Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hallottam hogy a bolti tej...

Hallottam hogy a bolti tej nem egészséges! Én mégis megiszok napi 6-7decit. Szerintetetek baj? Élsportoló vagyok!

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem egészségtelenebb, mint a "nem bolti" (házi).

Magáról a tejfogyasztásról oszlanak meg a vélemények, egyes vélemények (kutatások?) szerint a tej minden bajnak az okozója (rák, allergia stb.).

Mások szerint pedig nagyon fontos tápanyagforrás, főleg kalcium.


Az igazságot soha nem fogod megtudni...

2012. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én az UHT tejről szoktam hallani, hogy nem a legjobb a friss (zacskós) tejhez képest, de amúgy semmi probléma a zacskóssal. Nem kell mindent elhinni.
2012. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
bolti tej nem egészséges.. persze mert a dobozos tej már nem tej
2012. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy egyik válaszoló is írta, úgy alapból a tejről oszlanak meg a vélemények hivatalos körökben. Az uht tejről meg tévhit(!) kering. Ugyanúgy tejből van, csak néhány embernek tetszik ez a tehenet sem látott meg hasonló zagyvaság hangoztatása. Évek óta napi 2liter uht tejet iszom és (lekopogom) makk egészséges vagyok. Szerintem ne aggódj.
2012. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a tej is olyan mint a csoki meg a bor meg minden más.. egyszer azt bizonyitják hogy káros egyszer azt hogy egészséges... szerintem a jelsz, mint mindennél a mértékletesség!
2012. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Annyiban kevéssé egészséges, mint a házi tej, hogy amíg szétszedték alkotóelemeire, újra összerakták, homogénezték, hőkezelték, dobozolták, addig a vitamintartalmának egy része elbomlott. Meg persze, a fehérje- és a zsírtartalmából is lecsipegetnek valamennyit - abból lesz a tejföl, a "reggeli ital", a sajtok egy része. Azt szokták rá mondani, hogy "kiherélt tej". Más baja nincs - csak a tehéntejhez képest kevesebb.
2012. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

valamint a teheneket antibiotikumokkal kezelik, vagy hormonokkal, hogy ne legyenek betegek, és az átkerül a tejbe, de amit Rózsi nénitől veszel a szomszéd faluból, az valószínű amúgy is egészséges tehén és jó a teje


de amúgy az állatvilágban semelyik másik élőlény nem igényel tejet, csak születés után és akkor is az anyatejet csak


tehát kivel mi is állatok vagyunk, mi sem igényeljük, mint ahogy a finomított kristálycukrot sem

2012. jún. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már minden élelmiszerről bebizonyították, hogy egészségtelen. Már nem hiszek el semmit az efféle kutatásoknak.
2012. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jdfGabrella ***** válasza:
hazugság
2013. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!