Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

Egy udvarban élünk anyósommal. (Egy udvarban 2 családi ház van.) Mikor felépült a házunk, ide költöztünk párommal, előtte anyósnál aludtunk, nem sokkal később megszületett a kislányunk, aki már egy éves. Anyósom minden nap(!) 2x legalább átjön babázni, általában mindig ugyanbban az időpontban. Dél körül, és este 6-kor. Van egy fura stílusa, tény, de igazából jól kijövünk.

Viszont meguntam azt, hogy neki mindenki feleljen meg, de ha neki olyan kedve van akkor mindenki b@$$za meg körülötte. Nem egyszer volt olyan, hogy nem jött át, mert valamit félre értett, ami egy nagy hülyeség volt, nem mondta csak utólag, és be volt rágva több napig. A semmin! Legutóbb is volt hasonló, félreértett valamit 1 évvel ezelőtt és MOST(!) tudtam meg, hogy mi volt az, véletlenül jött fel szóba. Ha nem jön témába, meg sem tudom. Ki tudja, mennyi olyan kitalált hülyeség van, amit ő félre értett mittudomén 2 évvel ezelőtt, és azóta úgy gondolja rólam pl.? Mindegy is, igazából a kérdés az lenne, hogy szerintetek mennyire egészséges dolog, hogy anyós napi szinten többször átjön, szó nélkül főz a gyereknek -ami nem baj, meg tök jó meg minden, de legtöbbször kérdés nélkül teszi- hallgatom néha, hogy "már ezt kéne ennie" meg "jaj nem fog enni semmit ez a gyerek" meg "nem adsz neki vizet?" Meg "nem adsz neki kenyeret?", Stb stb. Nem bunkó stílusban mondja, de elég idegesítő tud lenni, mintha nekem diktálni kellene, hogy mit csináljak. Az elején pelenkázás közben is mondogatta, hogy itt meg ott kenjem be még, stb. Ha pl heti 1-2x látnám, ezeket elengedném a fülem mellett. De így, hogy napi többször látom, néha idegesít, amikor úgy érzem hogy neki meg kell felelnem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Azt, hogy ne jöjjön csak mittudomén 2 naponta megmondani anélkül nem lehet, hogy ne sértődne meg. Na meg furcsa is lenne, hogy egy udvarban vagyunk, mégse "láthatja" ami nem igaz, de már külön család vagyunk mégis. Zavar, hogy pl nem lehetek egész nap egy szál bugyiban, vagy anélkül, mert tudom, hogy jönni fog. Durva példa, de értitek mire akarok kilyukadni.

Az az igazság, hogy eddig nem volt vele gondom, tudtam h jönni fog, nem zavart. De kezdem megunni, hogy ha olyanja van, berág a nagy büdös semmin, ha pl nem délben megyünk enni vasárnap, hanem 20 perccel később, megjegyez dolgokat, és igenis most érett meg bennem, hogy bakker, mi külön család vagyunk már. Apa-anya-gyerek. Vagy rosszul gondolom?

Kíváncsian várom a válaszokat.


2022. febr. 27. 14:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
92%
Nem kellett volna oda költözni
2022. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Mivel párom ide kezdte építeni a házát még jóval előttem, ez van.
2022. febr. 27. 14:34
 3/68 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi kb a gyerek hároméves korában már nem laksz ott.
2022. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
95%
Eleve ott lakni nem egészséges. Örök konfliktusforrás lesz, hogy ő érzi magát ott minden urának, hiszen neki volt előbb az otthona, ti meg ráadásul "taknyos fiatalok" is vagytok, ezért rendezkedik, dirigál, ő Jupiter, ti meg a kisökrök. Ez majdnem mindig így van, ha a fiatalok a szülők "fennhatósága" alatt maradnak. Kis józan ésszel előre lehet erre számítani. Nem is értem, minek mentetek oda lakni.
2022. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

Sajnos akkoriban csak erre volt lehetőség, párom teljesen önerőből kezdte a házat építeni, minden nélkül. Nem volt pénz új telekre. Ő is akkor megelégelte anyós dolgait, és úgy döntött, hogy akkor külön. Albérletbe nem volt lehetősége menni.

Légyszi, csak normális kommenteket írjatok, a hülyeségből kapok eleget.

2022. febr. 27. 14:47
 6/68 anonim ***** válasza:
83%
Baromság volt oda költözni, így tűrnöd kell, ez van.
2022. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
88%
A parodat kell befogni, hogy beszelgessen el Anyucival. Max heti 2x jojjon at egy elore megbeszelt indopontban!
2022. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm. Én is hasonlóra gondoltam.
2022. febr. 27. 14:50
 9/68 anonim ***** válasza:
93%

#5

Ha már építkezett, annyiból vehetett is volna egy használt házat/lakást valahol arrébb. Minek kellett mindenáron építkezni, főleg ha telekre nincs pénz, és ugyanazon a lakcímen marad? Aki anyu kertjében lakik, az nincs külön soha.

Lehet beszélni az anyjával, de a patália garantált. Bár ha eközött és a folyamatos nyelés között kell választani, én is a patáliát választanám.

2022. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
77%
El kell adni a házat és elkoltozni
2022. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!