Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan vagyok mérges a párom...

Jogosan vagyok mérges a párom apjára?

Figyelt kérdés

Majdnem két éve vagyunk együtt a párommal. Az apjával szerintem normális a kapcsolatunk, el tudunk beszélgetni, nem volt köztünk soha semmiféle konfliktus. Most viszont kicsit kiakadtam rá. Szerintetek jogosan?

A párom nagybátyjának volt a születésnapja, és ezalkalomból a párom apja kiposztolt pár családi fotót Facebookra. A képek közül többön is szerepel együtt a párom és az exbarátnője. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy a páromnak előttem is voltak kapcsolatai, nekem is voltak, tehát nem ért ez engem meglepetésként, mégis nagyon tiszteletlen, és furcsa lépésnek tartom ezt. Nem csak magammal szemben, de a párommal és a másik lánnyal is. Egyszerűen nem értem, hogy nem jutott eszébe, hogy ez esetleg valakit kellemetlenül érint majd. Tudom, hogy valószínűleg nem ellenem irányult a dolog, hanem egyszerűen csak nem jutott eszébe, hogy ezzel bármi baj lenne, tehát nem akarom itt magamra venni az áldozat szerepét. Mégis úgy érzem, kicsit szembe lettem köpve, vagy nem is tudom. Többször is voltam egyébként én is már velük utazáson, kiránduláson, szóval akár ezek közül a képek közül is válogathatott volna, de nekem egyáltalán nem igényem, hogy rólam képeket rakosgasson ki, csak legalább akkor keressen olyanokat, amiken a barátom exe nincs rajta...

Nem akarok ebből egyáltalán nagy ügyet csinálni, eszemben sincs, hogy erről mondjuk beszéljek vele, a páromnak sem nagyon akarom elmondani, hogy zavar ez, hiszen ő nem tehet róla, nem hiszem, hogy neki kéne felelősséget vállalnia azért, hogy az apja mit csinál. Csak furcsának tartom, és kicsit megsértve érzem magamat.

Mit gondoltok, felfújom az egész szitut, vagy jogos, hogy kicsit zavar a dolog?



2022. ápr. 23. 13:23
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell foglalkozni a f.szbúkkal. Senkit nem érdekel, átgörgetnek rajta, aztán kész. Felfújod. Hihetelen, mennyire ráfüggnek sokan erre a sz.rra.

Semmi közöd ahhoz, hogy após mit rak ki a tesója névnapja alkalmából.

2022. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
40%
Ez elég paraszt volt, de ha magától nem jött rá se ő se a többiek, hogy nem illik, azzal te nem tudsz mit csinálni!
2022. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
82%
Kattanj le a fészbukról, sokkal boldogabb életed lesz.
2022. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
86%

Olyan kép posztolását kifogásolhatod meg, amin te vagy rajta. Ha ezzel gondod van levetetheted. De azt, hogy a barátod apja a saját oldalára mit tesz ki, azzal nem tudsz mit tenni.

Ne érezd magad sértve, nyilván az alkalomhoz (születésnaphoz) kapcsolódott egy emlék, amit felidézett és amikor te még képben sem voltál.

2022. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Én nem is mondtam, hogy tenni akarok bármit, ahogy azt sem állítottam, hogy közöm van bárkinek a saját Facebook oldalához.

Arra irányult a kérdésem, hogy ez egy tiszteletlen, valóban paraszt dolog-e. Szerintem az, főleg, hogy nem is kérdezte meg a barátomat, hogy hozzájárul-e ahhoz, hogy ezek a képek kinn legyenek róla. Sok szülő sajnos egyáltalán nem tanulta meg a kultúrált közösségi média-használatot (sok fiatal sem tudja, de ez a családtagokról túlposztolás nagyrészt az idősebb korosztályt jellemzi) amiben alappillér az, hogy engedély nélkül nem posztolunk semmit.

Meg szerintem, hogyha tényleg az emlék felidézése a cél, akkor el lehet küldeni ezeket a képeket egymásnak privátban is, de sajna nagyon elszabadultak már Facebookon a boomerek manapság, és konkrétan percről percre dokumentálják már azt is, ha kisétálnak a kertbe :DD

2022. ápr. 23. 14:25
 6/49 anonim ***** válasza:
71%

Hja, a boomerek...Mert te a mai modern pitsa, aki konkrétan az élő fába is beleköt annyira tökéletes vagy.

Azt posztol a párod apja a saját oldalán, amit akar. Arról, akiről akar. Ha annak, aki a képen szerepel, ez nem tetszik, akkor az a valaki ezt szóvá teheti. Te, mint éppen aktuális barátnő nem szerepelsz, ergo, kozod nincs hozzá.

2022. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Valóban elég ageist volt a megfogalmazásom, akkor fogalmazok másképp. Nem akarok senkit a kora miatt minősíteni, vagy sztereotipizálni, leginkább indulatból fogalmaztam úgy, ahogy. Azokra a szülőkre gondoltam elsősorban, akik tekintet nélkül a gyerekük véleményére kiposztolnak akármit. Például voltak a képek között olyanok is, ahol csak fürdőruhában voltak a szereplők, szerintem ilyen esetekben érdemes egy kérdést azért megejteni a gyerek felé, hogy szeretné-e magát úszónadrágban viszontlátni az interneten.

Természetesen a fiatalok is gyakran túlhasználják a közösségi oldalakat, ez nem kor, hanem embertípusfüggő. Csak van különbség aközött, hogy magadról posztolsz 20 szelfit, vagy olyanokról, akiket nem kérdeztél meg, hogy hozzájárulnak-e.

Köszönöm szépen, hogy én semmi bántót nem mondtam senkire, csak reflektáltam egy jelenségre, de én vagyok itt a pitsa :)

2022. ápr. 23. 14:39
 8/49 anonim ***** válasza:
78%
Elszabadultak a boomerek. Tudod még egyet is értettem a problémáddal, de ahogy feltártad magadat és a gondolataidat azt mondom, hogy a színvonaladnak pontosan megfeleő családba csöppentél bele. Látod-látod, a szemetet összehordja a szél, érezd jól magad velük, hisz talán különbek nálad -nem, hogy te lennél különb őnálluk, ezt felejtsd el! Egy tiszteletlen bunkó vagy. "elszaporodtak a boomerek", eszem megáll.
2022. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy jogosan mérges. Amikor az a esemény történt te nem tartoztál a családhoz , és ha igy haladsz, a következőn te sem leszel rajta :)
2022. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Elnézést is kértem ezért a megfogalmazásomért, valóban nem volt fair. Mindenféle diszkriminációnak és megkülönböztetésnek ellene vagyok, a korra ez ugyanúgy vonatkozik. Senki nem érdemli meg, hogy a kora miatt akár a munkahelyén, vagy bárhol a társadalomban, vagy akár az interneten lenézze bárki. Helytelenül fogalmaztam, és ezt bánom is, de remélem, sikerült az előző hozzászólásommal talán világosabban megfogalmaznom, hogy nem a kor alapján határozom meg azt a réteget egyáltalán, akinek ellene vagyok, hanem a viselkedés alapján, amit folytatnak; ez pedig a másokra tekintet nélküli túlposztolás.
2022. ápr. 23. 14:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!