ünnepi kaja plusz szabira, sütemények stb, mit akarok főzni, majd társasozunk, ilyenek.


Erre ma, december 22én kitalálta anyós, hogy inkább mégiscsak menjünk le karácsonyra, mert ő nem akarja a másik rokon viselkedését, és majd párom jól leállítja, legyünk ott támogatni mert ő nem fogja bírni idegileg.


Na most én ezen kicsit berágtam. Kuka a rengeteg kaja, mert ha nem leszünk itthon csak megromlik, kuka a pihenés, meg a tervek, hogy végre nyugiban leszünk kettesben párommal. Ne utolsó pillanatban variáljon már, mikor ő találta ki, hogy ne menjünk, holott akartunk. És persze nekünk kell majd kimagyarázni, hogy nem utaztunk el, mert izé, megint hazudozás.

Párom meg ugrana, merthát kell az anyjának a nagy lelki támogatás, és különben is önző vagyok, mert az én családomhoz meg megyünk.


Tényleg én vagyok az önző?


2021. dec. 22. 16:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Én biztosan nem mennék, de nem hazudoztam volna a saját szüleimnek sem miatta.

A férjed nem sajnálja a (végre) közös karácsonyotokat?

2021. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%
És most az itteni válaszoktól fog függeni, mit csinálsz?
2021. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%
Külön kari, férjed menjen hadakoznia rokonnal, te meg a saját szüleidhez. Hogy egyik szülőpár se sértődjön meg. A férjed úgyse támogat téged, nem érdemes ragaszkodnod a vele való karácsonyozáshoz.
2021. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, ezek után erősen elgondolkodnék rajta, akarok-e hosszabb távon egy ilyen díszhuszárral lenni. Remélem még nincs gyereketek.
2021. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
1, Nem az én szüleimnek, az ottani rokonságnak lett behazudva, hogy elutazunk (és azért nem megyünk oda). Anyós által, nekünk meg nyilván helyeselni kellett, mikor mi beszéltünk a rokonokkal, hogy ja, igen, mennyire sajnáljuk hogy nem találkozunk, stb.
2021. dec. 22. 16:21
 6/36 anonim ***** válasza:
4%
Ha a pároddal kettesben levesnel eszedbe jut a tarsasozas, mint opcio. Mert hogy 500. otletnek azt megertem, de pár napra. Na mindegy, én inkabb mennék, tuti izgibb lesz.
2021. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%

Anyós egye meg, amit főzött.


Én tartanám magam a helyedben a már midnenki által "behazudott", jóváhagyott programhoz.

Ha a párod menni akar, hát menjen! De te az eredeti tervet viszed véghez.


Különben anyós hogy gondolta? Most újra hazudtok a kedvéért?


Tudod, ha most engedsz, neked annyi a jövőben. 😑

2021. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
31%
Kajak ezt itt kell megkérdezni?
2021. dec. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
64%

Az a helyzet, hogy én teljesen áttudom érezni azokat a férfiakat akiket érzelmileg manipulál az anyjuk. Tudom, hogy sok nő szemében egy jellemtelen f*sz az ilyen, de nagyon jól tudom, hogy lelkileg, hogy ki tudja készíteni ez az embert, de ezt csak azt tudja megérteni, aki átéli ezt az egészet.

Az nem lehetne megoldás, hogy a párod egy éjszakára elutazik ès utána haza jön?

2021. dec. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 kovpet ***** válasza:
96%

Bocs, de miért függtök ennyire tőle?


"Erre ma, december 22én kitalálta anyós, hogy inkább mégiscsak menjünk le karácsonyra"


Azt, hogy ti mikor mit csináltok, csak nektek van jogotok kitalálni, másnak maximum javasolni van joga. Te meg azt mondod, hogy nem.

2021. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!