Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Piroska és a farkas kérdése:

Anyòsok, Ti ezt hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Jòban vagyok anyòsommal, ezt leszögezném, még véletlenül sem szeretném szìdni, habár vannak hibái, de nekem is vannak bôven. Szokott venni sògornôimnek aldis, lidl- s ruhákat csak ùgy. Korban,méretben, stìlusban hasonlò vagyok hozzájuk, de nekem sosem vesz. Ök is családanyák már, ahogy én is, nálunk egyébként jobb anyagi helyzetben, tehát amùgy megengedhetnék maguknak, ahogy én is, csupán a gesztus hiánya...nem is tudom, az tùlzás lenne, h fáj, és igen, én nem vagyok a lánya, csak azt érzem, talán anyòsként én ebben nem tennék megkülönböztetést.
2018. jún. 7. 10:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Én soha életemben nem kaptam az anyósomtól ruhát, de eszembe se jutott, hogy kéne kapnom. Hogy őszinte legyek, azt sem tudtam mit vesz a saját lányának, mivel semmi közöm hozzá.

Az unokái között nem tett különbséget (azaz nem vett többet/jobbat a lánya gyerekeinek, mint a mi gyerekeinknek) és ez volt a lényeg.

2018. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a sógornőd nem menye, hanem lánya az anyósodnak.

Ez teljesen érthetővé teszi a viselkedését.

2018. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
A sógornők a gyerekei, persze, hogy "kivételezik". Gondolom a te édesanyád sem vásárolgat csak úgy dolgokat a nem vérszerinti rokonoknak.
2018. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
talán csak nem tudja hogyan reagálnál. pl. én nem szeretem ha valaki nekem ruhát vesz. szerintem sokan vagyunk így ezzel. a lányainak születésüktől kezdve vett ruhákat, ezt folytatja máig. ami engem zavarna, anyámat is mindig leszidom ha ilyesmit vesz nekem mert teljesen feleslegesen költi a pénzét. neked viszont miért kezdene el vásárolni most mikor felnőtt nő vagy aki megveszi magának amit akar?
2018. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

De örülnék, ha anyósom leszokna arról, hogy ruhát vesz nekem vagy a gyereknek.

Ő maga jól öltözik, de nekünk olyan "ízléssel" válogat, amiben nincs köszönet.

Pedig állítólag kedvel.

2018. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Azért lásd már be, hogy más az, amikor a saját két lányának vesz ruhát és a menyének nem, meg más, amikor 3 menye van, és abból egynek nem vesz.

Jóhogy a lányainak többet ad mint neked, nyilván megszokás nála, hogy ruhát vesz a saját gyerekeinek. Emiatt tiszta hülyeség kibukni, mert szerethet téged bárhogy, a saját gyerekeit mindig jobban fogja szeretni.

Itt egyedül azért háboroghatnál, ha az unokákat különböztetné meg, mert tény, hogy sok nagymama a lánya gyerekeit jobban szereti, mint a fiáét.

2018. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
42%

Mivel ő a lánya, te meg csak a menye mit szeretnél? :)


Utolsó, ne erőlködj.

2018. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%
# 7 Mi bajod van? :D
2018. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok anyós, de valószínűleg én sem vennék a menyemnek. Kivéve ha valóban annyira jó a viszony, hogy biztosra vehetem, hogy nem csak udvariasságból fogadja el, hanem tényleg örül neki. A saját anyukámmal sem sül el mindig jól az ilyesmi, hiába egy a méretünk, nagyjából az ízlését is tudom, néha belenyúlok olyanba, amire azt mondja, hogy hordjam el én, mert biztos, hogy azt nem fogja felvenni. Anya-lánya viszonyban szerintem ez még oké, anyós-menynél azért már necces.
2018. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem vennék a menyemnek ruhákat, minek ruházzam?! A lányaimnak bármikor.

És nem is várok anyóstól ruhát, milyen alapon is várnék?


Néha nem az anyósok a sárkányok, hanem a menyek keresnek a kákán is csomót. Szerintem felejtsd el ezt a baromságot és ha nem akarod hogy hülyenek nézzenek, fel se hozd senkinek.

2018. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!