Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért probléma ez az apósomnak...

Miért probléma ez az apósomnak vagy Én vagyok kicsit elfogult?

Figyelt kérdés

Van egy 3hónapos kisfiam. És már előre szerettem volna közölni a nagyszülőkkel hogy nem szeretném, hogy el legyen kényeztetve (ajándékokra értek). Szerettem volna ha csak szülinap, névnap ünnepekkor kapjon nagyobb értékű ajándékot! Hogy mindig tudja értékelni az apróságokat is....

Az én szüleim teljesen megértették.

Viszont apósoméknak mikor közöltem...hát nagyon nem teszett, após fogta magát és kiviharzott szó nélkül a házból...nagyon megsértődött

Anyósom meg próbálta menteni a menthetőt és azzal magyarázza hogy azért sértődött meg mert a saját gyerekeinek is folyamatosan nagyobb értékbe vett mindig mindent, elsős szóra mikor a gyerekek azt a szájukon kiejtettek ( na én pont ezt nem akarom)

És mondtam anyósnak hogy oke... de Ő az én fiam és nem akarom h el legyen kényeztetve és értékeljen mindent...

Én is így nőttem fel és imádtam alig vártam a szülinapot stb...hogy kapjak valamit

Most szerintetek Én kérek olyan lehetetlent tőlük ????

Tökre szarul érzem magam....


2021. márc. 31. 12:29
1 2 3 4 5
 1/47 kicsibarany ***** válasza:
85%

Ne érezd rosszul magad. Apósnak meg kell értenie, hogy nem körülötte a forog a világ. Náluk volt egy szokás, az oké. De ez most nem az ő gyereke és nem ő neveli.

Vehet neki játékokat, tartsák maguknál, és ha gyerek átmegy, ott játszik vele. Otthon meg azzal ami otthon van

2021. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy igazából az volt a baj, hogy "közölted", nem pedig mondjuk megkérted őket arra, hogy vegyék figyelembe, hogy te úgy látod jónak, ahogy.
2021. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az apósoddal van itt a probléma. A te gyereked, úgy neveled, ahogy szeretnéd és ez egyébként sem egy rossz nevelési módszer szerintem. Az anyósod ahogy olvasom érti az álláspontodat vagy legalábbis tiszteletben tartja, hátha sikerül majd jobb belátásra bírnia a férjét.

Szerintem lehet, hogy azért is sértődött meg, mert evvel lehet úgy érezte, hogy kritizálod az ő nevelési módszerét. Ettől függetlenül tarts ki a saját véleményed mellett.

2021. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mivel a te gyereked, úgy neveled, ahogy te akarod, és nem nagy kérés, amit kérsz tőlük, hanem normálisnak kellene lennie.
2021. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
82%

Szerintem ez egy jó gondolkodás! Főleg a mai világban!

Olyan viszont soha nem lesz, hogy mindenki egyetértsen velünk.. A te gyereked, tehát, ha tetszik, ha nem a te nevelési elved az elsődleges. Ezt el kell fogadni a nagyszülőknek.


Nem tudom, hogy a párod hogy van ezzel, mert ha ő is úgy gondolja, ahogy te, akkor nincs nagy baj, az apósnak el kell fogadnia. Inkább akkor van/lenne nagyobb probléma, ha ő sem áll melletted. Mert amúgy igazából az ő szülei, tehát, ha ebből esetleg (még)nagyobb konfliktus lenne, akkor főleg neki kéne rendeznie.


Esetleg, ha van módod beszélgetni apósoddal, mond meg, kedvesen, de határozottan, hogy nem szeretted volna megbántani, de a te elved ez (ezért, azért meg amazért) és így szeretnéd nevelni a saját gyerekedet pont

2021. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem meg ez a te hibad. Megis miert baj, ha a nagyszulok "kenyesztetik"?

Igazi bunko szulo vagy

2021. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy vagy bunkó szülő: a bunkó a #6-os válaszadó, mivel még a “kényeztetik” szó helyesírásával sincs tisztában, így érthető ebben a stílusban a megnyilvánulás.

Egyáltalán nem baj, ha egy alapvető értékrendet próbálsz megtanítani a gyermekednek, próbáld meg elmagyarázni ezt apósodnak is, szerintem meg fogja érteni, ha sokat beszélsz nekik erről a témáról. Ők is a legjobbat szeretnék az unokának, idővel biztosan megértik.

2021. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki nevelje a saját gyerekét, ahogy szeretné. De lehet egy kérdésem? A férjed meg tudja becsülni a kisebb dolgokat? Rossz ember lett? Már csak azért kérdem, mert állítólag ő úgy nevelték, hogy mindig nagyobb értékű dolgokat kapott.
2021. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim válasza:
52%

Max akkor lehetnél bunkó, ha ezt bunkón közölted, de az hogy neked ez az elved és szeretnéd, ha tiszteletben tartanák, szerintem rendben van.

Szóval nem értem a 6-os felháborodását...


Miért baj ha kényeztetik?... Erről több oldalas vitákat lehetne írni, de most az az elv a lényeg, hogy a szülőé az elsődleges döntés, hogy hogy neveli a gyerekét.


Egyébként, ha meg már itt tartunk, az após a bunkó, hogy kiviharzik, benne is lehetett volna annyi (komoly felnőtt emberként, aki már nevelt fel gyereket), hogy normálisan elmagyarázza a saját álláspontját...

2021. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
75%

A kérésed teljesen jogos. Nyilván ennyiből irtó túlzásnak érződik a kiviharzós besértődés, és nem voltunk ott, hogy tudjuk, milyen stílusban adtad elő, nem-e érezhette jogosan célzott kritikának, stb.

De ettől függetlenül is a kéréshez teljesen jogod van, és bizony, nekik kell alkalmazkodni hozzá. Objektíven is a te nevelési elképzelésednek messze több értelme van, a gyerek is jobban meg fogja becsülni nagyobb korában is a dolgok értékét, ha nem kapja meg őket szíre-szóra.

2021. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!