Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen kajaközpontúak az...

Miért ilyen kajaközpontúak az anyósok?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek,mert mielőtt jönne,hogy az enyém nem ilyen... stb.

Lehet az ember bármilyen kedves, aranyos ,segítőkész, bármilyen tanult vagy ügyes stb stb lehetne sorolni, akkoris ha már nem főz, akkor ördögtől való lusta némber... Ti mit gondoltok erről? Nektek mi a tapasztalatotok?

Kérlek kulturáltan írjatok,nem szeretnék balhét a kérdés alatt.



#főzés #anyós #mindennaposfőzés
2022. febr. 23. 09:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
63%

Valamilyen szinten egyetértek veled, mert nekem is van női ismerősöm gyerekkel, ahol a férj főz, vagy mennek a férj szüleihez.

Idegesítő, de azt is tudom, hogy a nő nem ilyen példát látott, miközben a férj apja szakács.

Szerintem csak tudni kell a gyereket valahová irányítani, hogy nem csak úgy az ölünkbe hullik minden, mert azt más megcsinálja helyettünk.

2022. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
94%
De miért hagyod, hogy beleszóljon az életetekbe bárki is?? Mindenki foglalkozzon a a saját dolgával.
2022. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
0%
29-es, és ez hogy jön az én kommmentemhez?
2022. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
90%

Végülis az utolsónak igaza van.

Belemélyedtünk itt a dolgokba, miközben, ha neki és a párjának ez így jó, akkor miért kellene hagyniuk, hogy más ebbe beleszóljon?

De akkor a párja is álljon a sarkára és álljon ki a felesége mellett, ne pedig továbbra is anyuka pici fia legyen.

2022. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 33!

Attól, hogy én főzök és szeretek is, és imádok gondoskodni a páromról és a családomról, azért elvárom, ha majd dolgozom, akkor valamilyen szinten besegítsen.

Igaz mi ezt már rég megbeszéltük, hogy ha gyerek mellett én is dolgozom, akkor többet fog főzni…., mert ez így helyes, és ő se várja el tőlem munka után azt, amit most.

De ő erre volt nevelve.

Mindig minden a fejlődésről szól, ezért a nőnek már nem csak a háztartás, főzés, gyereknevelés a dolga, hanem, hogy pénzt is keressen a megélhetéshez.

Ilyenkor igen is osszák meg az otthoni munkát, mert mind a két fél dolgozik és mellette ott a gyerek is, ha adott helyzetben van.

2022. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
89%

Az én környezetemben a 70+ korosztály ilyen, náluk aki nem főz, az lusta, mert lehetne időt szakítani rá. Ha a munka és a gyerek délutáni programja miatt nem vagyok otthon, akkor jön az, hogy régen ilyen csili vili különórák nélkül is ember lett a gyerekből, bezzeg helyette csinálhatnék egy jó csirke paprikást a családnak. De olyat, amiből még kétszer lehet enni.

A családomban szerencsére nem központi kérdés a főzés, én szeretnék, de egyelőre nincs annyi időm hogy 3 fogásos menüt csináljak 2 naponta. Anyósom és anyukám is annyiban segít, hogy ha találkozunk, akkor én mindig főzök, ők pedig hoznak időigényes sütit. A gyerekeknek megállás nélkül eszik, a mama különlegesnek érzi magát, mindenki boldog.

2022. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
88%
Tudjátok, teszek én nagy ívben a princípiumra, meg az elvárásokra, meg arra, hogy "így szokás". Írta itt valaki az elején, hogy az idősebb, meg az 50+-os korosztály csinálja így. Hát... én elmúltam 50, nőből vagyok, de az én korosztályom a 80-as években volt fiatal, mi a játszótéren bandáztunk, aztán később ordítva csápoltunk az Iron Maiden koncerten, és nem a konyhában ácsorogtunk anyuka mellett. Ez inkább a mi szüleink korosztályára jellemző, akik most 60-70 évesek. Anyám is mindig kérdezte, hogy "mit főztél a gyerekeknek"? Én meg mondtam, hogy majd esznek amit találnak, vagy csinálnak maguknak, én is dolgozom, és nem mindig 8 órában. Mire mindig az volt a válasz, hogy "szegény kisfiúk, biztos nagyon éhesek lesznek..., nem lesz mit enniük...". A szegény nagyobbik kisfiú akkor volt 25 éves! Mindenesetre nagyon remélem, hogy az én korosztályom nem süllyedt el a mosás-főzés-takarítás Bermuda-háromszögében, mert nagyon tudnám sajnálni őket, ha ez volt az életük középpontja. Hozzáteszem, utálok főzni a mai napig, ezzel együtt szoktam, mert nincs szakácsnőm. De ha nincs kedvem, akkor nem csinálom. Éhen még nem haltak.
2022. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
33%

19 éves voltam az első kapcsolatomnál.

A párom akkor volt 20, a húga pedig 3.

Soha nem volt náluk kaja én éheztem ott szó szerint, pedig nem voltam 50 kiló.

Ha a nagyihoz átmentek akkor ettek valamit, és szó szerint sajnáltam a kiscsajt, hogy Kinder Pingvin és hasonló dologokon élt, mert soha nem volt semmi kaja.

Az apa külföldön dolgozott, amikor hazajött x hónap után, akkor ő főzött, de anyuka még kávéért is a nagyihoz ment át reggelente és ezért a párom is jobban szeretett nálunk lenni, mert ott volt étel.

Szerintem ez a szomorú, ha valaki a gyerekének azt mondja, hogy azt eszel, amit találsz.

2022. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg szomorú a sok anya aki cselédnek van nézve, mert a többi meg nem emelné a seggét. A húsz éves párod nyugodtan csinálhatott volna kaját ha akar.
2022. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
52%
Hát rendelni sokkal drágább mint otthon főzni. Mondom ezt úgy, hogy mi szoktunk kaját rendelni, én meg utálok főzni. Így 50 évesen bár nincs anyagi gondom, de sokszor húzom a számat, amikor rendelünk 2 pizzát a férjemmel, és majdnem 30 fontot ott hagyok. 30 font értékben simán bevásárolok 3 napra vacsorát- Nőként utálok főzni, de szerencsémre a férjem imádja a főzést. Arról nem beszélve, hogy akárki akármit mond, az otthon készült étel mindig finomabb. Kertes házunk van. A kis virágos kertemet szeretem csinálni, de nem ültetek én sem zöldségeket. De gyanítom, hogy megfogom élni azt az időt amikor nagyon hasznos lesz, ha elkezdik a zöldséget, gyümölcsök nevelése. Menyem velem ellentétben szeret főzni, sütni. De ha nem szeretné, engem nem zavarna. Sosem szólnám le olyan dolgokért amit magam sem csinálok..
2022. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!