Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen kajaközpontúak az...

Miért ilyen kajaközpontúak az anyósok?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek,mert mielőtt jönne,hogy az enyém nem ilyen... stb.

Lehet az ember bármilyen kedves, aranyos ,segítőkész, bármilyen tanult vagy ügyes stb stb lehetne sorolni, akkoris ha már nem főz, akkor ördögtől való lusta némber... Ti mit gondoltok erről? Nektek mi a tapasztalatotok?

Kérlek kulturáltan írjatok,nem szeretnék balhét a kérdés alatt.



#főzés #anyós #mindennaposfőzés
2022. febr. 23. 09:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
94%

Általában az idősek ilyenek.

Pl. a nagymamák mindig tömni akarják az unokáikat, ha meglátogatja őket. Biztos ismered ezt a jelenséget.

Az anyós pedig már közel van a nagymama-korhoz, hiszen felnőtt gyereke van.

2022. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:
Nem annyira idős, 54 éves, dolgozik minden...
2022. febr. 23. 10:02
 3/80 anonim ***** válasza:
88%
Mert ők úgy éltek, hogy amit meg tudunk csinálni magunk is, arra pénzt kiadni pazarlás, amit a családodtól veszel el, pedig lenne jobb helye. Ennyi a magyarázat, meg a megszokás. Mondjuk én ismerek olyan nőt, aki felháborodik ha a férj is főz, vagy takarít, mert az milyen már. Nem igazán fogja fel az illető hogy nem mindenki úgy él hogy a férj melózik, a nő meg gondoskodik az otthoni dolgokról, de munkahelye életében nem volt.
2022. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:
Szerintem régen is sokan rendeltek volna, és voltak is akik megtehették volna ezt csak nem volt lehetőség rá! Igen,amit írtál ha a nő otthon van mint háztartásbeli az más kategória.
2022. febr. 23. 10:05
 5/80 anonim ***** válasza:
91%
Majd megszokja, hogy ti másképp éltek. Pár évig még hallgatod, mielőtt megunja. Aztán látja majd, hogy nem éheztek de nem is nélkülöztök a drágább kaják miatt és lesz más, amin kukacoskodhat.
2022. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:
Nem drágább így sem ,sőt legalább nincs maradék és nincs az,ami nála megy ( az ő dolga csak igy a példa végett ), hogy képes ráripakodni az apósra, hogy edd már meg,ne dobjam ki... miért kellene plusz 2 szelet húst megenni csak mert ne kelljen kidobni ,ha már valaki nem éhes? Sajnos lehet igazad van és talál mást majd amibe beleköthet.
2022. febr. 23. 10:25
 7/80 anonim ***** válasza:
89%
Nővérem anyósánál pl. nagy kert van, ahol termel sok mindent az anyós, és értelemszerűen megfőzi, aztán mivel ketten nem tudják megenni, nyilván adni akarnak. A mostani 50+ korosztálynál sokszor még a nők otthon maradtak, vagy kifejezetten sokat főztek, ha nem is maradtak otthon háztartásbelinek. Összességében a rendelés szerintem mai viszonylatban is drága, és egyáltalán nem biztos, hogy finom és egészséges lesz, szemben azzal, amit az ember magának csinál, és tudja honnan való. Gondolom nálatok az a baj, hogy drágálja az anyós, mert lehetne azt a sok pénzt másra is költeni. A mai emberrel inkább az a baj, hogy ideje nincs erre, sokkal több a túlóra is szerintem, mint régen volt, és az ember a maradék idejét nem főzésre akarja folyton pazarolni. Nem tudsz igazából mit kezdeni vele, azonkívül, hogy figyelmen kívül hagyod.
2022. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 A kérdező kommentje:
7 Náluk is nagy kert van,meg virágok meg mindennel tele. Ha ő ezt szereti csinálni az ő dolga. Csak rosszulesik, hogy bármit tehetek én sz.r vagyok mert nem főzök.
2022. febr. 23. 10:40
 9/80 anonim ***** válasza:
34%

Mi az oka, hogy nem főzöl? Nem szeretsz, nem tudsz, nincs rá időd..? Párod néha nem enne házikosztot?

Én úgy gondolom - szigorúan én!! -, hogy a női szerephez hozzátartozik az (is), hogy főzünk. Nem kell a mai világban már tésztát gyúrni, baromfit kopasztani, borsót pucolni, lekvárt eltenni (aki szereti, vagy a szükség úgy hozza, az csinálja, persze), na de egy levest vagy sült húst összedobni miért nem akarsz?

2022. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 A kérdező kommentje:
Nem szeretek, nem is tudok.Nem hiszek ezekben a szerepekben, páromnak se kell fát vágnia, kertet ásózni stb mert egy másfél szobás kis lakásban élünk.
2022. febr. 23. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!