Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Próbálok apósomnak a kedvére...

Próbálok apósomnak a kedvére tenni, de mindig mogorván elutasít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férjemmel 5 éve vagyunk együtt és neki már csak a nyugdíjas korú édesapja él. Közös társasházban élünk, apósom a földszinten, mi pedig a 2.emeleten. Mindig ebédre vagy meghívom vagy átviszem apósnak az ételt és bármit készítek mindenre azt mondja "elmegy". Nagyon fel tud ezzel idegesíteni, pedig sokszor dícsérgetnek mások hogy jól főzök csak az apósom ennyire negatív ember.

De nemcsak velem, hanem a saját fiával sincs meg az az igazi apa-fia viszony. Sokszor volt már hogy ülünk az ebédlőasztalnál és kínos csend van. Olyan családból jöttem ahol mindig van élet, szeretet itt meg semmi nincs.

Szóval probálok após kedvére tenni, mivel délután dolgozom, párom meg hajnalba már megy, ezért én szoktam bevásárolni apósnak, segítek megmosni a haját, körmeit levágom, takarítok nála. Kicsit már olyan mintha a bejárónője lennék. De sose panaszkodok, csak rosszul esik hogy órákat bajlódok az étellel vagy a házában a takarítással és semmi köszönömöt se kapok. Nem elvárom csak jólesne.

Az anyósom 8éve halt meg, őt nem ismertem sajnos, párom szerint ez miatt fordult ennyire magába az apukája. Most mit tehetnék?


2022. jan. 15. 11:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Miért vettél magadra ekkora terhet? Férjed mindezt elvárja tőled?
2022. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom mennyi idős, de ez a hajmosás, körömvágás, nekem már sok.

Biztos a felesége miatt bánkódik, de neked nem kell ennyire babusgatni.

Talán valami kedélyjavító kellene neki, akár orvosi segítség.

2022. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem várja el, délután ő segít az apukàjának még én dolgozom. Lehet jobban járnánk ha apóst befizetnénk a helyi konyhára és hoznak ki neki ebédet. Nem tudom mi lenne a legjobb
2022. jan. 15. 12:05
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Az ebéd befizetés jó ötlet. Nyilván nézzetek rá, meg segítsetek amit már nem bír egyedül, de túlzásba nem kell esni.

Mennyi idős?

2022. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Fizetnék neki kaját, és vigyék neki akár minden nap, vannak olcsó kifőzdék is. Tudod hol mosnám a haját, vágnám a körmét.... mi vagyok én csicska? Nem az én apám. Ha meg folyton "elmegy" neki a főztöm, a hajára kenném. Foglalkozzon vele a fia.
2022. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Tehát após boldogtalan és elintézi, hogy nektek se legyen jobb. Nem kellene engedni. Hány éves? Fizikailag hogy van?
2022. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Nektek a nappalotokat kiteszi ez az ember. Te délelőtt szolgálod, aztán mész a munkába, kb. éjjel érsz haza a délutános műszakból, férjed hajnalban megy, ő pedig délután segít.

Szerintem ez így nem normális dolog, az se tenné normálisabbá, ha az öreg minden tányér főzelék után versben méltatná az ízkavalkádot.

2022. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem rgy kicsit hagyd abba amit csinalsz, kivancsi vagyok mit fog errol gondolni, az is lehet csak nyűg vagy neki! Hagyd egy kicsit, vigyen neki es főúton neki mas, kifozde, lehet utana a tiedet fogja kerni, es az is lehet ra jonni mennyi mindent teszel, ne legyel csicska komolyan
2022. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Depressziós. Meg lehet, hogy alapból rossz természetű. Ne várj tőle többet, nem fogja megadni. Csak magadon tudsz változtatni, hogy nem várod el, a saját korábbi családod szokásrendjére alapozva. Viszont nem is kell, hogy az áldozatává válj, és ne segíts neki olyanban, ami neked már kényelmetlen. A személyes higiénéjével nem neked kell foglalkozni, hívjon ápolónőt. A kajáját pedig rendelje, azt szidhatja kedvére vagy váltogathatja. És nem kell közösen étkezni se, mellesleg lehet, hogy azt ő éppúgy utálja, mint ti, csak nem akarja mondani. Különítsétek el az életeteket.
2022. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
De kérte ő ezeket, vagy te tukmálod rá magad? Lehet hogy idegesíti, hogy folyton tutujgatod.
2022. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!