Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálnátok?

Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A párom szüleivel nagyon jó a kapcsolatunk, kölcsönösen számíthatunk egymásra.


Nemrég tudtam meg, hogy a férjem szüleinek semmilyen nyugdíjmegtakarításuk nincs (semmilyen megtakarításuk nincs, amikor anyósom azt mondja, hogy valamire nincs pénzük, akkor ez szó szerint azt jelenti, hogy legfeljebb hitelt tudnak felvenni).


Amúgy sosem éltek jelentősen rosszabb színvonalon, mint mi és mindig csodálkoztam, hogy ezt hogyan tették két tanári fizetésből.


A lényeg, hogy teljesen egyértelmű, hogy a nyugdíjukból nem fogják tudni fenntartani a jelenlegi családi házat, amit most vettek és szó szerint, minden pénzüket felújìtásra költik.


Az egyértelmű, hogy valahogy előbb-utóbb támogatni fogjuk őket (nem mert kell, hanem mert akarjuk), de nem tudom, hogy hogyan lenne jobb.


1. Beszállni a ház felújításába - megcsináltatni a tetőt, rakatni rá napelemet, ami később valamennyivel visszajön

2. Elkülöníteni nekik már most egy nyugdíjmegtakarítást és minden hónapban berakni rá pénzt (szóljunk-e nekik erről, vagy ne?), cserébe kisebb karácsonyi ajándékokat adni

3. Most nem foglalkozni vele, hátha egyszer megunják a házat, átköltöznek a lakásba, aztán kiadják a házat és abból eléldegélnek, max. ha van valami, akkor segítünk nekik

4. Egyelőre nem támogatjuk őket, aztán, ha nyugdíjba mentek és a házban akarnak lakni továbbra is, akkor adunk nekik pénzt


Köszi, ha van jobb tipped. Az is érdekelne - ezért nem valami pénzügyi topikba raktam - hogy hogyan kommunikálnátok ezt a helyemben a szülőkkel.


2021. dec. 31. 03:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

"Kölcsönösen segítünk egymásnak". Ez szuper.

De majd szólnak ha kell. Ne pezsegj, el hisszük, hogy van pénzed.

2021. dec. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Az ő dolguk. Majd megoldják. Átlag embernek nincs extra nyugdíj megtakarítása, fizette egész életében q nyugdijjarulekot, majd azután kapja a nyugdíjat. A házat el lehet adni, lehet kis lakásban élni. Ne szólj bele olyanba, ami nem a te dolgod.
2021. dec. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem se szólj bele. Majd ha ők akarnak valamit, fognak szólni.
2021. dec. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
99%

Nem kell fölöttük anyáskodni, felnőtt emberek. Nagykorúak és cselekvőképesek.

Továbbá: a hídon akkor megyünk át, ha odaértünk.

2021. dec. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
Miből újítanak fel? A semmiből?
2021. dec. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Összespórolnak fél év alatt 300-400 ezer forintokat és abból. Egyszer nagyobbítják a teraszt. Aztán újrafestik a házat stb.
2021. dec. 31. 07:17
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, ha fél év alatt össze tudnak spórolni 3-400e-t, akkor nem financiális analfabéták.
2021. dec. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Mit csinálnánk? Semmit. Ők sem szólnak bele a te, ti, pénzügyeitekbe.
2021. dec. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#7 Nyilván nem azok, a hétköznapi spórolásban.


De néhány hónapja pl. felmerült, hogy eladják a lakást (ami ki van adva) és az árából felújítják a házat. Már akkor is furcsa ötletnek tűnt számomra, hiszen a plusz bevétel nélkül nem tudják magukat fenntartani a téli hónapokban.


Illetve vannak azért olyan dolgok, amik szerintem nulla megtakarítással meredekek. Pl. hogy olyan dolgokat halasztanak a felújításnál, amik drágák (pl. a tetőre nincs pénz, ezért napelem sem lesz), helyette meg plusz ajtót csináltatnak, meg átrakatják a kapcsolókat és ezek szerint nincs tartalékuk arra, hogyha mondjuk tényleg kevesebb, mint 3 éven belül kell kezdeni valamit a tetővel.


Szóval lehet, hogy nem kell addig megoldanom a problémát, amíg oda nem érünk, de ha baj lesz (magán eü, tetőcsere vagy bármi), akkor nekem kell kicsengetnem 2-4 milliót helyből, vagy kezességet vállalnom erre az összegre egy banknál.

2021. dec. 31. 07:43
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól olvasom, az anyósodékról van szó. Szerintem tényleg hagyjad. Ha baj van, még mindig költözhetnek kisebbe. Ott van a lakásuk is. Arról nem beszélve, mi van, ha elváltok a férjeddel, az öregektől akkor visszakérnéd?
2021. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!