Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért szokták egyből papucsnak...

Miért szokták egyből papucsnak titulálni azt a férfit, akinek az anyja féltékeny a barátnőjére?

Figyelt kérdés

Itt a történetben most többek között rólam lesz szó. 22/F vagyok és hát az anyám elég nehezen akar elengedni engem mint kicsi fiát. Ez abban mutatkozik meg leginkább, hogy féltékeny a barátnőimre.

A jelenlegi barátnőmmel már több mint egy éve vagyunk együtt és nagyon sokszor kiborított már anyám a viselkedésével. Ha elmegyek hozzájuk egy napra már hívogat, hogy mikor megyek már haza. Vagy volt olyan, hogy elmentem velük nyaralni és amikor haza jöttem cinikusan kérdezte, hogy milyen volt nyaralni az ,,új családommal”.

Rengeteget veszekszek vele emiatt de próbálom azért tartani vele a jó viszonyt mert mégis csak ő az anyám és nagyon sokat köszönhetek neki, igazából tudom az okát, hogy miért ilyen, de ebbe most itt nem szeretnék bele menni, ha valakit érdekel, akkor privátban leírom.

A volt barátnőmmel annak idején össze költöztem ès azt anyám természetesen nagyon rosszul viselte. Próbáltam az akkori barátnőmnek megmagyarázni az okát, ami miatt az anyám ilyen, de a z exem semmi megértést nem mutatott felé. Közölte velem, ha nem minimalizálom anyámmal annyira a kapcsolatomat, hogy havi egy alkalommal megyek el hozzá, akkor is csak úgy, hogy ott van velem, akkor elhagy engem. Mondtam neki, hogy azért ez nagyon nagy túlzás lenne ezt nem érdemelné meg. Közölte velem, hogy egy papucs vagyok és nem bírok elszakadni anyám szoknyája mellől. Mondtam neki, hogy akkor felejtsük el inkább egymást..

Ezek után úgy volt, hogy már nem költözök haza, de anyámat pont akkor műtötték és kellett neki a segítség, így haza kellett jönnöm, úgy voltam vele, hogy amit lábadozik vele lakom, aztàn keresek albérletet. Igen csak aztàn jött a COVID első hulláma, így itthon ragadtam.

Közben megismerkedtem az jelenlegi barátnőmmel így már nem akartam elköltözni, mert így távolabb kerültem volna a barátnőmtől amerre ő lakik arra meg nincsenek albérletek.

Az elején úgy tűnt, hogy anyám jól viseli az új barátnőmet, de amikor eljutottunk odáig, hogy nàluk alszok akkor kezdte el.

Szerencsére a barátnőm megértő anyámmal, megérti ha anyámnak segítek.

Viszont már nagyon sok kívülállóktól megkaptam, hogy papucs vagyok ès, hogy ő a saját anyjával már megszakított volna minden kapcsolatot. Meg nőktől is, hogy ő rég kidobott volna, ha ilyen anyósa lenne.Hát nem tudom… Én ha ezt meg is tenném biztos vagyok benne, hogy nem tudnám nyugodt lelkiismerettel élni az életemet. Természetesen nem hagyom magam irányítani, de azt túlzásnak tartom, hogy minden kapcsolatot megszakítsak vele.

Egyébként meg azt tervezem, ha a barátnőm elvégzi az iskoláit meg én is (közben elkezdtem egy egyetemet levelezőn), és még együtt leszünk akkor összeköltözünk.

Amúgy nem a szüleimen élek, dolgozom meg kiveszem a részem az itthoni teendőkből.



2022. jan. 18. 20:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez a barátnőd is ott fog hagyni. Most MÉG megértő. De ha összeköltöztök, közös jövőt terveztek és rájön, hogy lógsz anyádon nem fog többé megértő maradni.

Valószínűnek tartom, hogy senki nem mondta meg neked, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatodat, csak annyira bamba vagy anyád részére, hogy annak veszed.


Heti 2-3 telefon 10-15 percre, vagy két hetente egy ebéd egy órácskára megérthető, tök okés.

De most biztos azzal fogsz jönni, hogy hát igen, te PONT ÍGY csináltad, mégis elhagyott a csajod brüühühü.


Mi 20 percre lakunk mindkét szülő pártól, és így is heti 2 telefon van, meg heti/2 heti egy találkozás. Gondolom ha lesz gyerek, talán kicsit többet megyünk. De ez így pont elég. Tudunk egymásról, látjuk egymást, de nem ülünk egymás nyakán.

2022. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De még nem lakunk együtt, nyilván akkor lesz egy határ húzva.
2022. jan. 18. 20:28
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem papucs hanem anyuci pici fia. Aki nem kepes levalni anyuci csöcseről.

Rosszabb mint a papucs...

2022. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

2

Akkor az előző barátnődnél miért nem lehetett határt meghúzni? Vele már laktál együtt, mégis elnyomva érezte magát.

2022. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem itt azzal van a baj, hogy anyád féltékenysége nem csak abban merül ki h amikor nem vagy otthon felhiv h mikor mesz haza hanem gondolom becsmérli a barátnőmet akár annak füle hallatára te meg tojsz megvédeni ha jogos ha nem. Egy ilyen pasi mellett én se maradnék sokáig.
2022. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Lehet ne esett le a történetből, de anyám nem bír leválni rólam én megvagyok anyám nélkül.

De mind egy is.. aki rosszindulatú annak tök mindegy mint mond az ember.

2022. jan. 18. 20:34
 7/24 anonim ***** válasza:
54%
Volt màr...
2022. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

6

Te meg vagy anyád nélkül, DE mégis hagyod hogy manipuláljon, mert az "anyád". Na, a barátnőd meg a gyerekeid anyja lesz. Akkor kinél van a jogar?

Tessék annak ellenére is egyensúlyt tartani, hogy anyád csüng rajtad, ha nagy fiú vagy már hozzá.

Ergo, ha elmész a barátnődhöz, nincs anyáddal SE írosgatás, SE telefonálás, SE gyere haza nagyon gyorsan kisfiam mert kiégett a villanykörte és ki kell cserélni típusú sztorik.

2022. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

6. Hiaba tudNÁL levalni róla, de nem teszed. Hagyod magadat terririzalni, érzrlmileg manipulalni.


Ha le akarnal valni, akkor beszabalyoznad anyadat es nem venned fel a telefont.

2022. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
8as megelőzött. 👍😁
2022. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!