Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom mindig elszomorít,...

Apósom mindig elszomorít, sokszor emlegeti a halált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apósom 75 éves és 5 évvel ezelőtt én költöztem oda hozzájuk, mert a fia a párom.

Szóval múlt héten kezdtem el dolgozni új munkahelyen és ma délután meg tudtam hogy anyumat reggel munkába menet fellökte egy autó és könnyebb sérüléseket szenvedett. Gondoltam e héten pénteken felmegyek hozzá Pestre és vasárnap hazajönnék.

De apósomnak ez nem tetszik, teszi a megjegyzést hogy lehet mire visszajövök ő már halott lesz meg hogy ki fognak rúgni. Ez annyira rosszul esik hogy el is megy a kedvem mindentől.

A párommal azon vagyunk hogy minden jobb legyen, párom 12 órázik hogy meg tudjunk élni, ez miatt az apóst én intézem. Főzök rá, mosok rá, a körmeit levágom, haját megmosom. Ha kórházba kell mennie a betegszállítót intézem, orvosokhoz járok vele, gyógyszereit kiváltom, a nyugdíját felveszem csak azért mert otthonról már nem tud elmenni sehova se és odaadom neki a pénzét.

Úgy érzem megteszek neki mindent de mègis úgy érzem én vagyok a rossz. Az apósom és a párom között mindig van valami feszültség, folyton marják egymást. Ha a párom itthon van szabadnapon após már rázendít, hogy menjen vágjon fát stb.

Máskor meg rendes az após nem értem hogy mi baja van. Igaz hogy péntek reggeltől délután 5ig egyedül lenne és szombaton reggel 4től este 5ig. De bevásárolok neki dohányból meg ételből. Vasárnap reggel meg már úgyis megyek haza, karácsony óta nem láttam a szüleimet.

Mit tegyek?


2022. febr. 22. 18:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Pénteken a faluban levő családsegítőből kijön valaki és ránéz. Szombaton pedig a szomszédunkat kérem meg hogy 1x-2x nézzen rá. Köszönöm a válaszokat.
2022. febr. 22. 18:55
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez a körömvágós rész...

Te írtál a múltkor, hogy milyen hálátlan gyökér az após?

Én hagynám a fenébe és mennék a balesetet szenvedett anyukámhoz.

Ne hagyd, hogy terrorizáljon.

2022. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

Az együttélés mindig konfliktusokat szül...


A párod meg vágjon fát szorgalmasan, én mindig telepakolom az plafonig a fát bent.


Te meg legyél kapitány és bízd rá az öreget valakire, és látogasd meg anyukádat!

2022. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12 es igen én voltam :)

Kicsit tényleg az, de belegondolva biztos unatkozik meg fél egyedül. Mesélte hogy harmadikos volt mikor a szülei kivették az iskolából és kénytelen volt a földeken dolgozni, hogy meg tudjanak élni mert rajta kivül még 6 testvére volt és egy másfél szobás házban éltek. Így sose tanult meg rendesen olvasni, írni is csak a saját nevét tudja leírni.

Aztán ahogy teltek az évek a testvérei elköltöztek és ő egyedül maradt és gondozta a szüleit. Egyedül temettete el őket, utána ismerte meg a feleségét és már 50 éves volt mikor megszületett az egyetlen fia. Rá 10 évre meg meghalt a felesége és azóta egyedül van.

2022. febr. 22. 19:17
 15/21 anonim ***** válasza:
69%
Ez meglehetősen szomorú élet, természetes, hogy megkeseredett. Összesen 10 évig élhette a saját választott életét, addig mindig másokról gondoskodott. Hát öregségére meg kell neki, hogy valaki őrá is vigyázzon.
2022. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Nálam a hajmosós résznél esett le hogy ez a sztori már volt egyszer. Sokat szarnék a vénemberre.
2022. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

Ki nem szarja le? Nem a te apád, gondozza a fiacskája.


Hogy az istenbe lehet pár nőt rávenni ilyenre, ezt soha nem értem meg.

2022. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra a kérdésre emlékszem én is.
2022. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én magamhoz vettem a kedves, jó indulatú apámat aki 91.éves!Pokol vele az élet. Mindent megcsinálunk neki mégse jó semmi. Kötekedik mindig. Nem volt boltba már vagy negyven éve. Nem tudja az árakat. Mindig kiszolgálta valaki. Anyu 3.éve meghalt, azóta ő is fél. Nem tudunk menni sehova. Mindig őt kell dajkálni. Nagyon hálátlan semmit nem köszön meg. Személyzete van. Mi! Tudata teljesen ép. Úgy hogy átérzem nagyon. Menj anyudhoz, a papára meg nézzen rá valaki, szoc.gondozó például.
2022. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

És ezt még meddig akarod csinálni?


Nekem mondjuk bromi nagy red flag lett volna, ha költözzek apósékhoz, akit aztán nekem kell ellátnom.


Hát a nagy francokat, van neki saját gyereke, akinek a dolga, nem az enyém.

2022. febr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!